Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

RPG hastalarına sorum var!

Eulogy

Öne çıkan mesajlar

rpg oyunu reflex istememeli. sonuçta fps oynamak istiyorsam tonla var zaten kafasından vuruyom herkezi. Rpg de böle nişan alma felan olunca çok komik oluyor. vur vur geç. Herkes böle nişancı değil ki. Orada karakterin skillerine göre vurup vuramayacağı önemli. Kotor o konuda güzeldi hem 3 boyutluydu hem de combatlarda hiç reflex istemiyordu sakin sakin basıyorduk tuşlara sonra bekliyorduk.

fallout 3 ün vats olayına hiç alışamadım. sonuçta vats kullanmayınca da nişan alıp ateş edebiliyorsun. Keşke komple vats yapsalardı combat kısmını.

kısaca pouse ve komut verme favorim. 3 boyutlu olması veya izometrik olması sorun değil önemli olan karakterin skillerinin işe yaraması oyuncunun reflexinin değil.
Sosyal ağlarda paylaş

İçinde sırf Bloodlines geçiyo diye 3'e verdim oyumu. Fanatizmin gözü kör olsun :P
Ayrıca Jaan'a katılıyorum, RPG dediin pauselanabilmeli. Mouse'tan ziyade kafayı kullandırtmalı. Ve bence en önemlisi, alınan her skill'in, her feat'in, her attribute'un bi şekilde kullanışlı olması lazım. "EN İYİ CLASS"'ı yaratmak için kasmayayım, "str +15 olsun, dex 12 iidir" falan kasmayayım. Yani genel olarak bakıldığında, belli özelliklerdeki bi karakter farklı bi karakterden üstün olmasın.
Ek olarak, rahat bi oynanış, iyi bi senaryo, güzel müzik ve gözü rahatsız etmeyen görseller olmalı. Oha çok şey istedim.

O değil, yeniden bi Bloodlines oynayayım diyorum da ne açsam acaba bu sefer. Malkavian, Toreador ve azıcık Ventrue oynadım, şimdi yeni bi tad arıyorum. Var mı tavsiyesi olan? sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Eulogy said:
@silentstorm
Tabi de, mesela fallout 3 konusunda uzun tartışmalar sürdü ve izometrik olması gerektiğini, turn-based olması gerektiğini savunan koca bir kitle vardı. İnsanlar fps-rpg istemiyorlar mesela. Gelenekçilik diyebilirsiniz, değişime açık değiller diyebilirsiniz ama sonuçta adamlar haklı çıktı. Sebebi de izometrik yapan gelenekçi adamların falloutun ilk ikisindeki tadı verebileceğiydi ve tahmin edilen gibi fallout3 te verilemedi. Bu çok garip bir paradoks. Ama bence 3d olup da eski tat, atmosfer yakalanabilir hala. Gene de aklımı kurcalıyor, hala insanlar nasıl rpg istiyor diye. Herkes izometrik turn-based istiyorsa, neden fps yapalım ki, değil mi?

not: yorumları yapan arkadaşlar anketi de oylamayı unutmazlarsa çok sevinirim.

orda asıl kaygı oyunu bethesda nın yapacak olması üzerinden çıkmıştı. yoksa oyunun haklarını troika alıp "fps yapcaz" deselerdi itiraz edenlerin çoğu "bi bildikleri vardır" derdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Shadow said:
satranç gibi düşünmeye kaşınmaya ve gerinmeye süre tanımalı yani turn based olmalı, historical veya modern çağ olmalı, aliens-dragons-witchs ve bilumum uydurma yaratık olmamalı, fallout+jagged alliance+gaia+silent storm karışımı olmalı, mümkünse 10 sene bekletmeden çıkmalı:)-D

+1. turn based ftw
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...