Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

i900 - 5800 - iPhone

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

Şimdi bu 3 telefondan,

- e-comics okuyabileceğim (yani netten çektiğim çizgiromanları bana sayfa sayfa okuma imkanı sunacak, böyle menüye dönmeden sayfa çevirmeme olanak verecek)
- Film vs. yükleyebileceğim (hafızası arttırılabilir olsa, bir çok format desteklese mp4 yapmak zorunda kalmasam .avi'leri, gerçi kalsam da olur.)
-Menüleri pratik ve kolayca özelleştirebileceğim
-Bir dünya ayar, 3. party programla uğraşmadan wireless ile internete bağlanıp gmailden maillerimi okuyabileceğim,

Hangisi?

İsimlerini yazdıklarım aklımda yer etmiş olanlar, telefon piyasasını takip etmeyi motorola mpx200 aldıktan sonra bırakmıştım, yeni teknolojilerden, modellerden hiç haberim yok desem yeridir.
Sosyal ağlarda paylaş

dokunmatik ekranın hassaslığından bahsederken ne kadar fark var ki? Benim şu an telefonumla yaptığım yalnızca mesaj atıp telefon açmak mesela. PSP ve mp3 çalarım var bir de, hepsini birleştirip tek bir telefona indirgiyim diyorum, her yanımdan kablo fışkırıyor. PSP'de artık pek oyun oynamıyorum, yalnızca film izliyorum vs. zaten telefonda da oyun oynayacağımı sanmam. Bir de q klavye var dokunmatik ekranlarda sanırım, orada hassasiyet farkı çok uçuk değilse çok fazla fark yok demektir benim için, çünkü dokunmatik ekranı yalnızca mail ya da sms atarken kullanacağım herhalde oyun oynamıyorsam? Başka çok büyük bir işlevi var mı bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

mesaj yazmak en kolay iphone la yazarsın cünkü en iyi dokunmatik onda. Bir kere film izlimeyi düşünüyorsan telefondan iphone alicaksın gerisi hikaye. En iyi ekran en iyi renk en iyi parlaklık onda . He tabi buna bağlı olarakta pili çabuk bitiyor ama yapıcak birşey yok pil teknolojisi gelişmedi . O ekran başka telefonda da olsa 1 günde biter gider.

Mesela test ettim parlaklıgı en dibe çektim. 3 gün boyunca konuşmak ve mesaj atmaktan başka birşey yapmadım telefonla %15-20 pili gitti sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Hakli olabilirsiniz; ancak su anda yaygin olmamasi ileride de olmayacagi anlamina gelmiyor. Ozellikle 1,500TL'yi tek kaleme yatirirken secici olmak lazim diye dusunuyorum. Ayrica 2. kameranin kullanim alani sadece video konferans olmamali. Daha baska kullanim alanlari mutlaka cikacaktir ki o kadar parayi yatirdiktan sonra, aldigin aleti bir miktar kullanmak istersin (bi 4 yil kadar, ne biliyim, ben isterim)
Ekranin icine gomulu olup olmadigini bilmiyorum kameranin, olacagini bir yerde yazmislardi, gecmis bir tarihte okumustum sadece ki mesajlar atilmis olduguna yonelik.
Sosyal ağlarda paylaş

riglous said:
Hakli olabilirsiniz; ancak su anda yaygin olmamasi ileride de olmayacagi anlamina gelmiyor. Ozellikle 1,500TL'yi tek kaleme yatirirken secici olmak lazim diye dusunuyorum. Ayrica 2. kameranin kullanim alani sadece video konferans olmamali. Daha baska kullanim alanlari mutlaka cikacaktir ki o kadar parayi yatirdiktan sonra, aldigin aleti bir miktar kullanmak istersin (bi 4 yil kadar, ne biliyim, ben isterim)
Ekranin icine gomulu olup olmadigini bilmiyorum kameranin, olacagini bir yerde yazmislardi, gecmis bir tarihte okumustum sadece ki mesajlar atilmis olduguna yonelik.

Bugün elektronik cihazların ortalama kullanım ömrü 6 ay...

4 sene nereye kullanıyorsun bi telefonu? fakirsen anlarım bu davranışı da, fakir adamın da iphone gibi bi cep telefonuyla işi olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Mr. şimdi şöyle bir şey var, bazı insanlar (bkz. ben) değişen ufak tefek teknolojilere önem vermiyorlar, yaptıkları şeyler de genelde aynı olduğundan bir kaç sene kullanabiliyorlar aldıkları şeyleri. Mesela mpx200 kullanıyorum yıllardır, bir de s700i almıştım zamanında ikisi beni idare ediyor, mpx200 daha çok multimedya için kullandığım bir cihazken s700i'yi ise uzun pil ömrü yüzünden telefon görüşmelerim için kullanıyorum. Bugüne kadar gerek duymadım onları değiştirmeye ama gerek boyutlarının artık komik durması gerekse psp, mp3 player, telefonlar, bazen foto makinesi vs. derken kameraman cevat kelle gibi gezmeye başladım :P

Şimdi I phone alacağım, yeni modelinin gelmesini bekliyorum, eğer tatmin edici bir fark olmazsa iki model arasında ilkini alırım daha ucuz olacağını tahmin ettiğim bir fiyattan ve telefonun beni en az 1-2 sene götüreceğini düşünüyorum, beklentim bu yönde.
Sosyal ağlarda paylaş

iphone onların arasında kullanıcı arayüzü olarak çok ilerde bi yerde ama hepsi o kadar. Apple'nın saçmasapan politikalarını göz önünde tutardım ben olsam.

Örneğin Turkcell şu yeni çıkan trafik durumu programı için tam 7 ay lisans beklemiş. Çalıştığım firma 4 ay lisans bekledikten sonra bıkıp baska amerikada bi tanıdık üstünden falan başvurduk. Hiç dikkatinizi çekti mi, Türkiye için ortalıkta bu kadar navigasyon yazılımı varken neden hiçbirisi iphone'a uyarlanmıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...