Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfall Online Bilgilendirme ve Gelişmeleri

D@rkwish

Öne çıkan mesajlar

Ben kalktım biz siege edicez diye ama The Mercs ve tayfası(Afghanistan Alliance yaklaşık 100 kişilik paralı asker grubu) CC nin ana şehrini yani Goonların şehrini siegelemişler live olmasını bekliyorlar. Ardından biz toplandık Vindicators Duskın kalan son 2 şehrinden birini siegeledik ve 4 saatlik defans kısmına geçtik ancak siege i declare ederken gördükki DUSK ve Cairn Alliance + KFC Alliance Goonlarla ally oluyorlar Afghanistan 'a karşı ki Afghanlar toplam 100 kişi oyunda okadar yok online Goonlar sırf kendileri 1.5k adam üstüne serverın en büyük 2 alliance ı + birdolu random clanı çağırıyorlar.

Biz vindi şehrinde siege declare a gititğimizde goonlar vardı bize saldırdılar şehri savunmaya calıstılar ve bizde bir dünya savaşını başlatalım ozaman mantığıylan Afghanistan a yardıma gittik. Sayı net bilemem ama sanırım 100-120 vs 250+ bir siege oldu az kişi bizde. Bir asansorle cıkılan tepeyi ele geçirdik asansoru koruyorduk biz genelde afghanlar tepede Cannon ları dizdiler clanstona bakan duvarı yıkıp clanstone uindiriyorlardı %30 da felan şehri terk etmek zorunda kaldık çünki goonlar bozuk bir oyun mekaniği kullanıp duvarı tekrardan yaptılar siege ortasında :S inanılmaz savaşlar oldu öyle böyle değil :D Goonlar rezil ötesi bir durumda olucaktı eğer o duvarı tekrar yapmasalardı başkentlerini kaybetmiş olucaklardı 120 kişiye 1.5klık alliance...

Ardından bizim vindicator siegeimiz live olmaya baslarken tüm goon cairn random clanlar vs vindicatorla ally olmaya basladı system messagedan yaklaşık 2 saat sürdü sistem ally mesajları :D ardından saldırdık clanstoneu %70 e getirdik ancak geri çıkmak zorunda kaldık çok fazla rakamları vardı ve ölen ehrkes canlanıp tekrar gelior şehirde...

2. bir push yaptık bu arada afghanistan bizimle bu vindi şehrinde yardımcı oluyor quid pro quo hesabı :) 2. pushda şehirde cok adam kestik ama cannon kurucak kadar mekanı kontrol altına alamadık 2 siegede timeout la sona erdi.

Not: Afghanlardı o goonalrın guildbankasını bosaltan biz değil.Ayrıca eğer spy clanları alliancelarındaki(afghanların goonlardaki spy clanı) fazla gaza gelip önceden ağızlarından lafı kaçırmasaydı siege live oldugunda tüm clan clanstone a battlespike spamlayıp şehri 2dkda alıcaklardı afghanlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

cok heyecanli, roman okur gibi direk, evet son dakikada farkettik spy clani, attik alliancedan ve orada kestik filan diye yazmislar, cok temiz is oluyormus yoksa :)
Direk son dakikada birlesmeler, birbirini satmalar, tarihin tekrari mubarek
Evet siege sirasinda duvari tekrar yaptik diyorlar, nasil yapiliyor ki duvar, repair icin adam mi gorevlendiriyorsun malzeme varsa elinde?
Sosyal ağlarda paylaş

Alliance liderlerinin yayımladığı bir mesaj.

said:
First of all I'd like to congratulate Dusk and CoTC on two successful defenses. Well fought on both sides we had a great time. On top of that I would like to thank the mercs for helping us push an attack against odds that are hard to calculate.

Here's the chain of events from SBA's perspective. While I recognize that there are always two sides to a story, I can only present mine and let you decide what to believe.

SBA had planned to siege Vindicators to continue our War with Dusk. COTC has done a fairly good job staying out of our fights with Dusk as they will point out. There has however always been a "we might defend Vindicators" clause tacked on.

Vindicators has been a long standing member of Dusk, and has been a key factor in all of their sieges against us. For this reason they became our target.

With CotC's recent "break up the zerg" campaign I contacted Gluttony to see if I could convince him to lift his big brother protection on Vindicators. This time he stated clearly that they would defend Vindicators if we attacked, disregarding the fact that Dusk already outnumbered us almost two to one.

That set the scene for today.

Today unannounced to us Mercs drop their siege on IR. Aprox three hours later we dropped our siege on Vindicators as planned. Moments later Afghan contacts us informing us that Dusk, and especially Vindicators had jumped into their fight. Due to that fact we decided to join the fight and assist mercs against a force that still outnumbered our combined forces two to one.

After that siege expired into a loss, Dusk and CoTC moved to defend Vindicators. Mercs asked if we wanted their help and at that point, why not? SBA coordinated attacks with Afghan against Vindicators city defended by enough guilds that it took them over 20 minutes to ally each other.

After two strong attempts to take the city, we pulled out the final time and the timer expired.

To conclude, I'm not here upset, nor am I surprised. What happened is exactly what we expected, and in COTC's defense, exactly what they said would happen. What's in store for the future? Time will tell.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
This is mostly an information update on topics that the community may find useful. There will be more of these types of updates on a regular basis. Since we haven’t had one in a while, this one is quite long.

Policies
There seems to be some confusion about what’s allowed and what’s not in game. When in doubt, the EULA and the Terms of Service are displayed every single time you start the game.

The general rule is that any third party program that interfaces with the game or gives a player an unfair advantage is prohibited in Darkfall. The only types of programs allowed are chat communication programs and screenshot-video capture programs.

Use of third party programs that allow players to cheat in the game will result in accounts to be permanently banned without warning and without appeal. We detect all use of such third party programs and we’ve been banning people for their use every day. After a recent mass ban we’re happy to report that we've been detecting and banning fewer and fewer players.

Starting today, players exploiting the geometry will receive temporary bans which for repeat offenders will escalate to permanent bans. This means that when we detect players inside the terrain, rocks, trees, buildings, walls, towers etc. we will be taking action against them. This policy will be posted inside the game lobby and there will be no appeals for these offenses.

Also, starting today we will detect and take action against any use of loot scripts. The action will be temporary bans which will escalate to permanent ones. This policy will also be posted inside the game lobby and there will be no appeals for these offenses.

Unattended macroing and unattended use of autorun and swimming against obstacles are also prohibited. We have taken great measures to limit macroing, to reward the players who are actually playing the game and allow them to catch up easily. We will continue working on making macroing and its effects irrelevant in Darkfall.

North American Server
Many of you saw the announcement our server hosting partner GNI made about the signing of our cooperation in North America.

We had already explained that we would be launching in North America sometime during Q2 2009 and this information is also in the FAQ:

We will be making our own announcement when we nail down an exact launch date for the NA server, there are a couple of things which may affect the launch date by a few days that are not ironed out completely yet. Character transfer/cloning will become available with a significant delay (months) and possible further restrictions. This concerns only the characters without any of their possessions. More on this at a later date.

There are several considerations to be taken into account including the fact that European rights and North American rights to Darkfall belong to different organizations.

More Servers
Plans for more servers are also underway. Announcements will be made as needed.

Account Management and Sales
https://accounts.eu.darkfallonline.com is the URL to Darkfall account management and sales.

We’ve performed a complete overhaul of the account management system and things are running much smoother than they used to. We have increased our capacity repeatedly and we’ve been trying to keep the Darkfall shop open as much as possible since last week. This has been increasingly difficult to maintain as demand remains high. This despite the fact that there is still no “Buy Darkfall” button anywhere and our release has been limited to the Darkfall community.

Our number one concern is the quality of the experience for our existing users. We don’t want to create any problems by allowing too many new users in. This is why we have no boxes in the market, why we haven’t been promoting the game, why our new site isn’t up yet, why we don’t offer a free trial, why we don’t offer more payment options etc.

We understand that Darkfall’s soft launch is unorthodox, but we are working hard to change all that while maintaining the best possible experience for our existing users.

Darkfall pricing on the European Server is as follows, as described in the Darkfall FAQ :

What does it cost to play Darkfall?
First you need to purchase the Darkfall game client download which includes one month of game time. This costs 42 Euro. Residents of the European Union are also charged 19% VAT so the client download costs 49.98 Euro. After the initial month of game time is over you need to pay a monthly subscription to continue. The cost for the monthly subscription is 11.77 Euro or 14.00 Euro for EU residents (+19% VAT)

Darkfall Support
http://support.darkfallonline.com is where you can find the Darkfall help desk. This is a ticketing system and you need to have a Darkfall account to open a new ticket.

The Darkfall help desk has been handling hundreds of requests a day on the following topics:

General Issues - Technical Support – Bugs – Feedback – Gameplay Issues – Accounts and Billing.

The Darkfall Help Desk will also be populated with many more knowledgebase articles shortly. We are compiling these based on the user feedback which is just now starting to mature enough to create a proper Knowledgebase.

Darkfall Help is there to help you get started with the game and can be found both in-game and outside of the game at this address:
http://www.eu1.darkfallonline.com/help/
Darkfall Help is currently receiving a major overhaul which will be evident within a few days.

In-game help: Players can call on a GM in game by typing /gm_help to get help or /GM_report to report player behavior. There is 24/7 GM coverage in Darkfall and all requests will be addressed, whether or not you receive an acknowledgment of your request.

Darkfall developers are kept informed on all support issues.

Darkfall Updates and patches
We have been following what has been happening in the game very closely, and have been paying close attention to all feedback by our playerbase . We are involved in a constant effort to improve everything about the game. We have been fixing bugs as they come up, and our updates have all been very substantial in content and features. We have made huge improvements to the game already but the best is yet to come.

While the patch notes simply highlight some of the major changes to the game, there are always hundreds of changes, fixes, and tweaks in every patch which we don’t mention. We started posting patch notes on March 21st. Before that our patches contained mostly bug fixes and optimizations.

Here are the links to all our patch notes:

* March 21st
* March 27th
* April 2nd
* April 10th
* April 15th
* April 16th
* April 24th
* May 1st
* May 15th
* May 16th

Things to look forward to:
Our team is expanding and is fully committed to working on Darkfall. We are working on virtually every aspect of the game and our goal is to continuously improve the Darkfall experience.

Some of the things to look forward to in the near future include but are not limited to:

* Imminent massive optimizations to further improve gameplay, massive battles and sieges
* Improving the newbie experience, making the transition to Darkfall smoother and lowering the learning curve
* Continuously adding polish to the game
* Substantial improvements to the graphics
* Large content updates
* Massive feature updates
* Further improvements to the economy
* Massive improvements to the solo and the small group experience
* More PvP diversity and options
* Substantial improvements to PvE

Darkfall Media Coverage
Since our launch wasn’t heavily publicized, media coverage has been fairly light. Even so, there are Darkfall articles on many gaming websites, gaming blogs, and print media in many different languages.

Here is a sample of some English language Darkfall coverage links you may find useful:

IGN RPGVault Editorial, review, and first impressions

* Darkfall: My first Breath in Agon – First Impressions of Aventurine’s Labor of Love
* What the hell is Darkfall and Why Can’t I Play It?

Ten Ton Hammer’s First Impressions

MMORPG.com have a few correspondents and bloggers providing regular Darkfall coverage

Darkfall Features @ mmorpg.com

* Darkfall – The Conversion of a Self Proclaimed Carebear
* Darkfall Combat Guide, Part One
* Darkfall – Skills in DFO
* Darkfall Overview Part II, Looking at the Down Side
* Darkfall-Survival Tips

Paragus Rants on MMORPG.com. Paragus has been putting out some of the most useful and informative articles about the Darkfall experience since the Darkfall beta.

* Darkfall: Warhulks
* Post World War I Interviews
* 60 Days of Darkfall
* Warships
* Rafts and Sailing
* Alliance Leader Interviews
* Alliances and War
* City Building
* Mounts and Politics
* Guild Functionality
* Darkfall Beta Review

Keen and Graev’s Gaming Blog has also been offering regular Darkfall coverage and commentary

Thank you for Reading,
The Darkfall Team
Sosyal ağlarda paylaş

Ya gercekten bunu boyle 2-3 ayda bir yapmak yerine, her hafta yapsalar cok ama cok fazla oyunu birakan kisileri oyunda tutabilicekler. Oz buyucusu misali perdenin arkasina saklanip communityden tamamen kopmanin hicbir manasi veya artisi yok bu oyun icin ki bu oyun o community sayesinde release oldu ve su an gelisiyor.

Simdi bu aciklamada ortaya cikan 3 soru var(benim tarafimdan);

1) Yeni server calismalari var deniliyor, simdi ben sunu anlamiyorum, bu oyun soft launch yapti, cok buyuk bir kitleye hitap etmiyor ve oyuncu sayisi cok fazla degil (oyunun haritasini ve dinamigini goz onune alirsaniz). Amerika server bundan 2 ay sonra acildiginda populasyonda zaten COK CIDDI bir azalma olucak. Bunu uzerine, 2. bir EU serverinin acilmasi EU1 de ne gibi etkiler yaratir? Ben yeni bir oyuncu olarak oyuna basladigimda o kadar buyuk bir esitsizlikle yuzlesmek zorunda kaldim ki.. Bu durum oyuna yeni baslayan herkes icin gecerli. Esitsizlik derken yanlis anlasilmasin, milletle aramdaki skill farkinda bahsetmiyorum. EXPLOIT kullanilarak gece macroda kasilmis skillerden, kazanilan mal varliklarinda vb. seylerden bahsediyorum. Yarin deseler ki yeni server aciyoruz EU icin (ki demezler) EU1 in EN AZ 50% si yeniden baslamak istiyor. 50% cok olumlu bir rakamdir.

2) Cok guzel bir sekilde anti-makro kurallari eklenmis oyuna... Simdi ben yeni oyuncu olarak veya yeni baslayan herhangi biri diger oyunculara kafa tutup, en azindan "sanslarinin olabilicegi" seviyeye gelmek icin geceli gunduzlu kasmasi gerekiyor ki bunun en buyuk parcalarindan biri gece unattended macrolaridir. Simdi sen 3 ay boyunca buna ses cikarmadiktan sonra, oyun yeni yeni insanlar cekmeye basladiginda boyle bir police ortaya atarsan yeni oyuncunun suratina tukurmek, oyunu alma demektir bu. Kesinlikle AV'e katiliyorum, oyun macro yaparak skill kasilip sonra oynanmamali, oynarken skill kasilmali... Ama madem fikir buydu, bu policeler neden bu kadar gec ekleniyor? Niye yeni oyunculari mindar ediyorsunuz?

3) EU1'de oynayan Amerikali oyuncular su an oyunu birakmayi planliyor. Cunku buyuk ihtimal transfer ilk saffada olmiycak. Yani yeni bir baslangic yapicaklar yani EU de kasmalarinin su an hicbir anlami kalmadi. Zevk icin oynayanlar var ki bu insanlarda 200-300 pingle bu oyunda ne kadar zevk alabilir? Ordan bir kesimi kaybettik. Bunun ustune simdi oyuna yeni basliycak olanlarin kafasinda "cok fazla gap var" gibi dusunceler varken, yeni EU acilicagini annons ettiler. Bu da ne demektir? 2-3 gun once baslamis olan kisiler, veya baslamayi dusunenler bosu bosune exploitle kasmis adamlari yakalamak icin aylarca kasip, eziyet cekip, oyunda ezilmek yerine EU2 i bekliycekler.. Kim olsa oyle yapardi.. Ben oyunu almamisken bu aciklama gelseydi kesinlikle beklerdim.. Eee burdanda oyuncu kaybedicek oyun? Nasil olucak peki?

Fail diyorum sadece. Oyun cok guzel. Mekaniklerini seviyorum ama AV oyunu harciyor. Bildiginiz bu amatorluk bu oyunun sonunu getirecek.
Sosyal ağlarda paylaş

1) Exploit kullanarak macro yapmak gibi birşey yok oyunda olan tek exploit duvarlardan mob kesip para kazanmakki insanları banlamaya başladılar bunun için. EU-1 de kimse 0dan başlamaz belki %10u...

2) Macro hala yapılıyor her skill için...

3) Birçok US oyuncusu oynamaya devam edicek(tahminen %70+sı) çünki transferleri açıcaklar ve kimse 0dan kasmak istemiyor karakterini geliştirmeye devam etmek istiyor. EU-2 de ne olucak sanıyorsun? EU-2 çıksın o ağlayan fresh start diyenler 1 ay sonra gene ağlayacak abey biz eziliyoz diye ben oyunu bilmiordum ilk çıktığında birçok skille boşa zaman kaybettim fresh serverda çok hızlı karakteri oturturum 24 saat skill kasar karakter emin ol ezilir o ezilenler oyunu "oynayarak" kasanlar...
Sosyal ağlarda paylaş

Nasil bu kadar naiv olabiliyosun anlamis degilim.. Cidden eger exploitle skill/para kasilmadigini iddia ediyorsan sana sadece "you are in denial" der gecerim. Millet ne paralar yapti, ne skiller kasti akla fikre zararli. Onu gectim, millet duvarlara newbie silahlarla ok atip archery kasti, kendilerini MM'leyerek lesser magic topladi vs. vs. Bunlari hic olmamis olarak kabul ediyorsan gercekten funboi otesisin demektir.

Su anki sistem ile, bir sehirde macroya birakirsan ve report edilirsen uyari aliyorsun, tahminimce 3 uyari = permanent ban. Yani evet hala macro yapilir, exploit yapildigi gibi sadece "at your own risk"

Yeni oyuncularin gapsiz bir oyun istemelerini eziklik olarak goruyorsan, exploitsiz kasilmis skiller ve paralar olmadigi bir server istemelerni eziklik olarak goruyorsan bende ezigim.

Adamin duvara 3k tane ok atarak bir gecede kastigi skill icin ben 2 gun ugrasiyorum goblinlerde, trollerde. 10-15 saat araliksiz, rahatsiz edilmeden macronun "real playing" de karsiligi en az 30-40 saat cunku her zaman bu noktalarda gank mevcut asla duvara ok atarak kastigin rahatlikta kasamazsin ki gankleri kaybettigin oklari saymiyorum bile bunlarin hepsi para, newbieler icin bu paralari kasmak ne kadar zor hicbi fikrin var mi butun pk'lar tarafindan kamplanmis spotlarda?

Clans forumuna girersen kac tane amerikan clani oyunu birakiyormus gorursun.. YC de millet "meh" moduna girdi bile. Ayrica transfer olucak demissin, tasos kapi gibi yazmis aylarca olmiycak diye. Yani insanlarin cogu, -ve benim allianceim- fresh start yapicak. Avrupada yeni baslangic istemiyor insanlar dersen forumlardaki anketlere gidip bir bak derim kafandan rakam uydurcagina..
Sosyal ağlarda paylaş

dark,abi senin olayı ben fakire ekmek bulamazsan,pasta yiyin demesine benzetiyorum fransa kralının,:Dsen ta betadan beri devam ediyorsun belki,mekanikleri öğrendin ama,aç bi 0 char kas bakalım ne kadar zorlanacaksın görürsün,herkes köşe başlarını kapmış abi,sen diyodun ya,bundan sonra 0 char kasmak zor olur gibisinden,haklısın ama birşeyi unutuyorsun,artık imkansız olmasını,maden kasmak için kazma alıosun 5 dk sonra gank,gidip yarım saat farm yapıosun,tekrar kazma alıosun yine gank,yani hçbirşey yapmadan gününü geçirebileceğin tek oyun belkide şu anda df:D
Sosyal ağlarda paylaş

Şakamısın ya ben duvara ok atarak kastım emin ol şu anda çok daha hızlı kasılıyor skill gain 2 kat arttırıldı artık mob kesmenin bir anlamı var eskiden yoktu malum ben 50k civarı ok harcadım en az skill kasarken şimdi toplam 25k da felan halloluyor keşke bende böyle kassaydım oklar boşa gitmezdi en azından ve emin ol Gankin 0 a yakın olduğu noktalar ve saatler mevcut ancak bunu yaşayarak öğrenebilirsin.(6 saat 0 gank farm yaptığım nokta var yani lol).Duvara ok atarak kasmanın çok daha büyük zorluğu var çünki her dakka şehrine biri saldırıp ganklayip okunu alma ihtimali var ki pvp hotspotlar genelde player şehirleridir. Newbie olarak 5 kişi tahminen saatte 4k gold + bir dolu item kasarız 0 a yakın gank oranında yerini bilmen yeter.Yeni serverda günlermi alıcağını sanıyorsun milletin clan kurmak için gerekli parayı + şehir ele geçirmek için gerekli 10k yı toplamasını? 1-2 saat içinde ekranda yazılar çıkıcak server açıldıktan XX clanı Y şehrini aldı diye spamlar başlayacak çünki herkes az çok biliyor kendine uygun farm noktası.

Oyunda MM di Archery di Melee skill di Rigordu bunların hepsinin macrosu var yapmayı biliyorsan ve uygun yeri biliyorsan(şehirler hariç 10larca ıssız bi allahın kulunun gitmiyceği yerler var dediğin gibi oyun map büyük). Şu ana kadar exploitle kasılabilmiş olan skiller: Rigor/Ignore Pain başka birşey değil o kendine MM di invula dalmaydı bunlar exploit değil daha ziyade developerların fikir değiştirdiği konulardır.

Rakam olarak sadece serverdaki US yüzdesini söyledimki biraz kafamdan doğru ancak büyük ihtimal doğrudur en azından allianceları baz alırsak %70+ sı US oyuncusudur.Hiçbir zaman EU'da fresh start isteyen yok demedim ancak o isteyenler emin ol şu anda olduğu gibi aynen gene ezilicek bunu söylemeye çalışıyorum eğer macro olanağın yoksa ve playtime ın düşükse hiçbir zaman diğer hardcore kasanlara yetişemezsin(ben fresh serverda 1 ayda şu anki 2 bucuk aylık karakterimi yaratırım gene tahminen.)

US serverına transferlerde item olayı limitli denmiş ancak detay yok eğer bankaları insanlar full götürebilirse ben olacağı söyliyim sana:

Millet US de 0dan başlayıp oynarken şu anda oynamaya devam edip transferi bekleyenler transfer ettiklerinde zaten gelişmiş karakterlerini üzerine birkaç ayın daha geliştirmesi ve siege equipment vs farmlamasıyla transfer edicek ve çatır çatır şehirleri siege edip alıcaklar malum aylarca emek verilmiş karakterler ve binbir tane siege ekipmanı olacak adamların.

not: Exploitle gold kasılıyor tahminen serverın yarısından fazlası yapıyor duvarlardan mob kesme olayını ama bizim clanda yapan 1 kişi bile yok genede geçiniyoruz(birkaçımız hardcore farmlıyoruz gerçi bu durumdan dolayı ki sinir bozucu biraz :) ) ama dediğin gibi yapan bol ve artık umuyorum yapamayacaklar çünki banlanmaya başladılar(bizim alliance 2 elemanın alt charları banlandı kendi charlarıyla yapmıyorlardı altlarla yapıyorlardı)

US oyuncusu olsam yada EU-2 de oynama isteğim felan olsaydı gerçekten girer bi 1 ay nonstop kasardım sırf şu anda ağlayanları gene ağlatmak için lol.

Benim US oyunculara tavsiyem karakter kasmaya devam edip transferle ilgili limit vs olucaklmı olursa nedir bununla ilgili detay bilgi beklemeleri olur eğer banka taşıyabilir ve skilleri full geçirebilirlerse US serverında ben bol bol QQ bekliyorum malum transferdan sonra bu adamlar beleş binalar inşa edilmiş şehirleri siegeleyip alıcak çatır çatır :D
Sosyal ağlarda paylaş

superwiz said:
dark,abi senin olayı ben fakire ekmek bulamazsan,pasta yiyin demesine benzetiyorum fransa kralının,:Dsen ta betadan beri devam ediyorsun belki,mekanikleri öğrendin ama,aç bi 0 char kas bakalım ne kadar zorlanacaksın görürsün,herkes köşe başlarını kapmış abi,sen diyodun ya,bundan sonra 0 char kasmak zor olur gibisinden,haklısın ama birşeyi unutuyorsun,artık imkansız olmasını,maden kasmak için kazma alıosun 5 dk sonra gank,gidip yarım saat farm yapıosun,tekrar kazma alıosun yine gank,yani hçbirşey yapmadan gününü geçirebileceğin tek oyun belkide şu anda df:D

Bunu yaptığın yere bakar örnek: http://i233.photobucket.com/albums/ee141/Darkwishcypher/metal.jpg

Herhangi birinin çoook nadir uğradığı bir noktadır oradaki metal nodeları görüyormusun? Ben server açıldığı gibi basarım buna veya bunun gibi bildiğim başka noktalara... Emin ol çok temiz para kaldırılan ve gözdan ırak yerler var :)

Edit: 0 serverlarda oluşan o müthiş trade olanaklarını ben eu-1 de yapmadım eğer eu-2 de oynasam kesinlikle trade den zengin olurum o ayrı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kendin diyorsun kimsenin gormedigi noktalar var diye. 2 kat skill gainle bile olsa, bu adam 30 saat burda macro yapsa ben onu yakalamak icin 15 saat pve yapmak gerekiyor.. Exploit etmedigin surece su an ki AI seviyesinde az 10% okun missliycek. Oyunda miss skill gain vermiyor. Aimim super diyenlere de tavsiye ederim istatistik cikartip denesinler, moblar tamamen unpredictable. Dumduz yururken 1 saniye sonra saga ordan sola ordan yine saga donuyor.. Burdan dedigin ok sayisini bir cikaralim. Demissin ki farm spotlari var kimse ugramiyor.. Bunlarin kac tanesi banka yakinlarinda? Ben sana soyliyim hicbiri. Ben oyuna basladigimdan beri dwarf bolgelerinde sweetwater'a ordan cactus adasi ve etrafindaki ufak adalara, ordan deceit alliance bolgelerine ordanda YC'e gectim. Iddia ediyorum dunyayi dolastim. Node'dur, lumber'dir bunlar yine belli bir seviyeye kadar "daha" guvenli bolgelerde kasilabiliyor, eger ki sans eseri gank yesenizde sadece 1 tool ve kazdigini/topladiginiz mal gider. Hadi riske etsin bir newbie boyle az ugranilan bir pve noktasina 1k okla gitmeyi de goreyim. Hicbir garantisi yok, 2 gun adam gelmedi dersin, 3u gun keser 1k arrowunu alir hayatini kaydirirlar.

Macroyu duzgun yerde yapin hicbir sey olmamis demissin, niye gizlenerek yapmak zorundayiz ki insanlar aylarca kafasinin dengine gore yapmis? Yani niye yeni oyuncuya bu kadar eziyet ediliyor.. Ben zaten unattended macroya karsiyim, keske herkes oyunda oynayarak gelisse, ama bu bir gercek ki insanlar aylarca unattended macroyla gayet goz onunde kasmis ve kimsenin giki cikmamis. Simdi yeni oyuncuya gelince "sakla kanka" oluyor.. Ki bununda hicbir garantisi yok, dedigim gibi "at your own risk" hic gecmiycek bir noktadan adam gecer verir reportu alirsin eline uyariyi..

Eski sistemle MM (oyundaki belki en iyi newbie buyusu - hatta en iyisi) kasmak kac gece suruyordu? Ben zannetmiyorum ki 5 geceden fazla sursun 100 yapmak. Ayagina MM'i at newbie staffla, ardindan macroya 3 MM'den sonra 1 heal koy. Durability derdi yok, report edildim derdi yok. Al sana 5 gecede 100 MM, 100 SH. Simdi gel bu adamlar yeni actigin karakterin 15 SH'ile ile 7-8 heal ederken 30 heal eden adama kafa tut. 10 vuran MM ile 20 vuran MM ile kapis. Imkansiz mi imkanli, ama yeni baslamis bir insandan yuksek seviye darkfall deneyimi bekliyorsan pek mantikli degilsin bence.

Yeni serverlarin acilmasi, ve bu serverlara transfer edicek insanlarin yetenek seviyelerinin serverlarin gelecekleri ile yakindan uzaktan hicbir alakasi yok. Ezikler gidip, yine ezilecek diyorsun.. Ezilip ezilmemesi EU1'deki ter edilmis map'i degistirmiycek. Biz pro olarak 5k player oynarariz, kafamiz rahat skill kasar gather yapariz diyorsan o ayri bir sey.

Amerikan serverlari basindan faildir. Insanlar fresh start istiyor, herkes ayni seyi soyluyor. Yok ben karakterimi isterim arkadas diyenlerinin hemen hemen hepsi exploiti iligine kadar somurmus aglatmis insanlar. Exploit yapmayip da kasmis adamlar tekrar kasariz bize koymaz diyor. Cunku fairgroundda yine tokatlarim, yine tokatlarim gozuyle bakiyor. Aciklamayi dikkat okuduysan "penality" ler icin verilmemis vakit. Transferler icin birkac ay gecikme olucak demis, bu gecikme acildiginda penalityler uygulanicakmis. Yani her turlu insanlarin fresh start'a zorluyorlar. Ki bu fresh startta dedigin gibi yok edilicek. AV yine kendi bindigi dali kesiyor.

EU2'e girsem 1 ay nonstop kasar aglayanlari yine aglatirdim diyosun.. Iste senin anlamadigin ve diger eski oyuncularin anlamidigi nokta budur. Fresh start oldugunda, seni maden kasarken gankleyen adam mail giyip 15 archery'le ok atarken ZATEN AGLATABILIRSIN, bu yetenek meselesidir cunku esit olmasa bile esite yakin bir savastir. Ac bakiyim simdi yeni karakteri dwarf landlerde safe spot bilgilerin olmadan maden kazmayi dene. PK geldiginde adama her attiginda ok 12 vururken, adamin sana attigi oklarin 30 vurdugu bir ortamda, adamin 320hpsi varken senin 220 hp'n oldugu, staminasinin 50% daha fazla oldugu, gearinin en az rank 40 oldugu ve armorlari en az banded oldugu adamlara karsi rank 0 goblin kiliclariyla, rank 0 goblin oklariyla ve chain armorlarla aglatta o zaman goreyim seni. Mountsuz bir sekilde mountlu adamlari aglatta bir gorelim ya. Lutfen yap bunu ve frapsleyip koy.

Yeni oyuncularin ne cektigini anlamadan bol keseden atip tutmak kolaydir. Bir de seviyesiz bir sekilde saka misiniz, veya ezik demek hic hos degil. Sirf daha deneyimsiz olmalari ve adaletsiz bir ortamda oyuna basmalarindan dolayi diger insanlara gore daha zayif kalmalari onlari ezik yapmaz. Herkesin siniri bir yere kadar dayanir sonra QQ'e baslar. Buna eziklik diyorsan ben bu hayatta ezik olmayan insan gormedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben daha önce macrodan dolayı oyundan kick yedim o yüzden mrk etme daha öncede macrodan kick/ban vardı ancak official değildi biraz gmine göre değişiyordu artık olayı officiallaştırıyorlar.

1k okla mob kesmeye gitmek daha baştan fail onu söyleyeyim :) Banka yakınında mob spawnı olsa orda farmlamak sence akıl karımı onu bir sorayım?(Recall denen şeyi koymuş AV tavsiye ederim baya güzeldir)(Ben bu oyunu chaos citydende npc şehrindende player şehrindende uzun müddet oynadım emin ol hepsi aynı mantık banka yakınında mob kesmek gather yapmak mantalitesini sil kafandan en önemli şey bu oyunda budur.)

Melee, archery ve magic hala macrolanıyor ancak 2. bir karaktere ihtiyacın var bu macrolar için o yüzden bırakda 2 accu olan adam yapabilsin macrosunu kendi riskiyle :) Macro yasaklandıda birşey mi değişti? Herkes halen macrosunu yapıyor yapıcakda yeni us serverındada yapılıcak(göz önüydü arkasıydı emin ol yapacaklar ve tahminen hiçbirini kimse report etmiycek malum kesince loot çıkıyor elemanlardan)

Amerikan serverına transfer olucak dendiği için zaten US ler EU serverında karakter açıp oynadı bunu sakın unutma yani bu transfer isteriz diye bir muhabbet değil yeni çıkan. Adamlara söz verildiği için oyunu aldılar...

Bende fraps çalışmıyor uzun süre öncede değindim burada çalışsa aten birçok video eklerdim şimdiye fakat biz şu anda çıplak olarak full plate adam kesebiliyoruz eğer eleman harbi şapşalsa yani şekil 1 a dün gece şehirlerimizden birini bastı bir clan 20 kişi hepsi full plate sonuç yarısından fazlası ölü ben çıplak 1 e 1 de elemanı kestim okadar rezildi adam :)

Ben senin isteğini anlayabilmiş değilim sen diyorsunki fresh server olsa en azından biraz adil olur skiller vs abartı fark olmaz oynarsın bende diyorumki fresh serverda (transfer vs olmayacak) 2 güne hardcore tipler türer gene(exploit felan değil çok temiz eu-1 bilgisi malum oyunu biliyor birçok insan artık) ve şu anda yeni server diye yanıp biten insanlar eziliyoruz vs diyenler gene aynı şekilde ezilir sonuç gene aynı olur bence eziliyoz eziliyoz diye yazı yazıcağınıza(genel diyorum bunu) gidin oyunu öğrenmeye çalışın biraz dolaşın ne var ne yok biraz arkadaşlık kurmaya çalışın ne biliyim clan ortamına girmeye çalışın birileri elbet elinizden tutar öğretir oyunu sizde kasarsınız.

Bizim clandaki bir ingiliz arkadaşın yakın bir arkadaşı oyuna başladı 1 hafta 10 gün oldumu olmadımı emin değilim adamda 75 archery var melee skilli 50-75 arası birşey ve birazda magery si var neden? çünki sözümüzü dinledi :)

Edit: Benim şu anda haberdar olduğum hiçbir bug yok skill kasmak için ama para kasmanın buglı bir yöntemine değindim burada zaten onuda belirtiyim.(Ha kolay yollar var bazı defansiv skiller için ancak bug değiller)
Sosyal ağlarda paylaş

ben hemen bu konuda bilgilendireyim hemde official forumlardan alıntı hemde daha geçen haftanın konusu

bkz

Bug mobs. Grey orks, Fire Elementals, Fire Giant, ect.

bir başkası

I joined Darkfall on day 3 after launch. I spent 2 days getting ganked, and getting the loot from my kills stolen by other players.

On my third day of playing ( 6 days after launch), I joined a clan. I was immediately told

1. Here is a link to download two 'needed' hacks. One was a stamina hack that allowed you to never run out of stamina. The other was a hack that allowed you to insta-loot your kills.

2. I was lead to a group of mobs by a river that my clan had been exploiting since launch. 2 mobs would spawn, it was very easy to get them to 'bug out' so they wouldn't fight back. My clan had been working this spawnpoint since launch. Players were given a portion of the gold, and the rest went to the clan to build a city. By my second day in the clan, we had built an advanced city.

3. I was taught the 'wall' trick with archery, and with the gold I had acquired, I quickly trained up my archery skill. My melee skills were already pretty high from beating on mobs that couldn't fight back.
Sosyal ağlarda paylaş

Darkwish'in anlamadigi veya anlamak istemedigi oyun sadece kendi ve etrafindaki insanlarin nasil dusunup veya oynadiginda ibaret olmadigi. Biz hack yapmiyoruz, biz exploit etmiyoruz, biz soyle gank yapmiyoruz, biz boyle ciplak full plate adam kesiyoruz, eee? Arguman ne burda? Maratonda zenci herif benim kostugum hizin 3 katini kosabiliyor, bunu mu kriter almaliyim yani kendime? Kaldi ki, ben 1 haftada 7. skillde 80'i gectim. Bu oyunun olmasi gerektigi gibi oldugunun, veya exploit edenlerin kolayca yakalandigini degil, benim asiri bir sekilde hirs yapip kasmamin ve 1 haftadir no-life yasadigimin gostergesi. Eger sen herkesten bu dedication bi beklersen, 200 kisilik serverda, 10 ar kisilik siegeler yaparsin. (verdigin ornekteki arkadasta boyledir buyuk ihtimal)

Yazdiklarinda kendinle celisiyosun.. "Yap kimse gormez" - "Gorsede bizi de gormuslerdi" ee "Bizi kicklemislerdi, sizi gorurlerse uyari verir sonra banlarlar" bunun neresi mantikli simdi? Oyunda bu zamana kadar kimse UNATTENDED macrodan banlanmadi. Banlananlar exploitten banlandi. Ama bundan sonra bu boyle olmiycak. Kasan kasti, kasmayana yeni baslayana macro yapmayana zamaninda gecmis olsun demektir bu.

1k ok'la gitmek faildir diyosun, recall var diyosun. Simdi lutfen bana soyler misin hangi "safe" sekilde skill kasilabilicek bir spot NPC sehrine yakin? Lutfen link ver sinister mapten falan.. Cunku ben gercekten gormedim. Butun elf/human/dwarf sehirlerini guvenli madenler bulabilmek icin dolastim ve SEHRE yakin olan hicbir yer guvenli degildi. Sehre yakin degil diye 1k ok mu almak lazim diyiceksin, mount olmadan 15 dakika ok atarim, 45 dk sehre kosarim sonra 45 dakika daha kosar spot'a donerim, 15 dk daha archery kasarim diyosan haklisin.

Insanlarin ezilme nedeni gaptir. Bu kadar suredir yapilan exploitlerdir. Egonu bir tarafa bak, inanilmaz yetenekliyiz boyle soyle yapiyoruzlari as ve yeni baslayan insanlari 2 dakika dusun. Hardcore her turlu insanlar kasar ama bu insanlarin sayisi 10-20% i gecmez ki bu insanlar cok nadiren newbie sehrine gidip kamp yapicak adamlardir. Su an newbie sehirlerini kamplayan adamlar 0 skill, yeteneksiz newbie sehri yerine dusman clan sehrinin etrafinda dolasmayi gotu yemeyen insanlar. Ama bu su gercegi degistirmiyor, bu ezik insanlarda geceleri macroya birakip, duvara ok atarak archery fulledi, kendilerine MM'leyerek lesser magic kasti, self heal kasti. Oynayan maymun bile olsa, full plate, mount arti rank 40 silahla naked newbie i keser. Olay senin veya benim yapabiliceklerimden veya yapamiycaklarindan degil, bu oyunun gelecegiyle ilgili. Ben yaptigim kritik yapilan aciklamalara, sana veya bu forumda oynayan diger arkadaslara degil. Kendinden ornek veya etrafindaki alliancedan ornek vermek, oyunun genelindeki sorunlarin aslinda olmadigi anlamina gelmiyor.. Bunu anlamakta niye bu kadar zorlaniyorsun anlamis degilim gercekten..

Ben oyunu seviyorum, oynuyorum ve oynarkende egleniyorum. Ama sorunlari var, cok buyuk sorunlari var, ve bunlar sirf beni etkilemiyor diye bunlari red edip, yokmus gibi davranmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

shadowbaneden beri full loot ve ffa pvp oyun yapılmamasının basit bir nedeni var yapmak çok zor

iki temel unsur kusursuz olmalı

1 denge
2 güvenlik

gemilerin uçtuğu bir ortamda ffa pvp de full loot da olmaz

oyunda denge problemi yok. dinamik olarakta safe zonelari gayet oturtulmus durumda. newbielere bir kac + saglanmali UO'da oldugu gibi sadece. problem AV'nin izledigi tutum ve aldigi kararlar. server ucu ucuna dolarken, Amerika serveri acmak, sonra EU2'da olcak diyip gelecekte EU1'nin buyuk ihtimal sonunu hazirlama. erken launchdan dolayi EU1 maf oldu, oyunun bozuk olmasindan dolayi degil, yapilmasi gerekilen, atilmasi gereken adimlar atilmamis, exploit edilmis (hala ediliyor) aciklar somurulmus ve macronun dibine inilmis. simdi yeni baslayan insanlar bunlari yapan kisileri bu seyleri yapmadan yakalamak zorundalar ki her turlu yeni oyuncuyu madara, mindar etmektir bu. yeni oyuncuyu beslemezsen, oyunun gelecegi olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...