Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Account hack..

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

bildiğim kadarıyla internet security versiyonları hem anti virus + olarakda internet security yi içeriyor o yüzden biraz daha pahalı yani internet securityler daha komplike bir koruma sağlıyor diyebiliriz ekstradan sağladığı özellikler şunlarmış...

Temel Koruma

* Tüm kötü amaçlı yazılım ve spyware koruması
* Dosya taraması, email ve Internet trafiği kontrolü
* Chat programları koruması (ICQ, MSN)
* Otomatik güncelleme

Gelişmiş Koruma

* Çift yönlü kişisel güvenlik duvarı
* Güvenli Wİ-Fİ ve VPN bağlantıları Yeni!
* Zorla sisteme giriş önleme

Önleyici Koruma

* Akıllı uygulama yönetimi ve kontrolü Yeni!
* Bilinmeyen tehditlere karşı sezgisel koruma
* OS ve uygulamaların zayıf yönlerinin taranması Yeni!
* Kötü amaçlı sitelerin linklerinin iptal edilmesi Yeni!

Kimlik Hırsızlığı Koruması

* Phishing site linklerini iptal etme
* Sanal klavye ile güvenli kullanıcı bilgi ve şifre girişi Yeni!
* Güvenli bağlantılarda veri hırsızlığı engelleme (HTTPS / SSL). Yeni!
* Yetkisiz çevirmeli ağ bağlantı engellemesi

İçerik Filtreleme

* Ebeveyn kontrolü
* Antispam koruması
Sosyal ağlarda paylaş

Churel said:
bu arada combofix, spybotsearch and destroy, malwarebytes,ad-aware, bit deffender falan yalan formattan sonra hepsini yükledim temizlediği kadar temizledi sonra gittim paraya kıyıp kaspersky internet security aldım bulduğu şeylere bi bakın

yuh yuh :D

ben hep KIS kullanıorum evet yoruo biras ama değio.

ha bi kere bi dosyaya "açim mi" dedi "e aç madem" dedim gümledim ama adam sordu yani açim mi die o da benim sazanlığım :P
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:
Norton > All
Ama genede online scanner ile taratıyorum kasperskyın sitesinde.
Bu arada online scanner ile tarattığında bu bulduğu problemleri bulmamışmıydı?

Norton sevmiyorum ben kendisi zaten virüs gibi geliyo bana bide çok yavaş tabi tercih meselesi. online scanda bulamamıştı hayır sanırım online scan i smart scan olarak çalışıyo dosya tiplerine göre pek bilgim yok ama bulamamıştı ful system scan yapınca buldu o da 1 - 2 saat sürüyor ki nortonla yaptığım zaman bunu en az 4 saati buluyodu
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:
Bu combofixin herhangi bir riski varmı yani direk scan ettirmem durumunda sıkıntı yaşarmıyım yoksa illa bi rpoblem olana kadar beklemek mi lazım.

Herhangi bir risk'i yok. sadece izlediğim bi yanı kötü mesela senin kapattığın programları geri açıyor mesela msconfig etmiş başlangıçtan bişiler kaldırmışsın veya hizmetlerden bi kaç programı durdurmuşsun onların bazılar combofix ile taramadan sonra açılabiliyor. Ama şimdiye kadar her derdime devâ oldu kendisi.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:
telefon ile halledeceksin bu işleri en kısa o şekilde olur. Onun dışında gizli soruyu yada şifreyi değiştiremiyorsun. 2. account a bi karakter transfer edecektim. gizli sorunun cevabını unutmusum skype üzerinden aradım blizzard ı cd-key i verdim vs vs gizli sorunun cevabını ögrendim. Degistirebilirmiyim diye sordugumda bunun mümkün olmadığını söylediler.

birde denildiği gibi authenticator alırsan hack sorunu kalmaz.

skype den ben hiç birini arayamadım. aramıyor. sen hangi numarayı aradın arkadaşım ?
Sosyal ağlarda paylaş

Billing and account support'u arayacaksın, ben geçen gün aradım; skype'ı kurdum, telefon numarası yazma kısmına ingiltereyi seçtikten sonra wow-europe.com daki numarayı aynen yazdım (ülke seçmiyorsundur muhtemelen sen) aradı. Yalnız ben aradığımda İngiltere hattı çalışmıyordu teknik bir problemden dolayı (ingiliz aksaanlı telesekreter öyle diyordu :P ) Fransa'yı arayıp hallettim ben. Sanırım tüm ülkelerde İngilizce dil desteği de var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ve bugün itibariyle 3. kez hack olayına karıştı accountum. İnanılır gibi değil. 2. olaydan sonra format attım, keyloggerları sildim, password girilen her yere ekran klavyesi kullandım ama yine ve yine hack olayına karıştı.

Mail adresime Blizzarddan farklı bir mail gelmiş bu sefer, başka birinin hesabınıza girdiği farkedilmiştir ve bu yüzden 24 saatliğine accountunuz kapatılmıştır, tekrar olursa kalıcı olarak kapatılabilir diye bir mail aldım. Yeni şifreyi falan da ben hiçbir şey yapmadan göndermişler.

Az önce gene 4 - 5 ayrı virüs programı ile tarama yaptım, tertemiz bilgisayar tek bir virüs bile yok. Anlayamadım gitti bunun nedenini. Dün gece hotmail adresime wowcurse'den bir mail gelmişti, official bir mail'e benziyordu ama hotmail açmak istemedi. Ben gene de açtım, ondan mı oldu diye şüpheleniyorum ama o da alakasız geldi bana. Bir daha olursa account kapanır mı, kapanırsa naparım bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Jadelith said:
addon.

yetersiz firewall.

ikiye partition edilmiş hdd (ve bu yüzden format yemeyen virüs)

blizz tokenı al derim

addon olduğunu sanmıyorum, sadece bartender, cartographer ve questhelper yüklü addonlar arasında. gerçi bir aralar wow-curse'deki questhelper virüslü deniliyordu ama düzeltilmişti bildiğim kadarıyla öyle olsa bile. firewall olarak windows'un firewallunu kullanıyorum. blizzard token'ı kesinlikle alıyorum, fakat o arada bir sorun olursa account kapanır mı onu bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
Telefon açmadın mı peki hiç?

gerek kalmamalı diye düşünüyorum, arayınca çünkü bi oraya bağlayacak bi buraya bağlayacak derken feci fatura gelir. 3 tane mail attım, mantıken otomatik mail göndermek yerine bakıp şu şu nedenlerle henüz açamıyoruz, şu gün açıcaz diyebilmeleri lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...