Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Tam paralel yapicam yavaş yavaş bacaklarım kuvvetleniyor. Bide Benim program statik değil abi çok haraketliyim. Polymetricmi ne öle antremanlarım hep. Mesela 4 set Squat+Bench Jump bunlar supersetli.

Yani 10 tekrar squata girip ardından 50-60 santimlik bir yükseliğe çift ayak 10-12 set zıplıyorum ki ondada squata inip sıçrıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

Paralel yaparken kiloyu biraz düşürüp başla ama bence. Aksi taktirde kalkmak için form bozulabiliyor. Al bu da sana motivasyon (sonunda box jump da var):

http://www.youtube.com/watch?v=TWvIu7s-vIM

ne motivasyonu moralim bozuldu ahahaha. 2 metre boyumla bu haraketleri yapmam çok zor gibi geliyor. Çok daha kuvvetlenmem lazım :D
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'de hiç CrossFit merkezi yok. Hatta CrossFit nedir bilen bile yok gibi. Google'da aratınca sadece forumun birinde bir kere bahsedildiğini gördüm o kadar. Orda da biri Spartacus filmindeki savaşçıların sadece 3 ay CrossFit yaparak o vücuda sahip olduklarını okumuş da o yüzden sormuş sdf.

Tabi CrossFit yapmak için CrossFit merkezi şart değil. Barfiks, bol boş alan ve barbell seti ile temel hareketleri yapabiliyorsun. Atlama ipi, 10 kiloluk wall ball (medicine ball) ve kettlebell varsa heraket repertuarı daha da genişliyor. Hele bir de jimnastik için halkalardan bulursan tamamdır. Biraz kasarsan kendin de yapıp bir yere asabilirsin hatta.

Benim gittiğim spor salonunda boks vb yapıldığı için bol boş alan var. Kum torbalarının asıldığı demirde pull-up yapabiliyorum. 7,5 kiloluk wall ball'lar var. Bir sürü olimpik barbell var. Atlama ipim var. Box jump yapabileceğim kasalar var. Jimnastik halkaları, kettlebell ve tırmanma ipi de olsa nerdeyse tüm hareketleri yapabilcem yani.

Benle birlikte CrossFit yapan 2-3 eleman vardı ama bıraktılar. Ben de artık 3 günde bir squat, deadlift, press, bench press hareketlerinden birini yapıyorum. Üstüne de 10 dakka falan CrossFit tarzı çalışıyorum. Amacım yeni CrossFit grubu bulana kadar biraz güçlenmek ve yağ yakmak. :)

Haftaya da okulun olimpik halter takımının antremanlarına bir göz atcam. Silkme ve koparma tekniği öğrenirim belki. CrossFit antremanlarında baya kullanılıyor onlar. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...