Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallen Earth (Sci-Fi)

sabonis

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
Arkadaşlar oyunu 2 ay önce aldım bende aynı Sylian gibi eski SWGcilerdenim, SWGden sonra online oyunlarda birçok şey eksik gelmeye başlamıştı ama sonunda yuvamı buldum sanırım. Benimle birlikte oynayan 4-5 arkadaşım daha var eğer hala oynuyorsaniz gelin beraber oynayalım ismim Markus Cain.
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

Sanırım swg'den sonraki evimi buldum, gerçi bi üç dört ay daha oynamak lazım buna karar vermek için ama 1.5 aydan beri halen bu oyundan acayip zevk alıyorum.

Nasıl yani ? sandbox/playerdriver economy/unique skill tree/imba crafting/social class/ .... bunlar var yani bu oyunda ?
Sosyal ağlarda paylaş

Netcafe said:

ben gördüydüm seni xD

arkadaşlar elinde fazla key olan varmı trial için bir arkadaşa lazım! lütfen yardım :/

Gözüm bana da bulsana :)

Ulubatli Hakan (sana eskiden borcum vardı. iki olsun bununla. AA ı verememiştim. İorfa dan alacaktım :P )
Sosyal ağlarda paylaş

Şuanda oyunun kendi sitesinde 10 günlük denemesi açık, oyunu denemek isteyen arkadaşlar www.fallenearth.com a girip 10 gün boyunca oyunu deneyebilirler beğenirseniz hesabınızı tam oyuna yükseltebilirsiniz. Oyun çıktığından beri çok hızlı yamandı birçok hata giderildi tabiki hala belli başlı problemler var ama mmoların genel özelliği, zamanla gelişip güzelleşirler. Oyunun atmosferi gerçekten başarılı, youtubedan videolarına bakıp bune lan diyenlerin çoğunun oyunu oynadiktan sonra fikirlerinin değiştiğini gördüm :D oyun genel olarak görsel açıdan pek birşey sunmuyor gibi görünsede aslında çok fazla detay var oyunda. UOyu düşünün grafikleri hiç birşeye benzemez ama 2010 yilinda bile oynayani var :D, buda öyle birşey işte.
Sosyal ağlarda paylaş

benim Fallen Earth de beğendiim kısım dünyayı baya canlı yapmışlar ve atmosferi de çok güzel yansıtmışlar. Hani grafikler benim de hoşuma gitmemişti ama bi şehirde böle etrafda bir sürü npc vs baya canlıydı köprüler yapılıo edilio tam böle bi nuclear felaket sonrasını ii yaratmışlar .

tabi betada oynarken questler kötüydü böle gidip mob kesiodun efeklter kötü gelmişti bana animasyonlar da. Bi de AI leri kötüydü çok böle mal gibi duruolardı etrafta falan combat pek akıcı gelmemiştşi ama düzeltmiş olabilirler tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Şuan için değindiğin şeylerin çoğu düzeltilmiş durumda. Örneğin range karakterin var ve mob üzerine geliyor ateş ettiğinde yolunu daha zigzaglı çizebiliyor doğal olarak vuramıyorsun :D genel olarak mobların yapay zekası iyileştirilmiş durumda yani gözüne batıcak kadar saçmalamıyorlar. Bugüne kadar çıkmış çoğu mmoyu oynadım ama hiçbirinde beni bukadar etkileyen bir quest görmedim diyebilirim. Şöyle açıklayayım, Bankacının birinden görev aldım görevde bankaya borcunu ödeyememiş bir vatandaşın borcunu ödemesi için baskı yapmam isteniyor, gidiyorum konuşuyorum eleman diyorki beş kuruş param yok ama ailemin aç kalmasını istemiyorum eğer kendimi öldürürsem imzaladığım sigorta sözleşmesinden para alamayacağım fakat eğer sen beni öldürürsen hem borcum kalkmış olur hemde sigorta paramla ailem geçinir diyor. Manyakmısın diyorsun tabiki :D banamısın demiyor şehrin ortasında etrafta oyuncular dolanırken bir anda sana saldırıyor ve doğal olarak öldürüyorsun, görev bitiyor. Bence çok yaratıcı ve güzel bir görev sistemi anlayışı ha yokmu hiç kes getir görevi diyceksin var tabiki oda var ama bu tarz görevlerde var ve bu atmosferi ve oyundan aldığın zevki çok fazla arttırıyor. Animasyonlarda hala tırtlıklar sözkonusu fakat hızla düzeltiyorlar ve animasyonların tekrar elden geçeceğine inanıyorum. Genellikle betalar kişiyi oyundan soğutur çünkü zaten oyun tamamlanmamıştır, birçok kişide gördükleri hataları söylemek yerine of bu olmamış, bune bee demeyi tercih ettiği için beta süreçleri çoğu oyunun başarısız geçer. Benim tavsiyem oyunun 10 günlük denemesini kullanın çünkü ilk çıktığından buyana çok kısa zamanda çok şey değişti.
Sosyal ağlarda paylaş

Calimero üsttede bahsettiğim gibi Fallen Earth diger MMO oyunlara göre görsel açıdan noksan kalabilir fakat içerik, atmosfer ve oynayan oyuncu bakımından çok başarlı bir oyun. Şöyle düşün hepimiz UO oynadik grafikleri içinmi oynadık? hayır atmosferi, yapabildiklerimiz ve içerigi için oynadık, en önemlisi eglenceli oldugu için oynadık. Fallen Earthün oynama mekanikleri ve içeriği diger oyunlardan çok farklı, seni vurduğu noktalar çok farklı. Benim tavsiyem 10 gün boyunca oyunu yogun bir şekilde ve önyargısız oynarsan çok hoşuna gidebilecek farklı bir deneyim yaşayabilirsin. Beğenmezsen bırakırsın beğenirsen aramıza hoşgelirsin. :D
Sosyal ağlarda paylaş

Masticoreunda gösterdiği gibi yapımcılar oyunla ciddi şekilde ilgileniyorlar çünkü arkalarında dev bir yayımcı destegi yok. Kendileri yapıp kendileri dağıttıkları için ve ceplerinden harcadikları için oyunlarına gözleri gibi bakıyorlar. Diğer MMOların aksine burda oyunu oyuncular yönetiyor, yönlendiriyor çünkü tamamen oyuncusuna bağlı olan bir yapım.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu heralde 3-4 ay oynadım, yavaş yavaş baymaya başladı çünkü hakikaten SWG kadar socialization yok. Ama permanent house + vendor ileride koyacağız dediler artık onları koyduktan sonra gerçekten swg'ye yakın bir şey olabilir. Ama şu an end-game'de crafting ve pvp'den başka bir şey yok.

Yine de diğer MMO'lardan farklı olarak gerçekten zaman yatırımına çok uygun çünkü normal bir themepark oyunu değil ve developer'lar gerçekten oyuncuları dinliyorlar mesela çok kısa bir sürede oyuna kamplar kumarhaneler eklediler bunlar oyuncuların beta'dan beri istedikleri şeylerdi. İşte şimdi de grafikleri yenileyecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

patch olayı eskiden sorunluydu diye hatırlıyorum yamuluyo olabilirim ama halen patch yapıcam dıye canım çıkıyor. yazılar ustuste bınıyor 987123 saat %0da falan bekliyor şansıma biterse bitiyor falan güzel şeyler değil bunlar giricek adamı uğraştırıyorlar. gerçi uğraşıyoruz işte bizde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...