Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warrior/Death Knight/Paladin'de melee DPS

Warhero

Öne çıkan mesajlar

Rogue'dan daha dayanikli, solo/dungeon/PvP'de daha rahat survivalibility'si olan,
buna karsin rogue'a yakin dps yapabilen bir heavy melee class oynamak istiyorum.
Bu yuzden Warrior, DK veya Paladin'den birisiyle oynayacagim ama hangisi bu konuad daha iyi, ona karar veremedm.

ornegin "LFM DPS for bla bla" dediklerinde "baba ben cok iyi DPS yapiyorum, geleyim mi" diyebileyim.

DPS icin neden Rogue degil de heavy melee tercih ediyorsun denilirse, Rogue'u biraz zayif buluyorum ve Warrior gibi hayvan bir armor ve health'e sahip olan bir classa y,nelmek istiyorum.

Two-handwed veya dual wield olabilir. En uygun class ve talent tree nedir acaba buna uygun?
Fury Warrior, Blood DK, Retri Pala nasil tercihlerdir?
Sosyal ağlarda paylaş

Fury, 3.0.8 geldiginde minimum 250 hit rating, zerker stance ve rampage ile %32-33 yukarisinda crit chance, zerker ve bshout ile (talenlardan improved shout aldigini varsayaraktan) rahatlikla 3.5k attack power ustune ulasabiliyorsan, saglam dps cikarmaya yeterli oluyor, zaten special ability hit cap'e ulastiktan sonra olabildigince haste, crit chance, attack power stacklemeye bakacaksin, onemli olan o.

25man'lerde bufflandikca daha daha hayvanlasiyor, hele ki raidde melee buffer olarak enhancement shammy bulunuyorsa, damage meter'i bile kirabiliyorsun. Su anlik en azindan oyle, ha vesselam warrior dediginin yaninda mutlaka tanking gear'i, ihtiyac aninda cat diye respecleyebilecek parasi olmalidir, tank sikintisi cekenler bol bol var, en azindan bizim realm'de.

Blood DK ne alemde bilemiyorum da, Unholy gayet yardiriyordu pet destegiyle onla bunla, gear adamakilli oldugu surece, Blood da yardiriyor olabilir, bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero said:
Rogue'dan daha dayanikli, solo/dungeon/PvP'de daha rahat survivalibility'si olan,
buna karsin rogue'a yakin dps yapabilen bir heavy melee class oynamak istiyorum.
Bu yuzden Warrior, DK veya Paladin'den birisiyle oynayacagim ama hangisi bu konuad daha iyi, ona karar veremedm.

ornegin "LFM DPS for bla bla" dediklerinde "baba ben cok iyi DPS yapiyorum, geleyim mi" diyebileyim.

DPS icin neden Rogue degil de heavy melee tercih ediyorsun denilirse, Rogue'u biraz zayif buluyorum ve Warrior gibi hayvan bir armor ve health'e sahip olan bir classa y,nelmek istiyorum.

Two-handwed veya dual wield olabilir. En uygun class ve talent tree nedir acaba buna uygun?
Fury Warrior, Blood DK, Retri Pala nasil tercihlerdir?

işte blizz in yanlış politikasının en güzel örneği...
Sosyal ağlarda paylaş

Spark, ne zaman warrior dpsinin aşırı olduğunu söyleyen bi druid olsa "heyt sizde healerdınız dönün heal atın" diosun da,

ortada tank en eski halini alsın diyen yok.

Warrior: Best tank / medium dps
Druid: Best offtank / medium dps
Rogue: Best dps
DK: Best caster tank / medium dps
Paladin: Best AoE tank / medium dps

olmalıdır bence.

Bi class a 10 birim dps 10 brim survival verip diger class a 10 birim dps ya da 9, 5 birim survival verirsen kimse 2. yi seçmek istemez. Her sınıfın + - leri olmalıdır. Dengeye en yakın durum için

edit: typo
Sosyal ağlarda paylaş

Acikcasi classlarin PvE amaclarindan biraz olsun cikmalarini gectim, ondan cok daha ote tartisilmasi/yakinilmasi gereken olaylar var oyunda yani.

Abi su benden daha cok healliyor, su benden daha cok demicmitiri kirip raidchat'ten havasini atiyor, kiskaniyorum muhabbetlerinden cok daha ote olaylar var oyunun eski haline gore beterlesen, herkes kassa 3-5 ornek en az cikarabilir.

Spark eskiye donelim derken daha release donemleri, molten core'un oyuna yeni yeni eklendigi, nihilum'un daha yeni MC clearladigi gibi fi tarihinden bahsetmek istedi tahminimce, o zamanlara donsek ben de raziyim, mortal strike + execute ile adam keserdik 2 vurusta ehah.
Sosyal ağlarda paylaş

blizz in yalnış politikası dedğin zaman pre tbc anladım, çünkü tbc ile wotlk un bi farkı yok, bütün specler raid viable oldu tbc ile, eskiden roguelar tank priestler healer druidler healerdı

warriorun dps inin düşük olmasının sebebi mc ve bwl de dps loot olmamasıydı 2-3 item dışında. aq 40 ve naxx dan sonra zaten top dps oldu ve 1500 dps videosundan sonra yerin dibine kadar nerflendi
Sosyal ağlarda paylaş

Açıklamalı tablomda "sence" hatalı olan yönü anlatırmısın

Ben druidim, tarafsız bakıorum, en iyi olalım die bi derdimde yok, ama siz warriorlar bi tuhafsınız hemde genelde hepiniz. en iyi dps bende olsun en iyi tank da ben olim gibi bi derdiniz var.

Tarafsız baksan şu an bir çok sınıfın dengesiz bi gücü oldugunu kabul ediceksin de bakasın gelmio işte.

Neyse o da senin fikrin.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla 3/2 spec'inin de kafa kafaya raidlerde iş görmesi bence adalet değil.

Heroic partisi bile bulmak inanılmaz zorlaştı artık. Zaten genel bir kanı "lfm blabla, no moar melee dps!" var hep. Bir de DK, warrior ve paladin bir rogue ile kafa kafaya vurup raid wide buffları varsa kimse rogue'un yüzüne bakmıyor.

2 Paladin
1 Warrior
1 Death Knight'dan kurulu party gördüm LFM zımbırtısında ve aradıkları tank...
Sosyal ağlarda paylaş

valla

tbc den sonra roguelerde autoattack dışında skill olmasa yeridir.

1 expansion boyunca domine ettiniz, tek başına 2v2 arenalarda 1900 e gelen rogue mı istersin, dps meter kıran mı, ne istersen vardı.

bir expansionda da diğer melee dpslerle aynı seviye olun be kardeşim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...