Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Dips performansım niye öyle kötü ben de tam anlamadım. 79 kilo vücut ağırlığım çok da sayılmaz yani. Bench press ilk setinde 72,5 kilo ile 5 tekrar, 60 kilo ile 10 tekrar yapabiliyorum.

Belki de triceplerim zayıf kalmıştır. Pek isolasyon yapmıyorum ama skullcrusher yaparken 15 kilo ile 12 tekrar zor çıkıyor 3 setten.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi 4 ayda 90 kilodan 80 kiloya düştüm. Genelde diyet ağırlıklı ama son 1 ayda sağlam koşmaya ve egzersize başladım.
Boy 186, eskisi gibi bıngıl bıngıl yağ durumumdan eser yok. Ancak karın bölgesinde eski günleri hatırlatan göbeğin en alt kısmı kaldı. Çok değil ama buraya kadar getirmişken devamı da gelsin istiyorum.

Sorum şu ki o son yağ tabakasını da aşmak için koşmaya devam mı ? Mekik vs gibi spesifik egzersize yüklenmem lazım mı ?

Bir de birisi bana neden uzanırken ayakları kırmadan 90 derece kaldırmaya çalıştığımda normal sit uptan 50 kat zorlandığımı anlatabilir mi. 10 tane yapana kadar canım çıkıyor yahu.

Teşekkürler şimdiden
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage bench dips ile belki triceps güçlendirebilirsin. Kesin triceps ten kaynaklanıyor chest dips problemin.

@Anelor

Aynen, göğüslere yoğunlaşıyorum başladığımdan beri çalışmayı en sevdiğim bölge göğüs bölgesi. Ama sanırım en geç gelişmiş olan bölgem, en zor gelişen bölgem de göğüs bölgem :)

Şimdi 67 kiloyum ve 1.70 boyum var.

Deadlift: 80kg
Squat: 70kg (daha fazlasını yapabilirim ama yapmak istemiyorum bacaklarım vücuduma oranla yeterince kaslı fazlasını istemiyorum)
Bench press: 80kg
Omuz behind the neck press: 50kg
Lat pulldown: 65kg ama bunda 70kg'ı çok rahat çıkarmam lazım bence.

Yani Anelor, dediğin gibi iş bitmiş değil bence, daha var baya bi yolum aslında. Daha göğüslerde, triceps ve biceps bölgelerinde eksiklerim var. Biraz da sırtta eksiğim var bence. Belki biraz da omuzlar irileşebilir. 1-2 cm kadar.

@Wispy

Koşmaya devam kesinlikle. Mekik her türlü devam ama über tekrarlar gereksiz yani 100x4 yapacağına kiloyu biraz daha arttırıp 50x4 40x4 falan yaparsan mesela daha mantıklı olur. Hani 4set'i kafama göre söyledim nasıl bir karın programı izlediğini bilmiyorum. Ama şu 90' kaldırmada zorlandığını düşünürsek, demekki bacaklarının kasıklarınla birleştiği yerlerdeki bağlar kuvvetsiz. Yani hem bacakların kuvvetsiz senin hem de alt abdominallerin kuvvetsiz. Demekki yeterince çalışmamışsın sen daha :) Daha baya yolun var demektir.

@Helcaraxe

Squat kilonu takdir ettim. Helal valla 103 kilosun, 130 kilo squat bence çok sağlam. Kolay değil.

Abi bu topicte tank gibi adamlar var yaa :)
Sosyal ağlarda paylaş

sevgili arkadaslar

simdi 1.70 boyunda 60 kilo civarinda bi insanim
3 aydir salona gidiyorum beginner programindan bi ileriki seviyeye gecicekken finaller falan girdi araya yalan oldu.

bi 15 gun kadar evde aletsiz vucut agirligi ile calisicam sonra tekrar salon.

neler onerirsiniz hareket olarak setler kac tekrar olmalidir mekik sinav cekerken soyle bi program yapsak bana cok makbule gecer.

ben yaptigimi soyliyim siz duzeltin :)

5 dakka kadar evde odadan odaya ordan buraya kosuyorum isinmak icin

daha sonra yer cok batiyor yapamiyorum diye yatakta 15x3 eller basimin arkasinda mekik cekiyorum

daha sonra ayaklarimi vucudumdan yuksek bi yere koyarak (bacaklarim kafamdan tahmini 20-25 cm yuksekte oluyo sanirim) 15x3 sinav cekiyorum

daha sonra tekrar yataga gecip bu sefer ellerimi vucudumla paralel tutarak 15x3 mekik cekiyorum

sonracima ellerim birbirine yakin sekilde sinav 15x3 ilk set ayaklar yerde diger 2 set ayaklar gene yuksekte gogusun icini doldurmak icin yapiyorum bunu

sonra bacaklarimi bi yere uzatip sandalyenin kollarindan tutarak boyle in kalk in kalk yapiyorum tricepsler icin 15x3 buda

bu kadar bacak calismalik bi egzersiz bilmiyorum bilsem bacakta yapicam.

simdi oncelikli amacim kol-omuz-gogus uclusune abanmak guclendirmek sekillendirmek.

onerileri alayim plz
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben bi süredir yumurta yemeyi bıraktım. Sabah uyandığımda zaten protein tozu içiyorum. Kahvaltıda da yulaf(sütle), peynir, domates, hindi jambon, zeytin, yeşil çay. Şeklinde. Eskiden 4 yumurta falan götürüyodum. 2sinin sarısını atıp. Ama şimdi gereksizmiş gibi geliyo o kadar yumurta.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

helcaraxe , squad 130 kg mi yoksa paundmu len o agirlik ?

benim gym de hersey lbs seklinde cunku. amerikadan gelen her turlu alet lbs kullaniyor genelde bilginiz olsun.

130 kg ise hayvansin :)

yok abi saf gibi 130 kilo toplam , şuanda Turkiyedeyim. Technogym'in aletleri o yüzden Kilo plakalar.

Eylul gibi Amerikada olucam ozaman pound olcak :)
Sosyal ağlarda paylaş

Valla şuraya göre novice ile intermediate arasındasın (1RM bunlar): http://www.exrx.net/Testing/WeightLifting/StrengthStandards.htm

Bi de tabi paralelin altına inince baya farkediyor. Paralel üstünde 90 kg falan yaparken altına inince 70-80 ile kastırıyor. Ama yine de çok iyi bence. Tam gaz devam. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...