Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Aynı şey değil abi koskoca bi öğün yemiyo adamlar. Kesinlikle biraz dinlenmek lazım spor sonrasında yemek yemeden önce. Yemek yediğin zaman kan mide'de toplanır inanma inanmama meselesi değil. Hatta soğuk havalarda yemek yedikten sonra üşümeye başlamanın sebebi de budur. Kan mide'de yoğunlaşır. Hemen sporun ardından yemeğe yumulmak iyi değil. En azından 1 saat vücudun normal'e dönmesini beklemek gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten gym e yanimizda ekmek arasi kofte goturmuyoruz, gym i bitir, dus al soyun giyin cik eve git derken en az 1 saat geciyor. kimsenin kosarak gymden cikip kebapciya oturacagini sanmiyorum.

ben gym den sonra zaten acikmiyorum nedense, arada kardiyodan once ictigim whey protein tutuyor gibi sanki, sonrasinda eve geldigimde cok acikirsam helva atiyorum iki ince dilim tamam ya da meyva, sonrada 3 saat sonra kadar yemek.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni yağ ölçümleriyle geldim.

2. ay

Kilom : 98.8
Yağ oranı : 19.7%
Yağ ağırlıgı : 19.5
Yağsız Vücut ağırlığım : 79.3 kg
total body water : 58.1 kg

3. ay

Kilom : 99.8 kg
Yağ oranı : 15.3 %
Yağ ağırlıgı : 15.3 kg
Yağsız Vücut Ağırlıgı : 84.5
Total Body water : 61.9

HELL YEAH!

edit : ölçümlerde sağ kol 39.5 , sol kol 39 çıktı. Yanlış hatırlamıyorsam omuzlar 126, göğüste 105
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:

Yeni yağ ölçümleriyle geldim.

2. ay

Kilom : 98.8
Yağ oranı : 19.7%
Yağ ağırlıgı : 19.5
Yağsız Vücut ağırlığım : 79.3 kg
total body water : 58.1 kg

3. ay

Kilom : 99.8 kg
Yağ oranı : 15.3 %
Yağ ağırlıgı : 15.3 kg
Yağsız Vücut Ağırlıgı : 84.5
Total Body water : 61.9

HELL YEAH!

edit : ölçümlerde sağ kol 39.5 , sol kol 39 çıktı. Yanlış hatırlamıyorsam omuzlar 126, göğüste 105

sanirim ben yanlis anliyorum, simdi senin kilon 100 ise

bunun 15kg yag, 62 kg su ise ve ben bunun icine 10 kg (az koydum dikkat) kemik koysam senin vucudundaki kas kutlesinin agirligi 13kg cikiyor ?? ?? ? :? ?:? ?

biri aciklasin plx.
Sosyal ağlarda paylaş

@ Kanuni

sanirim ben yanlis anliyorum, simdi senin kilon 100 ise

bunun 15kg yag, 62 kg su ise ve ben bunun icine 10 kg (az koydum dikkat) kemik koysam senin vucudundaki kas kutlesinin agirligi 13kg cikiyor ?? ?? ? :? ?:? ?

biri aciklasin plx.

Şimdi o tam nasıl bilmiyorum ama şöle bir durumda var zaten kaslarının %60'ı sudur, %20 si yağ ve geri kalan %20si proteindir.

Yanlış bilmiyorsam böleydi.
Sosyal ağlarda paylaş

yağ mı? yağ ne arar la bazarda?

Kemarlos said:

Aynı şey değil abi koskoca bi öğün yemiyo adamlar. Kesinlikle biraz dinlenmek lazım spor sonrasında yemek yemeden önce. Yemek yediğin zaman kan mide'de toplanır inanma inanmama meselesi değil. Hatta soğuk havalarda yemek yedikten sonra üşümeye başlamanın sebebi de budur. Kan mide'de yoğunlaşır. Hemen sporun ardından yemeğe yumulmak iyi değil. En azından 1 saat vücudun normal'e dönmesini beklemek gerekiyor.

Abi kandan bahsediyoruz. Sürekli vücudun tamamına düzenli bir şekilde pompalanıyor. Yemek yedikten sonra midedeki kan yoğunluğunun arttığı doğru. Ama öyle bir yazmışsın ki, sanki kanın yarısı mideye gidiyormuş da, diğer organlar kansız kalıyormuş gibi...

Antreman sonrasındaki dinlenme faslından bahsederken çok daha önemli bir kilit noktası var: Gerekli yerlere en kısa zamanda yeterince glikoz ve protein sağlamak. Bunun içinde ne yapmak lazım? Yemek içmek. Midedeki kan yoğunluğu artmasın diyerek yapman gereken en önemli şeyi bir saat ertelemek doğru değil.

Sindirim kolaylığından dolayı sıvı gıda tercih edilmesi gerektiği çoğunluk tarafından söyleniyor zaten (dextrozlu süt, protein shake vs). Ama katı gıda yenecekse de sindirimin daha uzun sürdüğünü hesaba katmak gerek. "Bir saat bekleyeyim. Organlar dinlensin de sonra yerim" dersen o glikoz ve proteinin gerekli yerlere ulaşması çok geç kalmış oluyor. O yüzden katı bir şeyler yenecekse bir an önce yenmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende dün ölçtüm. Yaklaşık %14 yağ oranındayım. 105kg'yim şuanda. Boy 195cm. Sol kol 41cm. Sol bacak 65. Bel 90. Falan filan...

Çok iyi ölçü kazanmışım başladığımdan beri. Giysileri yenilemek zorunda kaldım hep :) Bacaklarım güzel gelişti. Şu beldeki yağları biraz atsam çok mutlu bi insan olucam. Cut yapıcaktım ama vazgeçmek üzereyim. Kimi görsem çok iyi kalıplanmışsın, çok yakışmış diyor. Ölçü kaybetmekten korkar oldum. Sert girmeye devam edip, çok az karb kısıp hergün erken saate kardio koyucam sadece sanırım. Görüntümden memnunum şuan çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...