Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3.0.9 patch

hozceri

Öne çıkan mesajlar

Aluriel said:
pvp zerre kadar umrumda değil ama stunlocktan çıkamadan ölmesin kimse diye düşünmüşlerdir belki ??? warlock ve shadow priestler biraz karşılık verebilsin diye düşünmüşte olabilirler.

valla muti damage'i nerflemekle olmaz ki o işte..

max %10 daha fazla hit points varmış gibi vuracak roguelar işte. ha 20k hp cloth'u nukemuşsun, ha 22k.

mutilate'in rogueun asıl op olduğu yerler (41-5-25);

- Vigor glyph ile 130 energy çıkmak
- Overkill/Dirty Deeds ile çok az bir cost ile opener atıp, 50 energy ile muti zerglemek. (130 energy ile de başlayınca çok rahat spamlanıyor)
- Preparation sayesinde double cold blood.
- Deadly Brew ile Wound/Mind/Cripple poisonu castera yapıştırmak.

Yukarıdakilere ayar çekilerek damage nerflenmeden pek ala adam edilebilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
rogue oynuyormusun bilmiyorum ama bu değişiklik ile pve için rogue dpsi bufflanıyor. kaba hesapla %5 civarı artış söz konusu. bilmeden araştırmadan ağlamayın 12 yaşında çocuklar gibi lütfen. sırf hunger for blood a gelen buff muti nerfinden fazla dps artışı sağlıyor. üstüne bide snd ekle. pve için kesinlikle nerf yok. sadece pvp de burst düşücek biraz.

%30 muti nerf %6 hfb buff bunlarımı hissettirdi sana? bide bize bi gösterirmisin 12 yaşındaki bi çocuk nasıl ağlar?

Melee hit'lere buff gelmiş olabilir ama bu buff ı verdik sizin muti'den kısmamız lazım yoksa normal DPS'inize döneceksiniz gibisinden bişi hissettim ben kendi açımdan. Rogue'lara türlü türlü şaklabanlıklar yaptıran blizz'i bu son değişikliklerinden sonra kınıyorum. Hatta veriyorum 1 kilo kına isteyene de dağıtsınlar. .[Kına]
Sosyal ağlarda paylaş

Julifton said:
bide bize bi gösterirmisin 12 yaşındaki bi çocuk nasıl ağlar?

Julifton said:
blizz'i bu son değişikliklerinden sonra kınıyorum. Hatta veriyorum 1 kilo kına isteyene de dağıtsınlar. .[Kına]

Seal durationların 30 dakika olması baya iyi oldu, üstüne bide crit geldi mis. Gültte tank yetişse retri specleyip giricem ulduara.
Sosyal ağlarda paylaş

Julifton said:
Aluriel said:
rogue oynuyormusun bilmiyorum ama bu değişiklik ile pve için rogue dpsi bufflanıyor. kaba hesapla %5 civarı artış söz konusu. bilmeden araştırmadan ağlamayın 12 yaşında çocuklar gibi lütfen. sırf hunger for blood a gelen buff muti nerfinden fazla dps artışı sağlıyor. üstüne bide snd ekle. pve için kesinlikle nerf yok. sadece pvp de burst düşücek biraz.

%30 muti nerf %6 hfb buff bunlarımı hissettirdi sana? bide bize bi gösterirmisin 12 yaşındaki bi çocuk nasıl ağlar?

Melee hit'lere buff gelmiş olabilir ama bu buff ı verdik sizin muti'den kısmamız lazım yoksa normal DPS'inize döneceksiniz gibisinden bişi hissettim ben kendi açımdan. Rogue'lara türlü türlü şaklabanlıklar yaptıran blizz'i bu son değişikliklerinden sonra kınıyorum. Hatta veriyorum 1 kilo kına isteyene de dağıtsınlar. .[Kına]

Kaç kere söyledik muti nerfi 20%, 30% falan değil, matematik bilmiyorsanuz da azıcık okuyun yazılanları

Azıcık rogue bilgisi olan herkes bu patching pve buff'ı olduğunu anladı.

Ayrıca dev'ler rogue pve dps'in zaten olması gerektiğinden çok düşük olduğunu söylediler. Muhtemelen 5% lik bir buffın da bunu kurtarmayacağını azıcık zekaları varsa görüyorlardır yani.

3,1'de combatı bufflayacaklar PvE için. Muhtemelen bu da AR prep'i yeniden parlatacak.

Calamity's Grasp olsaydı yarın 51+ combat speclerdim pvp için ama 143 dps silahla kimseyi gıdıklayamam bile
Sosyal ağlarda paylaş

Mage (Skills List / Talent + Glyph Calc.)

Arcane Power now increases damage and mana cost by 10%, cooldown reduced to 1 minute. (Note: The spell is actually different in game and increases damage and mana costs by 20% with a 2 minutes cooldown. However it would probably be better to wait until servers are online to confirm that.)
Arcane Power and Presence of Mind now share a category cooldown. Arcane Power causes a 15 second cooldown. Presence of Mind, once consumed, causes a 1.5 second cooldown.
Arcane Flows now reduces the cooldown of Presence of Mind, Arcane Power and Invisibility by 15/30%.
Presence of Mind: The cooldown has been reduced to 2 minutes, (down from 3.)
Slow (Arcane): now increases cast time by 30%, down from 60%.

Glyphs

Glyph of Arcane Missiles -- Increases the critical strike damage bonus of Arcane Missiles by 25%. (Old - Increases the range of Arcane Missiles by 5 yards.)
Glyph of Mana Gem -- Increases the mana recieved from using a mana gem by 40%. (Up from 10%)
Glyph of Arcane Blast -- Increases the damage from your Arcane Blast buff by 3%. (Down from 5%)

Omg,evocation gg olmuş,yok artık öyle bloodlust açınca herşeyi açıp coşmak,frostfire devam,en azından manam patlamıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Julifton said:

%30 muti nerf %6 hfb buff bunlarımı hissettirdi sana?

pve de mutilate dpsi artıcak. ister inan ister inanma orası senin bileceğin iş. ama oturup hesaplarsan sende görürsün sonucu.

12 yaşında çocuk şöyle ağlar; patch notlarını okur okumaz daha hiç hesap kitap yapmadan hemen foruma koşup mutilate'in olayı bitti diye post atarak.

explosive shot pvpde çok vuruyordu mesela, anında nerflendi hofix ile. 3,5kx3 çok saçmaydı. hele bide lnl proclayınca iyice saçmalıyordu. arcane mage içinde geçerli benzer olay. çok fazla burst var. rogue'un burst dmgi bundan çok daha farklı ama. daha stunlocktan çıkamadan ölen class var mesela. ha bu demek değildir ki sorun böyle çözülür. anlatmış rogue ile pvp yapanlar sebeplerini.
Sosyal ağlarda paylaş

6-9 keybind degil skillerin CDi
bir alti saniye bir 9 saniye seklinde gidersen downtime olmiyor ama batirirsan 2-3 sn mal gibi bakiyosun veya ideal TPS e ulasamiyorsun yanlis oncelik verdiginden

ayrica lol diyorum
3-4-5 gibi eblek tuslara keybind yaptigin icin asdfsadf
allah bilir diger skilleride tikliyarak cast ediyorsundur, auto attack da varmi barda? :D
Sosyal ağlarda paylaş

abi valla druidde yapman gereken çok bişey yok ez mode tanklık

3-> mangle 6 sn cd var işte spame gerek yok o cd deyken 2 tane lacarte atıyorum
4-> lacarte gcd var sadece boş buldukça atıyorum
5-> maul heroic strike gibi next melee işte
sürekli açık

1 charge
2 taunt

bunlar 1-2 cunku en OH SHIT dügmelerim
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
Hayır sırada Paladin, Survival Hunter, Fury Warrior ve DK var.

paladin yok, Pvp de scale etmeyi beceremedikleri icin ellemecekler,

non healer kim gelirse kelsin kesiyoruz, hertur healer gule oynaya dalgasını geciyor,

Fury warriordada nerf olmayacak, wound/bleed damage ini nerfleyip biryerden ekleyecekler ...

hunter ı hic bilmiyorum, DK nerflesinler bi zahmet (sevmem kendilerini alt kastım 5 kisilik questi sololuyosun şaka gibi ayıp !)
Sosyal ağlarda paylaş

Paladin ne kadar heallerse heallesin oom Ol mu yor. Olsa bile 1 dakika sonra bummm 4k mana geliyor divine plea'den.

Fury Warrior şu anda çok çok deli vuruyor, burst yok ama sustained damage bitiriyor paladinle birleşince.

Survival Hunter şaka gibi şu anda çok fazla CC si var, çok fazla damage i var ve çok fazla avoidance var. No way.

DK hero class la superman arasındaki ince çizgiyi geçeli çooooooook oldu. Oyundaki damage done/damate taken ratio su en fazla olan class. Hatta rogue un en az 5-6 katı bu ratio. No fucking way.

3.1i bekliyoruz artık
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
Bu arada resto druidi 1v1 de alabilen rogue'ları saygıyla selamlıyorum.
Double wound, SND sürekli açık Thorns damage'indan ölüyorsun, oom olmuyorlar, tek bir moonfire bile cast etmeden ölüyorsun şaka gibi.

asfsafd evet öyle bir aptallık var.

snd, haste proclar vs olunca attack speed coşuyor + dual wield zaten. thorns deli gibi procluyor. blizz'in akıl küpü devleri işte. xD
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...