Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Laptop Almak İstiyorum ( İnternet, Autocad, Solidworks vs ... )

Deathblade

Öne çıkan mesajlar

Evet kısaca özetlersek başlıkta her şey var .

Internet'e sıkça giricem . Autocad, Solidworks, Matlab kullanabilceğim . Filmleri güzel izleyebileceğim . Warcraft3'ü çalıştırabilecek , Yeterli işlemci, ram ve ekran kartına sahip laptop arıyorum .

1000-1500 TL bütçem var . Biraz zorlayarak şunu buldum .

Teknik servis önemli , Ekran kalitesi önemli

Sony Vaio NS21Z/S
Sosyal ağlarda paylaş

Hem güç, hem güzel ekran kartı, hem güzel ekran istiyorsun madem, kendini biraz zorlayıp 2000 TL'ye çıkmayı dene bence, uzun vadede daha hayırlı olacaktır.

Asus buldum mesela bir tane, senin verdiğin Vaio ile aynı fiyatlarda. Fena değil gibi ama ekran kartı orta karar biraz bildiğim kadarıyla, tümleşiklerden çok daha iyi performans vereceği kesin ama. İşlemcinin Montevina olması da önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

hele makine mühendisiysen (ki kullanacağın programlara göre öyle görünüyor=)) baggioya tamamen katılıyorum.

zira bu tarz modelleme programları neredeyse her seneye yeni bir sürüm çıkarıyor. bu yüzden her sene de sistem ihtiyaçları arttığından uzun vadeli birşeyler düşünmeni öneririm.

hatta MMOda çalışan bir tanıdığın varsa nasıl birşey alacağın konusunda daha sağlam öneri alabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet makine okuyorum . Autocad için ekran kartının pek önemli olmadığı kanısındayım . Matlab desen zaten yazdığım denklemler kolay . Yalnız Solid konusunda kıllanıyorum ama onuda zaten fazla kullanmıyorum .

Amaç Autocad öğrenmek şu anda . Birde Photoshop'la çektiğim fotolara ayar çekmeye çalışmak :)

İnternetten uzak kalıyorum 2-3 yıldır yurtta kaldığım için . Hem aktif bir dönüş yapmak hemde bunu ne bileyim ingilizcemi kullandığım programları geliştirmek için kullanayım diyorum . En basitinden bilgisayardan gitar tablarına bakmadıkça otur kulaktan çıkar 1 dk lık bölüm için 2 saat kas zor oluyor . Onun için şu anki konumuma uygun masaüstünden çok laptop . İnternet için işlemcisi kuvvetli olsun diyorum . Ram'i farketmez illa bir şekide 4 gb kendim tamamlarım . Harddisk önemli değil zaten sessiz olsun.

En önemlisi sıcaklık tabii şu anda.
Asus'lar nasıl ? Isınıyor mu ? Mesala Vaio ondan istiyorum hem sessiz hemde soğuk
Sosyal ağlarda paylaş

Asus X59SL226DV

Evet buna karar verdim hafta sonu alıcam sanırsam .

17" 'ler şarj süresini bayağı kısaltıyormuş . Birde yanımda 17" monitor taşıyabiliyorsam illa bi yerimlede bilgisayar kasası taşırım o yüzdende masaüstü bilgisayar alırım direk galiba :D

Taşınabilir olmasıda lazım .

Bu arada gold'tan alıcam, gold hala eskisi gibi sorunlu di mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

"işimi gördün" diyorsan sony gibi pahalı ve piyasadaki çevre donanımlarıyla uyumsuz (bkz: ram) bilgisayarlar alma

dell in uygun fiyatlı modelleri oluyor en azından bendeki inspiron 6400 ü 2 yılduır kullanıyorum ve autocad in son sürümünü kolaylıkla çalıştırdığını keşfettim :P

acer modellerine de bakabilirsin

elinde nakit para varsa mediamarkt gibi büyük elektronik mağazalarına bakabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:
17" 'ler şarj süresini bayağı kısaltıyormuş . Birde yanımda 17" monitor taşıyabiliyorsam illa bi yerimlede bilgisayar kasası taşırım o yüzdende masaüstü bilgisayar alırım direk galiba :D

Taşınabilir olmasıda lazım .

Amacın nedir tam olarak? Evden yurda, yurttan eve taşıyacaksan 17" uyar bence. Amacı o zaten. Birden fazla yerde yaşıyorsan ve o yaşadığın yerler arasında taşıyacaksan 17" (tu)

Yok ben okula da götürcem, kafama esince alıp parka gitcem diyosan, kısaca çok sık taşıman gerekiyorsa, olmaz tabi. :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...