Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfall Online Bilgilendirme ve Gelişmeleri

D@rkwish

Öne çıkan mesajlar

hmm tahminen öle

bişey sorucam şimdi bi kaç kobold öldürebildim şöle bi 50 tane falan ok lootladım 4-5 yay bi kaç zırh kılıç vs

lesser magic e başliim diorum fakat nasıl başlcıam mage in önündeyim staff ve reg mi almam lazım? ama en küçük büyü böle 25 kill istio vs skill train edilmio di mi 0 dan kasılıo hep

başlangı büyüsü ne bu işin 0 skill le atılan ayrıca regleri satın mı aliorum yoksa gidip etraftan mı toplicam, ve toplamak için naapmam lazım
Sosyal ağlarda paylaş

tabi canım Turuncu saçlı sakallı açtm charı, Cucenin olacak char

fakat 1 güdne baya bi iş yaptım, Mount parası bile çıkardım gökçene, harvest için ekipmanları, yedek yedek zırharlı silahları var bankasında. vs

Çok alıştım o chara :/ huehue

neyse Cuce gelsin yüklesin oyunu ben de alırım herhalde kendime account beraber kasarız.
Sosyal ağlarda paylaş

Guildimizin liderlerinden biri aynı zamanda Weaponsmithimiz Mastery kastırdığımız banlandı speed hack den karakter 4 ayda toplasan 7x24 saat online olmuştur son 1 ay clan şehrinden dışarı adım atmadı ve kendisini tanıyorum adamın speed felan yapıcak olayı yok zaten oynamıyor tek yaptıgı craft açıkçası bu durum içler acısı AV'nin hile dedection sistemi nedir bilmiyorum ama şaka ötesi yani şu anda kendisi mail yoluyla banın kaldırılması için başvurdu(daha önce banı kaldırılanlar olmuş...) eğer sonuç alamazsak devamı nasıl olur bilmiyorum ancak her an yapmadığım birşey yüzünden ban tehlikesiyle oyunu oynamaya devam etmek ne kadar mantıklı bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası oyuna girdim , her şey tıkırında gidio, yani büyük buglar yok, gayet de combatını yapiosun skillerini aliosun, questini yapiosun mine ını lumberjackini yapiosun. Herşey var e siege sistemi de var çalışıo da, guildler de var. PVE de bilmiom dier mobları da hani çok aşırı kötü değil en azından uğraştırıo.

Beginner seviyede gayet hoş geldi bana, tabi endgame de artık skill kasmak vs resource toplamak bilmemne tahminen işkence olduundan insanlar bayiodur vs ama hani oyun umutsuz deil ya. Dediim gibi her şeyi yapmış adamlar. Yani base güzel. AV den istenilen çok aşırı köklü bi değişiklik deil adamlara diolar PVE yi düzelt biraz dropları bilmemnleri mobların Hplerin, İşte Skill gainını biraz kolayşatır vs falan diolar yani . Bunları adamlar yapsa insanlar geri dönecek ya

bi de işin komiği hani betada anladık daha oyun çıkammış Tasos dan hiç ses çıkmıodu, devlerden falna. İletişim 0 dı. Beta die çok sallamadım. Ama şu an insalnar para ödeyen müşteri yahu. Oyun çıktı 3-4 ay geçti hala aynı tavır, şaka gibi. İnsanlar şey istio

"durun beyler şu ve şunun üzerinde çalışıoruz" sadece bu tarz bişey duymak istiolar Devlerden ama o da yok. Nedir bu sessizlik Tasosun. gidip yunanistana şöle ensesine vurmak istiorum bi silkelemek istiorum kendisini. 1 tane adam tutsunlar lan 10 kişinin aylık ücreti ile sadece forumlara işte üzerinde çalışılna bilgileri Tasos böle official olarak açıklmadan wowdaki Blue post gibi bahsetsin ya

Yapılcak şey çok basit ama yok , insanların kafayı yedii üzüldüü nokta da bu forumlarda vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes ayni fikirde. Herkes ayni seyi soyluyor. Management cok fena. Ama oyun temel olarak cok iyi. Ben bu taviri soft launch olmasina bagliyorum. Hani diyosun ya release olmus oyun 3 ay once diye. Adamlarin gozunde bence oyun paid-beta su an. Ve release, tahminimce, 1-1.5 ay sonra olucak. O zamanda hala bu sekilde olurda, bu oyun asla buyuk bir kesime hitap edemiycek. WoW'dur, AoC'dur vs. insanlar community olarak duyulmayi, duyurulmaya alisti. Bir sonraki patch'de ne olcagini bilmek istiyolar. Oyunun problemlerinin duzeltildigini duymak istiyolar. AV bu konuda direk sinifta kaliyor. Adamlar 3 hafta sonra bunu bunu yapcaz dedi, son 3 haftadir duzgun patch yok. Hep minor issues, minor issues.

Cok iddialiyim. PVE fix, anti-hack system = 30% birakan oyuncularin geri gelmesi. En az. Birakan bundan birakiyor.

AV fails :(
Sosyal ağlarda paylaş

bi de üstüne cidd ibi Skill Cap koyslara hardcap, skill gaini de hafif rahatlatsalar tamamdır

skill capin olmaması çok insanları grinda teşvik edio , paso her skilli kasio adamlar . yani sandbox demek classların olmaması demek specilization olmaması anlamaına gelmio. Sonuçta, mage, warrior, archer vs olması lazım. Hybrid de olur warrior mage olur, vs ama burda herkes mage, warrior, archer, crafter ıvır zıvır herkes aynı ve herkes aynı yönde ilerlio hayatta kalabilmesi için sorun orda.

Koysunlar öble böle skill cap bitsin abi bu dert. Herkes kasacağı skilleri belirlesin kassın. Bi de üsütne PVE yi düzeltsinler insanlar 24 saat macro yapmasın pve ile bişeyler kazanabilinler item resource vs tamam işte.
Sosyal ağlarda paylaş

bieşyler kısabilmek lazım

herkes aynı olmaması gerek bundan da şikayet kesinlikle var. Herkes kendi kendine yetmemeli , insanların birbirine ihtiyacı olmalı. Ranged ve melee saldırın olsun warrior ve archer ol ama bi de magery alma, veya magery al biraz da melee combatın olsun. Ona göre melee ya adam girince sorun yaşayabil ona göre yanında melee arkadaş bulundur vs. Her oyun böle deil midir. Teke tek de her zaman taş kağıt makas gibi oluro yunlar ne biliim UO Da da öleydi. wow da öle .

yani skill cap olmassa işte insanlar deliler gibi kasio düşün herşeyi kasabiliosun ve her şey işe yario magery kasmassan olmuo archeyr kasmassan olmuo melee kasmassan olmuo kas anam kas. E git bi de üstüne crafting kas, adamadan satnı alma kendin craft et. Olmuo işte.

bişeyler de öncelik olması lazım abi ben melee ye odaknlaıcma diip onlarla ilgili skilleri 100 yapıp geri kalanları da back up sana biraz buff sağlasın die kullanırsın. Dier adam mage olur hayvan gibi aoe dir fire powerı olur vs ama melee ye girince sıçar . İşte o zaman insanlar birbirne bağımlı olur ve dayanışma çıkar işin zevki ordan çıkar.

yani en azındna ben öle düşünüorum ki bazı insanlar da aynı şekilde düşünüo forumlarda. Bu grind silsilesinin en büyük nedeni olarak bunu görüolar.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet kesinlikle katiliyorum. Ben craftsman olarak nerdeyse hic satis yapamiyorum. Sattigim tek mal wood, timber, ore gibi raw materyaller, onlari da insanlar kendilerine skill kasmak icin aliyorlar. Ama soyle bir durum var. Eger atiyorum, kisi kendine zirh, silah vs. craft etmiycekse bunlari alabilcek ekonomik bir geliri olmasi lazim. Bu da bildiginiz gibi PVE veya PVP'dir. PvP'e tam olarak guvenilemez cunku sabit bir gelir degildir, sonucta ne kadar iyi oyuncu olursaniz olun solo'da zerglenebilir, grupta loottan mahrum kalabilirsiniz.

Su an PVE sisteminin bozuk oldugunu dusunursek, insanlar ya inanilmaz para yapiyor (exploit) yada cok az para yapiyorlar (saf olanlar benim gibi). Boyle olunca ve skill cap olmayinca kimse baskalarina para vermek istemiyor kendi yapabildikleri itemlar icin.

Ki soyle bir durum var, diyelim melee bazli oyun tarzini benimsediniz. Veya herhangi bir tarz fark etmez. Her karakter icin STR ve VIT gerekiyor. Bunlari logging, ve mining disinda gelme hizi cok ama cok yavas. Yani seve seve herkes mining ve logging yapiyor sonucta.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla aslinda skill kasmak icin mob farmlamak da iyi yontemmis, dun gittik guildden bi elemanla, moblari farma bagladik, altin + skill kastik, tamam bi para kasamadik adam gibi ama sonucta skill'de kasiyosun para da

Ote yandan sonucta yaptigin salakca hareket eden yaratik kesmek, bilmiyorum ki oyun sonucta niye bu hale geliyor. Bi yandan cok saglam, bi yandan takoz, cozemedim gitti gizemini :))

Dun gittik bi sehir bastik, cok eglendim (gerci tecrubesizligin kurbani oldum gittim ama :)) ustte basta saglam armor olunca kolayina olmuyorsun, adam kestim, okladim filan keyifli oldu. Grubu lead eden takoz olmasa kacardim adam gibi de, grubu koruyalim derken baktim ben olmusum adamlar kacmis, olm ventten bi soyleyin gidelim diye o kadar sorduk gidelim kesilicez diye (neyse ekipmanlari onlar vermisti zaten, keyifleri bilir :))

Biraz ekipman yedim greater magic 25 yaptim, napiyim witch buyuleri filan alip da mi kasiyim yoksa efendi gibi gidip greater magic kasmaya devam ve 50'de fire/air filan mi kasiim?
Sosyal ağlarda paylaş

Valla sahsen tek bir school'a odaklanmak yerine belli spellere odaklanmayi planliyorum. Bende daha yeni greater a gectim, 90 fln lesser var macrolardan, ilk hedef 25 yapip unburden abanmak deli gibi. Agir zirh giydigim icin cok lazim. Bundan baska spell chantingden stat bufflari var. Earthten stone skin, air'dan archery defense/debuff vs. Ihtiyaca gore sirayla kasmayi planliyorum ama tabii hala materyal satmiyorum.. Haliyle para akisi yok.

Bu arada bende skilleri melee disinda pvede kasiyorum. Wall of Pain bana ters, bayiyorum cok fena :( Belki super para yapmiyosun ama cok daha iyi..
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi mobları kesiorsun? Süper para ile kastın nedir? Saatte ne kadar bir kazanç beklentin var normal bir sistemden? 2 kişi saatte toplam 2.7k gold ve 1.1k reg kasıoruz(her biri en az 3.5g a satılıyor)+ 2-3 saat kasarsan tahminen 1-3 arası key düşürüyorsun her biri 3k gold + 1 r40 silah + 1 armor piece + 1 jewel enchanted bunların hepsi bence bu hiç fena değil :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...