Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turk'un Gururu Ibo

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

Harfine dokunmadan c/p ediyorum, Ibrahim Tatlises'in buyuklugunu gozler onune seriyor bu yazi.

ibrahim tatlıses fransa'da canlı yayına katılıyor. spiker bildiğin kibirli fransız dallaması başlamış siz türkler şöyle barbarsınız böyle cahilsiniz falan neyse ibo fransızca bilmediğinden tercümanına sormuş ne diyo bu diye. tercüman çekine çekine "abi böyle böyle diyo" demiş, ee ibo sinirlenmiş tabi bunu duyunca "çıkar lan cebindeki paraları" demiş. tercüman aynen böyle lanlı manlı çevirmiş fransızcaya. spiker şaşırmış ama tırstığından da ses etmemiş çıkarmış cebindeki 65 fransız frangını. ibo şöyle bir bakmış paralara "hepsi bu mu lan?" demiş. spiker "oui" yani "evet" demiş (ben biraz bilirim bu fransızca'yı) neyse bunun üzerine ibo çıkarmış cebinden o zamanın parasıyla ben diyim 1000 frank sen de 2000 frank atmış bunun suratına "senin sülaleni satın alırım lan it bundan sonra tatlıses tv'de klip sunacaksın aha da paran" demiş sonra da bir uzun hava okumuş "fransız kadınlarına seaygı diyuyorum" diye bitirmiş programı. ama böyle görsen var ya stüdyo dağılmış resmen, reji meji hep ağlamışlar fransızlığından utanmış adamlar, "biz sizi böyle bilmezdik türkler çok delikanlı çok asil bir milletmiş" demişler bir kaç tanesi şahadet getirerek müslüman olmuş hatta...
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu sanmıştım 2 3 satır okuduktan sonra

fransa da bir tv kanalında başından şöyle bir olay geçtiği rivayet edilir.

barış manço fransa'da bir televizyon kanalının canlı yayınına konuktur... küstah bir spiker vardır ve barış manço ile dalga geçmektedir...
sürekli, "işte türk, yani barbar, vahşi vs..." demektedir... barış manço daha fazla dayanamaz ve spikere "yanınızda kağıt para var mı?" diye sorar!
bu soruya spiker şaşırır ve "evet var ama nolacak" der... barış manço ısrar edince spiker cebindeki kağıt paraları çıkartır...
bu olaydan az önce barış manço canlı yayında anahtar adlı şarkısını söylemiştir... bu şarkının bir bölümü söyledir: "beş akif- bir saat kulesi, iki kule-bir fatih, beş fatih-bir mevlana, iki mevlana-bir sinan."

bu şarkı bir matematik sorusudur ve şarkıda adı geçen kişiler o dönemdeki kağıt türk liralarının arkasında fotoğrafı olan kişilerdir...
barış manço spikere sorar: "bu paranizda fotoğrafı olan kişi kim?"
spiker:"general......."
barış manço diğer paralardaki fotoğrafları olan kişileri de sorar, spikerin verdiği cevaplar hep
aynıdır, "general.......", "amiral...........", "komutan............."
spikerin bu "falanca general, falanca amiral, falanca komutan" cevabından sonra, bu sefer de barış manço cebinden türk paralarını çıkarır... spikere der ki: "bu parada fotoğrafı olan kişi mehmet akif ersoy'dur. şairdir... bu paradaki kişi mevlana'dır. düşünürdür... bu parada fotoğrafı olan kişi fatih sultan mehmet'dir. adaletin sembolüdür... bu paradaki kişi ise atatürk'tür. yurtta barış, dünyada barış diyen kişidir...

bizim paralarımız bunlar... biz türkler ince ruhlu, kibar, medeni insanlar olduğumuz için paralarımızın arkasına şairlerimizin, düşünürlerimizin, bilim adamlarımızın fotoğraflarını bastık... siz fransızlar aslında kendiniz barbar ve vahşi olduğunuz için paralarınızın arkasına hep savaş adamlarının fotoğraflarını basmışsınız!" der...

barış manço'nun bu cevabından sonra televizyon yöneticileri canlı yayını keserler ve spikeri yayından alırlar, başka bir spiker gelir ve canlı yayın yeniden başlar, yeni spiker barış manço'dan ve türklerden özür diler, programa böylece devam edilir...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...