Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

World of Warcraft'taki büyük tehlike

Sharkan

Öne çıkan mesajlar

Wayne said:
aralıksız 36 saat oynamıslıgım oldu lvl kasarkende bence bu ölen yada hastanelik olan cocukların sağlıkları pek iyi değil normalde ondandır... yoksa wow oynamayın bağımlı olup ölebilirsiniz diye bişey yok yani

1 kere 2 kere ya da ayda birkaç kere 36 saat yapsan bir şey olmaz zaten. Ama bunu düzenli hale getirip de sürekli tekrarlarsan bir yerden sonra bünye iflas eder.

O çocuklar zaten 20 saat 30 saat aralıksız bilgisayar başında diye hastanelik olmuyor, haftalar boyunca sürekli olarak 20 30 saat aralıksız bilgisayar başında duruyor diye oluyor. Yoksa insan vücudu uzun süre yiyeceksiz de uykusuz da yaşar 20 saatte çökmez ama sürekli olarak eksik uyku ve besin alırsa haftalar boyu sonunda çöküyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben en son yeni karakteri kasarken 35 saat yapmıştım, en son annemin geldiğini "ne yapıyorsun?" dediğini hatırlıyorum. Sonra bilmiyorum felan demişim, annem de sen yat demiş felan. Meğersem chatte yazdıklarımı ağızdan da söylüyormuşum ondan kıllanıp gelmiş. Kötü be :(
Sosyal ağlarda paylaş

herşeyin fazlası zarar işte :) kararında yapıcaksın :) hardcore bi guildde oyun oynuyorum. sevgilim var, konsere, sinemaya, cafelere, aile ziyaretlerine vs. yetişebiliyorum :) akşamları 4 saatimi ayırmam yetiyor :) herşey düzenli olduktan sonra birey kendini bildikten sonra hiçbişeye bağımlı olmaz :) abuk subuk adamlari incelemişler.

adam pokemonu izliyo camdan atio kendini... bu salakla beni birmi inceliyolar simdi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sharkan said:
En popüler bilgisayar oyunlarından biri olan World of Warcraft'ta dikkat

PİYASAYA çıktığı 2004 yılından beri en çok ilgi gören online bilgisayar oyunu olan ve kullanıcı sayısı 12 milyonu aşan “World of Warcraft”ın yarattığı bağımlılık bilimsel olarak kanıtlandı. İsveç Sağlık Enstitüsü’nün oyunu sıklıkla oynayan 20 bin genç üzerinde yaptığı araştırmada oyunun gençlerin beyninde kokaine eşdeğer bir bağımlılık yarattığı tespit edildi. Hazırlanan raporda oyunun gençleri tamamen esir aldığı, oyuncuların bilgisayar başından kalkmamak için yemek, su, uyku gibi temel ihtiyaçlarını erteledikleri belirtildi. Kasımda bir İsveçli genç, 20 saat boyunca aralıksız “World of Warcraft” oynadığı için hastaneye kaldırılmıştı.

Kaynak: Gazete Vatan

Yakında wow'da yasa dışı sayılıp, bağımlılar için rehabilitasyon merkezleri açılırsa şaşırmam. :p

öfff akşam bende suratıma gazete yicem işte lol
Sosyal ağlarda paylaş

burda mesele wow-uo-aoc meselesi falan değil,bağımlılık demek,sigara esrar eroin gibi kendine bağlama konusunu deşmiş herifler,haksızda değiller,raidde dün 2 paladan biri kafalığı aldı,bugünde aynı raidde belki sana düşme olaslığı yüksek,işiniz yok gücünüz yok,gündüz akşama kadar kafalığı düşünmeden kaç kişi gününü geçirebiliyor,yani bağımlılık burda başlıyor işte,sırat köprüsünden geçerken düşünce aha zıctın muhabbeti işte 1*2 saat oynayıpta ince cizgide yürümek ayrı,tuvaletin geldiği halde craftingle uğraşırken dur 2 dk sora v.s diyip 50 nde prostat olma meselesi ayrı,katılıyorum bu konuya ama wow dan önce milyonlarca genci kahve köşelerinden kurtarsınlar sonra sıra gelsin wow a ,wow oynıyan kadar türkiyede kahvede pişpirik okey oynıan var yahu mınıhauahauha
Sosyal ağlarda paylaş

ya kuyruklu yalan. az araştırın işin aslı çıkıyor. isveçte bağımlılıkla mücadele eden bir organizasyon varmış. her türlü bağımlılık, uyuşturusu alkol vs. 1991 de kurulmuş ve 2007 den bu yana da bilgisayar oyunu bağımlılarına da hizmet veriyorlamış falan filan. isvaç sağlık enstitüsünün 20000 genç üzerinde yaptığı bir araştırma falan da yok. vatan gazetesinin asparagas haberlerinden biri daha. ayıp.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
ya kuyruklu yalan. az araştırın işin aslı çıkıyor. isveçte bağımlılıkla mücadele eden bir organizasyon varmış. her türlü bağımlılık, uyuşturusu alkol vs. 1991 de kurulmuş ve 2007 den bu yana da bilgisayar oyunu bağımlılarına da hizmet veriyorlamış falan filan. isvaç sağlık enstitüsünün 20000 genç üzerinde yaptığı bir araştırma falan da yok. vatan gazetesinin asparagas haberlerinden biri daha. ayıp.

http://www.escapistmagazine.com/forums/read/7.90899
http://www.escapistmagazine.com/news/view/89781

yes indeed
Sosyal ağlarda paylaş

"According to Stiftelsen Ungdomsvård, a Swedish youth organisation specializing in game addiction, "(World of Warcraft) is the crack cocaine of the computer world."

haha benzetme süpermiş, wow'u crack kokaini statüsüne koymuş ki crack, kokaine oranla daha fazla kafa ve bağımlılık yapan sakat bir şekli :D
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:
5 dakika önce eşim arıyıp bu yazıyı okudu gazeteden hehe bende 24 değil 25 saat oynarım günde izin versen diyip konuyu kapattım. :)

hahhah :)

çok saçma bu haberler ya..
12milyonu aşgın kişi oynuyor neredeyse bu oyunu.. 7sinden 70ine hemde.. ailecek oynayan tipler war ya.. bu oyunun bağımlılığından ziyade daha çok oyunda bulunan real yada sanal arkadaşlarının bulunmasından dolayı oluyor bu vazgeçememezlik. akşam şu saatte oyunda görüşürüz diye işten ayrılan tipleri biliyorum yani. Kısacası oyuna giriş nedeniniz önemli birazda. yoksa kesintisiz 20-30 saat oynuyor olmanın vereceği bir zararın olduğunu düşünmüyorum. Yeterki ASOSYALLEŞMESİN kimse oyun uğruna.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
single player oyun oynamak bile zor oluo "ulan birasmaden farmı yapsam ya bunu oynıcama" ya da "abi alt karakter de lvl alim ulduara gerekicek yahu nie signle player oynuorum ki" dedirtio

Ben WoW'a başladığımdan beri WoW'dan başka oynadığım 2 oyun var birisi warcraft3 diğeri starcraft xD

Yalnızca PSP'de falan single player oynuyorum o da yolda orda burda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...