Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tigole Moves On

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Wispy said:
World of Starcraft çıkması için 2 sene veriyorum.

WoW için maksimum 1 expansion daha görücez, ondan sonra content eklemeyi bırakıcaklar.

WoW'a 2 expansion daha gelicek diye ciddi spekülasyonlar okudum :p

80 - 90
90 - 100

Olası contentler:

Emerald Dream (Tigole'un açıklaması var bu konuda - hatırlayanlar için "we have grander plans for ED"

Maelstorm (Queen Azshara)
Twisting Nether (Sargeras) - hatta Metzen, yakınlarda bir röportajda "elimizdeki villainlar bitmez, daha Sargeras var" gibisinden birşeyler söyledi.
Sosyal ağlarda paylaş

sci-fi kısmına rakipler geliyor sonuçta, o piyasayı kaybetmek istemez blizzard elinde cillop SC konsepti varken.

swtor en büyük rakip bence onlar için, doğru düzgün tutmamış, abidik gubidik sci-fi mmolar var etrafta, en iyisi EVE mesela onunda 300k anca oyuncusu var. ama sci-fi pazarı en az 5-6 milyon oyuncudur hatta belki daha fazladır. ilk çıkacak güzel oyun bu kesimi toplar. sora gelsin 100 milyon $ ayda :)

önceden wow un yaptığı gibi piyasayı bir kapınca kolay kolay bırakmaz bi daha.

SC 2 bi çıksın milyonlarca satacak ilk hafta. buda blizzardı gazlayacak tabiki. ama d3 ve SC2 ve bu 2 sine expansionlardan sora anca görürüz bi sc online.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Ayrıca, neden WoW'u durdursunlar ki?

Markette şu an 2 tür MMO var tercih edilen, Fantasy ve Sci-Fi.

Sci-Fi olayına da el atıp, marketin o yönünü de domine etmek isteyebilirler.

Wow bu günküne yakın bir hızla gelişmeye devam ederken bir MMO daha çıkacaksada çıkmasın lütfen.

Yeni MMO çıkınca elbette WoW sunucuları kapanmaz ama gelişim durmalı. Bu hem eldeki kaynakları 2ye bölmek sorunu ortaya çıkmasın diye, hemde contenti bitiren kişiler gönül rahatlığı ile diğer MMO'ya geçip, bir süre ikisini idare ettikten sonra WoW'a son noktayı koyabilsin diye önemli.

Şansen ben aynı hızla gelişen 2 blizzard MMO'su arasında kalmak istemem. Arkadaş kitlesini bile böler böyle bir uygulama.
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzard, MMO konusunda standartları çok yükseltti.

WoW oyuncularının büyük bir kısmı oynamayı bırakır WoW'un gelişimi durduğunda.

WoW'un en az 3 senesi var bence önünde. 1,5 sene WotLK götürür zaten.

Star Wars'ın MMO'su, şu anki haliyle bir MMO değil ki? Story-driven bık bık lafları ediyorlar, elbette fanları olacaktır, ama kesinlikle Blizzard'ın rakip göreceği bir durum değil.

Ben halen bu bahsi geçen Next-Gen MMO'nun, şu anki IP'ler ile alakası olacağı sanmıyorum.
Tigole'un WoW'u bırakıp, unannounced project'e geçmesi ise büyük bir gelişme.
Sosyal ağlarda paylaş

biri sci-fi biri fantasy denio sen "hepsinden ortaya karışık yap üsteah!" diyosan o senin sorunun :)
kimileri sci-fi sever kimileri fanstastik lotr dünyasını , ortaçağ avrupası tadını sever her iki kesime de hitap etmek isteyebilir blizzard ki wow un icerisine "modern" tabir edebileceğimiz pek çok şey eklediler ki bu bile blizzardın gözünün dışarda olduğunu gösterio ;p
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
arthas öldükten sonra tbc'deki kil'jaeden gibi yeni dungeon ve bosslar ekleyecekler mi acaba.

Adamlar wc3'den beri Arthas, arthas diye gozumuze soktular, simdi arthas'in ensesine kadar geldik, ya arthas bu saatten sonra ulasamayacagimiz bir karakter olacak oyunda, heryerde karsimiza cikacak simdi ki gibi ama sadece mit olacak kesemeyecegiz, ya da yeni yamalarla arthasi oldurulebilir yapacaklar. Eger bunu yaparlarsa oyunun sonu gelir arkadaslar, 5-6 senelik Arthas efsanesi son bulur bu da oyunun sonu demek. Ne kadar yaratici yazarlara sahip olsan da o saatten sonra olmaz. Ayrica iki mmo olur diyenlere katilmiyorum, blizzard bunu yapmadi, yapmaz da. Iki mmo dengesizlik olur herkes zaten yenisine gecer, grafikleri duzeltsen bile en mukemmel icerigi de eklesen insanlar yeni olana kayacaktir. Arkadaslar WOW 2 diyorum, baska birsey demiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

illidan da efsaneydi, thrall'in kendi kitabi var adami 40tane lvl70 toplayi kesiyosun neredeyse. jaina proudmore ya$ayan en iyi sorceress olarak falan geciyo kadinin theramoreda kulenin tepesinde pineklemekten ba$ka yaptigi bir sey yok falan.

warcraftta lore yaratmakta bitirmekte cok basit. arthas gitse osman gelir, o gitse ay$e gelir.

ki unutmayin ki daha cthun di$inda (bir de ulduar da olucak $imdi) old god gormedik, azshara'yi gormedik, sargeras'i gormedik, undermine-uldum gormedik, emerald dream'i gormedik, neltharion'u gormedik, anachronos var onun nerede oldugu belli degil falan. bir suru ana karakter hala var piyasada. ben bile yaratirim $u an yeni expansion o kalanlardan. 2 tane bile cikartirsin hatta :)

grim batol var... onu da unutmayalim. gerci o neltharionla falan alakali olucak muhtemelen black dragonflight redleri orda ha$amat ediyodu kitapta. bilinmez neler olacgi gerci.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni mmorpg çıkması demek wowun bitmesi demek değil ki ? UO en eski mmorpg hala offical serverları açık durumda neden çünkü oynayan bir kitlesi var. Blizzard yeni bir projeye geçebilir bu sorun değil insanlara kalkıpta hadi bakalım dükkanı kapatıyoruz diyeceklerini sanmıyorsunuz herhalde. Kaldıki ellerindeki lore ile en az 5-6 tane daha ek paket çıkartılabilir W4 yapılır buradan devam edilir blizzard ne olursa olsun elinde böyle bir malzeme, potansiyel ve kitle varken wowu kendi haline bırakmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

2010 a kadar her sene bi expansion cikarip sonra cikarmicaz gibi bir olay vardi. arthastan sonra sargeras gelmesi cok mantiksiz. zira arthastan daha guclu bir yaratik sularin altinda $u an ya$iyor. sargerasla muttefiklik yapmi$ sonucta onun istegi altinda da degil yani. sargerasi burda harcamazlar burda arthas biter. sonra maelstorm, undermine gelir. yeni bir oldgod gelir, belki yolda bi tane titan keseriz. gerci sargeras di$inda kotu titan yok. azsharayi keser ordan sargerasi bitiririz sonra oyun biter i$te anca minik patchler cikarirlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...