Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hava kuvvetleri siteleri

leoneo5

Öne çıkan mesajlar

Reogmar said:
16.800 Nu nedir ya her ülkeye yüz iki yüz tane sallar bi savaş başlarsa.

Amerika'daki Nükleer silahların en büyük özelliği hedeflerinin şimdiden belli olması.

Yani hangi füze nereye atılacak vs. hepsinin koordinatı şimdiden girilmiş. Yarın atılması gerekti mi tek düğmeye basmak yetecek yani. Vakitten kazanç. Ulan hangisini neryee atsak diye düşünmelerine gerek yok.

Sistem böyle amerikada, ama tabi ellerinde 17.000 e yakın nükleer silah olunca dünyanın her stratejik noktasına birden fazla nükleer füze düşüyor doğal olarak. Mesela İngilteredeki Greenwitch gözlem evine 40 tane füze kilitliymiş hahaha
Sosyal ağlarda paylaş

usaf'ın dünyanın en iyisi olduğu gerçek; ama olduğundan daha iyi gösterme konusunda adamların büyük becerisi var bunu da pas geçmeyin.

dolunayda ya da yağmurda uçamayan hayalet uçaklara şahit oldu bu dünya, siparişi kesti usaf sonra hehe

ha bi de nükleer silahları japonya'ya atılanlarla kıyaslamayın. tank zırhlarını delsin diye uranyumla güçlendirilmiş mermiler bile var, o nükleer füzeler 2 scudtan biraz hallice. 10 tanesi dünyadaki hayata son verecek türden silahlar değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

O wikiye bakınca ben mi bi tek dikkat ettim acaba, Rusya 28bin tankı ile son noktayı koymuş bence (oha) USAF falan hikaye :P Siteleri gayet ortalama gerçi, ama bi de bu var:

Hayır adamların elinde öyle bi potansiyel var ki bunun gibi fotografları web sitelerine koysalar herhalde rus ordusu dolup taşar :)

Öte yandan, USAFın animasyonu süper ötesi ama bizimkilerden beklemek biraz fazla olurdu o kadarını da.

Sosyal ağlarda paylaş

maxigenous said:
aquila said:
askere kaydolasim geldi siteyi gorunce.

Bir tarafın böyle bir ihtiyacı var , Bir tarafın yok. İhtiyaca göre doğal olarak önem ve para verilen yerler değişiyor.

Türk Hava Kuvvetlerinin imajı etkinliğinde ve kapasitesindedir web sitesinde aramaya gerek yok.

Bizim kapasite ve etkinligimizde diyorsun ama suan savas cıklsa ne yazıkkı yeniliriz adamlar yenilcek olsalar bile gorunen 9200 nuklear silahları var :D 1 gunde yok ederler cogu sehri ....
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

ha bi de nükleer silahları japonya'ya atılanlarla kıyaslamayın. tank zırhlarını delsin diye uranyumla güçlendirilmiş mermiler bile var, o nükleer füzeler 2 scudtan biraz hallice. 10 tanesi dünyadaki hayata son verecek türden silahlar değil yani.

Japonyaya atılanlar Amerika'nın yeni nükleer silahlarının yanında çatapat kalır.

Hiroshima ya atılan 1megatonluk falan bi bombaydı, bugün amerikalılarda 100 megatonluk hidrojen bombaları var.

Bombaların gücünü geçtim ulaştırma metodları da inanılmaz gelişmiş biçimde. ICBM'ler, Atmosferin en üst katmanında uçan bombardıman uçakları. Şimdi bi de süpersonik hızda giden ICBM ler geliştiriyolar, amerikadan ankaraya bi nükleer füze sallansa 5-6 saatte gelecek yani öyle şeyler de var ellerinde.

Seyreltilmiş uranyumlu mermiler nükleer silahtan sayılmıyor, onları da sayacak olsalar milyarları bulur silah sayısı =)
Sosyal ağlarda paylaş

Bu heriflerin bide 3-4 yıl once H.A.A.R.P projesi vardı ses seda cıkmadı o isten gene bisileri gizlediler ya hayırlısı iyonosfere radyo dalgaları yollayıp dunyayı degıstırmek amacları fln denıyordu :D tam hatırlamıyom ama boyle bısılerdı karıstırmıs olabılırım :D adamlar saglam karsı cıkan ulke olursa bombasız bile gizli argelerle ulkeleri yok edebilirler:)

H.A.A.R.P bilmeyenler icin amaclarından

1-Atmosferdeki termonükleer araçların elektromanyetik vuruşlarını değiştirmek,

2-Denizaltılarla haberleşmeyi kolaylaştırmak,

3-Radar sistemlerini son derece geliştirmek,

4-Çok büyük bir bölgede, ABD ordusu dışında tüm haberleşmeyi durdurmak,

5-EMass ve Cray bilgisayarları ile ortaklaşa, toprağın altını çok derinlere kadar incelemek,

6-Büyük alanlarda petrol, doğalgaz ve mineralleri tespit etmek,

7-Cruise füzeleri gibi her türlü saldırı silahı ve uçağı havada imha etmek.

Projenin karşıtlarından biri olan, ülkenin en ünlü jeofizikçilerinden Prof.Gordon J.F.MacDonald’e göre, elektromanyetik teknoloji bakın daha neler yapabilir:

1-İklimleri değiştirebilir,

2-Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir,

3-Ozon tabakası ile oynayabilir,

4-Deprem yaratabilir,

5-Okyanus dalgalarını kontrol edebilir,

6-Dünyanın enerji alanları ile oynayarak, insan beynini kontrol altına alabilir,

7-Radyasyon yaymayan termonükleer patlama oluşturabilir...

Size HAARP ile ilgili bir başka ilginç şeyi anlatalım... Bu konuda Web’de açılan sayfalar, buradaki konuşmalar, gelen bilgiler, tartışılan konular sık sık esrarengiz eller tarafından silinip yok ediliyor. HAARP, bu konuyu inceleyenlere göre, 1994 yılından bu yana, en çok sansüre uğrayan konu durumunda...
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bu haarp korkutuyo beni acıkcası ... depremlerdede rol oynadıgı sanılıyor...Mesela ne alak bilmem ama dun yada 2 gun once denizlide 3.5 buyuklugundeki depremle birlikte dunyanın bi cok yerinde dprem olmus kucuk caplı ne biliyim bu tur bılımsel deneylerde arada boyle seyler olabilir diye dusunuyorum ...Adamlar yapmıstır bence
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Bizim kapasite ve etkinligimizde diyorsun ama suan savas cıklsa ne yazıkkı yeniliriz adamlar yenilcek olsalar bile gorunen 9200 nuklear silahları var :D 1 gunde yok ederler cogu sehri ....

Adamlar bisi askeri yolla ele geciremeyeceklerini anladi suanda baska yollardan yapmaya calsiiyorlar bunu.bizde yiyiyoruz o ayri mesele...

Ellerinde 9000 kusur nukleer silah olmasi hicbisi degistirmez ve onlarin isine yaramaz cunki, amerika turkiyeye nukleer silah atarsa birak 9000 taneyi 2 tane atmasi demek, olusacak ruzgarlarla radyasyon bulutlarinin batiya ve doguya ulasmasi demek.Turkiye dunyanin ortasinda, turkiyeye atilacak bir nukleer bomba herkesin derdi olur.

Tabiki hirosimaya atilan bombadan bahsetmiyorum suanda o bombannin yaklasik 1000kati kadar kuvvetli bombalar uretiliyor.Hidrojen bombalari.Bunun radyasyonu yillarca gitmez.

Dip not; robert mcnamaranin fog of war belgeselinde dedigine gore suanda yeryuzunde 15 dakika icerisinde tek bir kisi tarafindan firlatilabilecek 7500 adet hidrojen bombasi mevcut!
Sosyal ağlarda paylaş

Venator said:
O wikiye bakınca ben mi bi tek dikkat ettim acaba, Rusya 28bin tankı ile son noktayı koymuş bence (oha) USAF falan hikaye :P...

hikayeyi falan bilmem de benim de dikkatimi rusya çekti orada.. sadece tank değil, nükleer cenneti kurmuş herifler.. bir de bomberları falan çok fazla diğerlerine göre.

onun dışında şu anda bizim hava kuvvetlerinin sitesi açılmıyor şu anda.. adamlar o siteleri çok yüklü paralara kirli ihalelerle birilerine yaptırarak zengin ediyorlar.. ulan bari çalışan bir şeyler yaptırın. ayıp be..

neyse ben sevmem orduları da. bizim orduyu hiç sevmem ayrı konu, içinde bir sürü kan emici besliyor. birilerinin cebini dolduruyorlar, "doğuda evlatlarımız ölüyor" diye ajitasyon yapa yapa.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...