Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ben bu istanbulun yollarinin :(

matama

Öne çıkan mesajlar

Öncelikle geçmiş olsun. Bereket ki arabada bişey yok jant, lastik önemsiz aksamlar arabanın değerini düşürecek bişey olmamış neyseki.

Ya samimi söylüyorum 1 hafta 10 gün araba kullanmayınca günlük kullandığınız yollarda yeni çukurlar vs açıldığını farkediyorsunuz. Hergün geçtiğiniz yoldaki değişiklikleri az çok farkedip ona göre bi rota çizebiliyorsunuz ama böyle ufak aralar verince araba kullanmak çok zor oluyor yeni rota belirlemek gerekiyor.

Birde nasıl olduğunu anlayamadığım bir şekilde sanki içine torpil koyup patlatmış gibi patlıyor bizim asfaltlar. Nasıl oluyor bu? Hadi kar yağınca don olunca okeyde havalar sıcak giderken de oluyor be ya?

Tekrar geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

gecmis olsun diyen herkese tessekkurler

bu isler aslinda biraz bizde bitiyor. amerikada veya avrupada bu olay birinin basina gelse aninda belediye, karayollari veya o yoldan sorumlu kimse hemen dava edilirdi. tazminatlar takir takir alinirdi. bakmayin turkiyede belediyeler ellerinden para alindiginda akillanip duzeltiyorlar; ama bende dahil bayag sorumsuzuz.

gerci ben sabah avukati aradim, nasil cozeriz bir dava acalim adam olsunlar diye. gece rapor tutturmam hatta noter lazimmis. her neyse sonucta en azindan anayollar iyi durumda olmali bence, ara yollari bir derece anliyorum ama otobanda boyle cukurlar hele viyadugun ustunde olmamali.
Sosyal ağlarda paylaş

asfaltla ilgili en büyük sorun ek yapmak. istediğin kadar kalite malzeme kullan, istersen en kral ustaları bul getir; asfalt dökmeye başladığında yüzlerce kilometre hiç durmadan dökebilmen lazım.

bizim devlet büyükleri sağolsun, eskinin at arabaları için yapılmış yollarına asfalt dökme konusunda uzmanlık kazandıkları için ana arterlerde bile bu tip sorunlar yaşanıyor ne yazık ki.

geçmiş olsun, kazaya sebep olmadığı için de kime istiyorsan dua et :D
Sosyal ağlarda paylaş

oyle diyorsunuz da ben new yorkta yasiyorum burda da yollar felaket yani cukur icinde, o yuzden bu her yerde oluyor. ama tabi istanbulun yollari iyi demek degil bu, orasi da cok kotu...
gecmis olsun arabaya yazik olmus, ben olsam hele oyle bir araba olsa altimda cildirir kafayi yerdim polise molise kim varsa etrafta kufrederdim herhalde, sonra da nezarete atarlardi tabi =)
Sosyal ağlarda paylaş

Büyük geçmiş olsun.

Köprü çıkışı kadıköy istikametine doğru giden yolda sol şeritte çok sağlam çukurlar var dikkat edin ayrıca. Bu arada bütün sapakları geçtikten sonra viraj var sola doğru orda münkünse sağ şeritten gitmeyin. Az kalsın takla atıyodum orda arabanın burnu havalandı
Sosyal ağlarda paylaş

O diil de şey geldi aklıma :D

Köprü de metrobüs çalışması yapılırken yola metal levha koymuşlar çukuru örtmek için zannedersem. O levha düz olmadığı için rapma etkisi yapıyormuş. Bi gün biri bunu bilmeyip 120 den hızlı bi şekilde üstünden geçince uçmuş yoldan hahahaha

çukurdan falan daha büyük rezalet bu.
Sosyal ağlarda paylaş

O metal tümsekleri hatırlıyorum. 15 20 cm yüksekliğinde şeylerdi. İnsanlar sırf onun üzerinden geçmek için yavaşladığından arkalarında inanılmaz bi trafik oluyordu.

Bizim gerizekalılar o tümseği daha geniş bi yüzeye yayıp arabaların rahatça geçmesini sağlayacak bi levha yapmayı akıl edememişler demekki.
Sosyal ağlarda paylaş

çok geçmis olsun bende gecen hafta cok sovdum janta bisey olmadida lastik patladi benimde.

hergün gittigim yol okulum yani şilede...yollar yeni yapiliyor zaten bir hafta iki seritli yol tek serit oluyor bir hafta tekrar gidis donus veriyorlar hemde bazen tabelalari degistirmeden...her hafta kaza olur banko 3-4 tane.
hepsine tamam dedik dikkatli gidiyoruz daha bir gun once olmiyan bir cukur...bende girdim 120 ile aninda pat diye bi ses lastik patlamis yagmur camur ustumdede takim elbise vardi rezil oldum resmen her tarafim batti lastigi degistirene kadar kapakciklari acan aletide bulamadim bagajda 1 saat surdu degistirmek.
hemen durmama ragmende lastigi atmak zorunda kaldik komple gitmis durup dururken masraf deli oldum.

isin dahada kotu tarafi bi gun sonra yoktu o cukur boyle sansizlik olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok geçmiş olsun Matama, daha beteride olabilirdi bu yollarda.

Mr_Hand said:
yalnız o tümsekten 100 falan gibi bi hızla zıplayanı da gördüm bizzat (koyu renk bi sedan civic idi). böyle gerzek bi ülkedeyiz ya. :/

bende yaptım onu :( bilmiyordum, bi an havalanınca çok şaşırmıştım sonra ilerde bitane daha görünce çaktım olayı =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...