Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

abi bilemiorum o zaman inan :)

%17 18 den %14 filan tahmini benim suan, karınlarımız filan aynı sayılır.

%14 asırı bi rakam degil, hedefin %10 -11 olmalı zaten bu kadar takılma bu konuya.

ama eger olcturursen ve dusuk cikarsa ona ragmen yeteri kadar define vucudun yoksa mutlaka degistir antreman programını.
Sosyal ağlarda paylaş

http://urun.gittigidiyor.com/Omron-BF-306-Vucut-Yag-Orani-Olcme-Cihazi_W0QQidZZ25832232

soyle bisi buldum, yalnız benim diyetisyendekine ciplak ayak cikiyosun kocaman makine, tutacak yerleri buna benziyo tabi.

belkide iyi bi makinedir, bi kere verilir para baya bi ise yarar olc olc dur :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ne zamandır onu düşünüyorum ama hacim sürekli caydırıyo beni :D bugün başlıycam ulan az ağırlık çok tekrara! peki bana söyler misin bölgelere ayırırsak kaçar tekrar yapmak lazım??

göğüs-biceps; sırt-triceps; bacak-omuz

bide max ağırlığın %kaçıyla girince tam olarak yorabiliyoruz bu şekilde? sen nasıl yapıyosun mesela?
Sosyal ağlarda paylaş

super bi post buldum. :) tabii vucut kas yag yapinda belirleyici sonucta ama karsilastir iste kendini tiplerle, belki yardimi olur en azindan, bizler icinde iyi olabilir

http://forums.johnstonefitness.com/showthread.php?t=31392

bir baskasi

http://www.leighpeele.com/body-fat-pictures-and-percentages

hosuma giden %10 oldu benim ne kas kas yirtik pirtik nede obezimsi. tatli bir durusu var %10 un.
Sosyal ağlarda paylaş

Kemarlos said:

Ya ne zamandır onu düşünüyorum ama hacim sürekli caydırıyo beni :D bugün başlıycam ulan az ağırlık çok tekrara! peki bana söyler misin bölgelere ayırırsak kaçar tekrar yapmak lazım??

göğüs-biceps; sırt-triceps; bacak-omuz

bide max ağırlığın %kaçıyla girince tam olarak yorabiliyoruz bu şekilde? sen nasıl yapıyosun mesela?

ben kendimden ornek vereyim

gogus biceps
omuz arka kol
sirt bacak

bunu zaten 5 aydir yapiyordum hic bir seyi degistirmedim

her ana grupta gogus omuz kanatta 4 er hareketim var, kollar bacak da 3 er hareketi yapiyordum.

tekrari 15 e , tekrar aralarini 30 saniyeye dusurdum, hareket aralarini 1 dakkaya dusurdum.

agirlik olarak onceden ornegin benchde 55-65-75-90 kg ile yaparken simdi bu olaya gecince 45 e dusurdum cunku olmuyor yemiyor. hani yapiyorsun ama ardindan gelen hareketlerde bu sefer beter oluyorsun.

muhim olan en optimumda yapabilmek sanirim. yani 3 hareketi becerdin sonrasinda yapamadin kollara guc kalmadi degilde her hareketi seri ve yanana kadar yapman diye dusunuyorum.

hatta hocam agirligi az daha azalt tekrari 20 ye cikar bile dedi. aklimda o dedikleri ama simdilik 15 tekrar iyi 20 cok fazla gibi geliyor bana.

su anda gogus kol abdominal uclusu toplamda (4+3+4) 11 hareket 1 saat suruyor gym. kardiyoyu kestim sadece baslangicta 5 dakka kardiyo sonra isinma germe hareketleri ve girisiyorum.

not :

programdan ornekliyim

gogus
hepsi 4x15

bench press
incline bench
decline bench
fly

kol

makine on kol
dumbell curl
ismini bilmedigim kademeli kol hareketi (once bel hizasina sonra bel hizasindan gogse sonra bacaktan gogse 3x21 yapiyorum.. anlatamadim :) )

not 2 :

ben 3 gun gym 1 gun off yapiyor sonra tekrar 3 gun gym seklinde gidiyorum.

birinci 3 gun tum hareketleri dumbell ile ikinci uc gun tum hareketleri (olabilenleri) bar ile yapiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

abi verdiğin linkler bi fikir oluşturdu çok saol, %12 sanırım benim şuanda bf. bu arada programlarımız da nerdeyse aynıymış ama ben sadece büyük bölgelerin ilk hareketlerini 4 set yapıyorum onda da ilk set ısınma seti oluyor onun dışında 3er setten yapıyorum hareketleri.

4 set'e mi çıkarmalıyım acaba şimdi?? Kafam karıştı. :S tam yormak lazım şimdi kasları tabi..
Sosyal ağlarda paylaş

Aha Kanuni linkler çok iyimiş. Benim şu andaki vücut şu mesajdaki ilk elemanınkine benziyor: http://forums.johnstonefitness.com/showpost.php?p=377818&postcount=5 BMI ve yağ oranı aynı sayılır benle. Benim boy ve kilo daha az sadece. Definasyonu bırakmakla iyi yapmışım. Aynı adamın aşağıda %11 yağ oranıyla bir resmi var. Çok da iyi durmuyor. Kas kütlesini epey arttırmam lazım sanırım yağ oranını düşürmeden önce.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...