Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

facebook, albüm ve resimle ilgili bir soru

Fly

Öne çıkan mesajlar

konu ne ciddi ne cıvık, karar veremedim, yanlış yere açmışsam pardon şimdiden

durum

profil resmi olarak bir piksel var, profile pictures altında.
aile resimleri var, photos of me (pom diyeceğim devamında) altında.
profil resimlerine o minik kareye basmayı kafasına koyan herkes erişiyor da bir tek o piksel var tabi,
aile mensupları hariç kimse view my photos linkini göremiyor, privacy hede hödöden ayarlı.

istediğim

yarın muhtemelen zilyon tane fotoğraf çekilecek, sonra aa sen engelliyor musun beni :(((( şeklinde diyaloglar olacak taglanan fotolar pom'ye gittiği için ; aile gurubu hariç kimse görmeyecek drama olacak.

pom'yi kimse göremesin, ben manuel olarak açacağım albümlere taşıyayım onları, aile albümünü de sınırlandırayım diğerine herkes girsin istiyorum.

VEYA

pom'a gelen her resmi ben sonradan benim profilden gelen x y z görebilsin diğerleri görmesin şeklinde ayarlayabileyim.

denediklerim

pom'deki hiçbir fotoğrafı taşımak mümkün değil, albüme girin edit photos diyin aha da orada türü şeyler mümkün değil.

2 saat kadar google'da arandım, en yakın çözüm pom'daki bir resmi profil resmi yapıp profil resimlerinden o resmi diğer albüme atmak.

ancak olmuyor, profil resimlerine düşmüyor o resim, üstüne profil resimlerindeki bir resme de dönemiyorum, bunu profil resmi yap seçeneği çıkmıyor hiçbirinde, paşa paşa gidip yeni bir piksel upload ediyorum.

öte yandan insanların onyüzmilyon tane albümü fotosu şusu busu var, ben upload etmedikçe benim taglandığım her foto pom'da olmaya mahkum mu yani ? :

tşkler şimdiden.
Sosyal ağlarda paylaş

öte yandan insanların onyüzmilyon tane albümü fotosu şusu busu var, ben upload etmedikçe benim taglandığım her foto pom'da olmaya mahkum mu yani ? :

evet. pom u da senden başka kimse göremez diye biliyorum. bende öyle.

en iyisi yarınki fotoları ayrı bi albüme koyup privacy hede hödü kapsamını genişletmek
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR said:
"photos tagged of you" u ayarlayabiliosun.. mesela arkadaşlarım görebilsin ama şunlar hariç diye..

ben hiç resmimi koymadığım için bir tek aile resimleri var zaten pom'da, profile pictures olmayan hiçbir resme erişemiyor geriye kalanlar da.

resimleri benim upload etme şansım yok,
pom'daki bir takım resimleri bir gruba gözükecek şekilde limitleme olayı yok mu peki ? :

veya taglenirsem önce bana sor, izin verirsem taglensin falan şeklinde bir şeyler ?

bunu da mı bilmiyorsun diyebilirsiniz de, cidden bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Tag olayının sorgu şeklinde olmadığını biliyorum.
Yani Friend List'ten herhangi birisi seni taglediği anda olay bitiyor ve taglendiğin fotoğraf pom'ye geçiyor direk.
Fotoğrafları senin yükleme şansın yoksa eklenen fotoğraflarda tagleneceksen fotoğraflar otomatik pom'ye geçer, tıklayan birisi albüme erişir ve senin görmelerini istemediğin fotoğrafları görür.

Umarım anlatabilmişimdir :)
Sosyal ağlarda paylaş

niye resimleri sen upload edemeyesin yahu?

birisi senin bir resmini eklediginde remove tag de, resme sag tiklayip farkli kaydet, sonra kendi albumune koy. resimden iki tane olur, fakat sen sadece (hic)birinde tagli oldugun icin ortak arkadaslariniz disinda kimse farketmez. resimlerin uzerinde de full kontrolun olur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...