Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

cizimler (tablet)

cakeonroof

Öne çıkan mesajlar

nomsaR said:

dasaa hiç mi film izlemedin. bu kareden sonraki ilk kare robotun görüş açısından verilir ve o piramitin ekranında;

<< TARGET >>>
ANALYSING --->> >>> -- >>>-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
NAME : -|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
KLOROPLAST : %35 -|-|-|-|-|-|-|-|
-|-|-|-| -|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|

gibi şeyler olur işte.

film mi?
film de nesi?
bi keresinde bi pestil izlemiştim ama. sonra da yemiştim.. dut pestiliydi ve çok iyiydi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
batman'in gözleri sanki sticker misali sonradan yapistirilmis gibi duruyo.
yani görsel olarak bi garip geldi bana gözler. bi de cenesi cok lök diye oturtturulmus. biraz daha üzerinde calisilmasi gerek gibime geldi cenenin. profesyonel olmayan nacizane yorumum budur.
ama onun disinda güzel olmus bi üstteki calisma da dahil.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
lovecraft0Z said:

ustalardan anatomi çalış. bide sadece figür çizmekle olmaz kompozisyon bilginide geliştirmelisin. renk ise bambaşka bi konu

anatomi ve renk konusunu abarttiginizi dusunuyorum ben.ozellikle renk dijital ortamda kolay bir uygulama az çok bilgi ve deneyim sahibi iseniz.kompozisyon konusunda ayni fikirdeyim,anı fotografi cektirir gibi pozlarla nereye kadar.

bir de safak, onerdiklerini neden onerdigini anlamadim.yaptigim , yapmak istedigim seylere, oturtmak istedigim tarza cok uzak soyledigin.
Sosyal ağlarda paylaş

cakeonroof said:

lovecraft0Z said:

ustalardan anatomi çalış. bide sadece figür çizmekle olmaz kompozisyon bilginide geliştirmelisin. renk ise bambaşka bi konu

anatomi ve renk konusunu abarttiginizi dusunuyorum ben.ozellikle renk dijital ortamda kolay bir uygulama az çok bilgi ve deneyim sahibi iseniz.kompozisyon konusunda ayni fikirdeyim,anı fotografi cektirir gibi pozlarla nereye kadar.

ahh ah bizim hocaların yanında söylede bunu seni bi kovalasınlar :) dijital olup olmamasının hiç bir önemi yok. senin şu an yaptığın şey resim. ve temel resim bilgilerini almalısın bunun içinde önce kompozisyon, ton-lokal ton bilgini geliştirmelisin. renk ise daha sonra ve daha zor bi konu, soğuk-sıcak arayışların olacak, renkçi mi çalışcaksın bunları kovalıycaksın, kendi paletini yaratacaksın. ciddi olarak meslek olarak düşünüyosan eğitimini almanı öneririm. böyle bi şansın varsa bana öm at ayrıntılı bilgi veririm. yok değilse kısa ama faydalı bilgiler verebilirim.

şu an aynı şeyi yapıp duruyosun, gelişmiyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Saydigin seyleri bilmedigim, calismadigim fikrine nerden kapildigini bilmiyorum ama senle ve hocalarinla ayni fikirde degilim.Ozellikle bu sene icerisinde cok zaman ayirdim bu ise ve cok insanla tanistim ki bunlarin arasinda bahsettigin egitimi tamamlamis ve cok daha fazlasini,senelerini bu ise adamis, piyasada profesyonel olarak calisan illustratorler,konsept ressamlar var.Sektorde olmalari belki pek birsey ifade etmiyor(belki) ama ben bu adamlarin fikirlerine cok daha fazla onem veriyorum.Icinde bulundugun egitim sistemini savunmani anliyorum ama onlarca yontem var "resim" i ogrenip uygulayabilmek icin.Tabiki bu isin temeli, kurallari, dogrulari var.

Kendini tekrar ediyor gelismiyorsun demissin, bilgi onermissin, boş degilsin bir bildigin vardir ki oyle dusunuyorsun, eyvallah diyorum.Ote yandan su egitimin meyvelerini bir gorsek ben de hakliymissin abi biliyorsun sen bu isi desem sonra pm e bogsam seni, bilgi istesem, cok daha hoş olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...