Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pagani Zonda R

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Spor otomobil meraklılarının en beğendiği markaların başında gelen Pagani’nin Zonda R modeli tanıtıldı.

Zonda R modeli, Zonda F modeli ile, parçalarının sadece %10’unu paylaşıyor. Araçta Mercedes-Benz AMG bölümünün ürettiği, GT yarışlarında CLK GTR’de kullanılan 6 litre hacminde 12 silindirli 750 beygir gücünde ve 710 Nm tork üreten motor kullanılıyor. Motorun gücü 6 vitesli sıralı şanzımanından slik lastikler ile yere aktarılıyor.

En hızlı Pagani modeli Zonda R, diğer Pagani’lerden 50 mm artan iz genişliği, ve 47 mm artarak 394 mm’ye uzayan dingil mesafesi ile ayrılıyor. Aracın aerodinamiği düşük hızlarda bile aracı yere bastıracak şekilde tasarlanmış. Değişen boyutları ve gövdesi ile aracın viraj kabiliyeti en üst seviyelere taşınmış.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

Valla araba olarak Maseratiyi değerlendirmene bişey demem kötü dersin olabilir. Ama tasarımına laf yok arkadaşım, Maserati Gran Turismo gelmiş geçmiş en şık arabadır, değilse de ilk 3 tedir.

Pagani Zonda yı da eskiden olsa beğenirdim, şöyle 8-9 yaşında olsam yani... o zamanlar oynadığım transformerlara batmobile lere benziyo diye o da şıklığından değil haha...
Sosyal ağlarda paylaş

prozzak said:
Grandtourismo ya göre araba eleştirisi yapmak..

Jenna jameson ii sevişemio abi demek gibi bşi :D

Öle deme araba sürmeyi gran turismo ile ogrendim ben. Simdiye kadar da gerçek hayatta kazam olmadı cok sükür :D

Artı jenna ruhsuz be abi gerçeği olsa ne farkeder ki :D:D (off muhabbetin gittiği noktaya gel para sen affet beni)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...