Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turn based strategy tavsiyesi?

CrayTotem

Öne çıkan mesajlar

Böyle bir topic var mı tam bilemiyorum açıkcası fazla aramadan açtım direk ama..

Her tür oyunu severek oynarım fakat şunu fark ettim ki en çok haz aldığım oyun tipi turn based mış.
Ve turn based oyun konusunda bilgimin az olduğuna inanıyoruum.Yani oralarda bir yerlerde bilmediğim ama bilsem çok zevk alacağım oyunlar olduğuna inanıyorum.
Diyorum ki şu konuda bilgi sahibi olan birileri bana biraz tavsiye verse.
Mesala Fallout gibi, JA gibi, Breath of fire gibi, Final Fantasy gibi gibi oyunları bilenler bir paylaşsa ne şahane olur.

Turn based + birde mümkünse RPG öğeside olursa ayrıca şahane olur ama similasyon tarzı brutal turn based da kabulümüzdür.
Sosyal ağlarda paylaş

ben Jagged Alliance2 fanıyım:D o yüzden onu önericem sana ama yeni çıkan 1.13 moduyla oynaman gerek, yoksa eski orjinal hali AI ve grafik yönünden biraz geri kalmış durumda. önce JA2nin en son yani 1.12 patchli veya gold denen versiyonunu bulup kurman gerek sonra şu linkten "1.13 modu indir" modu çektikten sonra onuda kuruyosun yama kurar gibi ve oyuna giriyosun. değişiklikleri acıkcası burada uzun uzun anlatamam, cok uzun sürer cünkü nette veya burda forumda araştırman gerekli, ama en basitinden AI ve grafikler gelişmiş durumda, ki buda yeterli bu turn-based kıtlığında:)-D
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Sid Meier's Alpha Centauri bence gelmiş geçmiş en iyi oyun türdeki. Galactic Civilizations II var. O da bunun gibi bilim kurgu.

Heroes of Might and Magic III mükemmeldir. Aynı havadan Fantasy Wars var. Age of Wonders: Shadow Magic'de aynı havada.

Bir de Civilization IV var.

Bunlardan sonra bir de Close Combat III: The Russian Front'a, Etherlords II'ye bakabilirsin. Bunların havası daha bir farklı.

Bu var bir de: Dominions 3: The Awakening. Aralarında en kompleks ve zor olanı. Mükemmel bir fantazi evreninde geçiyor, eper zor. Bunu bilim-kurgu olan benzeri de (komplekslik ve zorluk açısından) Space Empires V.

Benim tavsiyem Etherlords II, Shadow Magic ya da Civilization IV ile başlaman. En kolay içine girilen oyunlar onlardır bence türe yabancı biri için. Dominions falan oynayayim demen hemen.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ben bu türe ve bu oyunlara yabancı değilim aslen.
98 den beri duyduklarımın hepsini oynamaya çalıştım ama mutlaka bilmediklerim yada arada kaynıyanlar vardır diye açtım bu topiği.
Yani doğal olarak Heroes, Civilization, Buldurs gate gibi efsaneler elimden geçti tabiki, ve buraya yazılanların çoğu..
ama işte mesala Age of Wonders: Shadow Magic , Etherlords II , Dominions elimden geçmemişti.Onlara bakacağım.
Birde yıllar önce arkadaşımda görüp sonrada cd çizik diye yükleyemediğim ve sonrada unuttuğum Planescape: Torment ı hatırlamam iyi oldu.

JA ın 1.13 ünüde deniyeceğim.
Tavsieyeler içinde herkese teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

ben taa zamanında alpha century oynamaya çalışmıştım baktım bi ton menü var bi yere tıklayınca 10tane zamazingo açılıyor başedemedim
bu yakınlarda da civ4 oynamaya kalktım yine bi ton menü birsürü ayrıntı ı-ıh yine oynayamadım.
anladım ki benim için en üst turn-based kotordur :)
harbi yetenek ve özveri işi bunları oynamak.
Sosyal ağlarda paylaş

turn Based strateji dediğin vakit
HOMM 3,4,5 (az biraz rpg öğesi de vardır içinde)
Disciplines II ve Expansionları
JA2 neden olmasın
Fallout 1-2 bitir sonra bide 3'e bak
Civizilation serisi çok karmaşık bi şekilde oynanabildiği gibi istediğin kadar sadeleştirip oynuyabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...