Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

sabonis

Öne çıkan mesajlar

dün gece torrent düzgün mü bakiym diye bi bakıcaktım, 3e kadar oturdum seyrettim.
gayet neşeli, eğlenceli bi komedi.
michel gondry yönetmiş, jack black oynamış (mia farrow, cehennem silahındaki yaşlı adam filan da var), ben de hani bana hani bana demişim.

tavsiyemdir.

82/100

Sosyal ağlarda paylaş

tv'de hiçbir şey olmamasının getirdiği çaresizlik ve koltuktan kalkacak gücün bulunamaması sebebiyle zap üstüne zap yaparken trt2'de bi filme dalıverdim.
Heung joh chow heung yau chow
Turn Left Turn Right

esasen bi romantik ~komedi [drama, romance] filmi.. türlere ayırma konusunda sıçışlardayım evet..
ki aslında romantik olarak nitelendirilebilecek filmlerin sevdiklerimi bir çırpıda sayabileceğim gerçeğinden yola çıkarsak bu türle çok haşır neşir olmadığım da ayyuka çıkacaktır. Hani şu ana kadar Casablanca, High Fidelity, Sliding doors'u sevmişim sadece. Bayağı bi azmış yalnız. hmmm..

Film Taiwan, Hong Kong ortak yapımı ve 2003'te çekilmiş. Taipei'de geçiyor. Aslında aynı isimli bir resimli kitaptan aktarılmış.

Jimmy Liao tarafından hazırlanmış bu kitap sayesinde görsel bir şölen için gerekli altyapı zaten hazırmış. Filmde çocukken birbirlerini görüp aşık olmuş* ve sadece birbirlerinin okul numaralarını bilen iki gencin seneler sonra bir parkta, bir havuz başında şans eseri karşılaşmaları sonrasında olanlar anlatılıyor. Kız çevirmen ve çocuk violinist olmuş. taiwanda geçen bu hikaye de polonyalı bir şairin şiiri üzerine kurgulanmış ki ikilinin havuz başında yeniden karşılaşması sahnesinde biz de bu şiirle tanışma şerefine nail oluyoruz.

Seneler sonra birbirlerini bulmuş gençler yağan yağmur yüzünden birbirlerine telefon numaralarını verip kaçışıyorlar. fakat film boyunca daima ironik bir şekilde karşılarına dikilecek olan kaderin bi oyunu sonucu telefon numaralarını yazdıkları kağıtlar tamamen ıslanınca ellerinde diğerine ait hiçbir bilgi olmadan kalıveriyorlar.

Daha fazla spoiler vermek istemiyorum ama kısaca bu iki aşığın birbirlerine kavuşmakta sıkıntı çekmesini anlatıyor film. Konuya komedi sosu getirmek için de karikatürize edilmiş yardımcı karakterler dahil oluyorlar olaya. Resimli kitap sayesinde görsellik aşmış. Ayrıca Ying xiong gibi objeler ve renkler üzerine kurulmuş bir anlatım da mevcut. Filmin afişinde de bu ayrım belirtilmiş zaten. Anlam yüklenmiş cisimler ve renkler filme hoş detaylar katıyorlar. Aslında bu anlatım ve görsellik filmi standart romance(?) filmleri seviyesinden beğenilecek bir film seviyesine çeken detay galiba. Yoksa en temel olarak bakacak olursak birbirine kavuşamayan aşıklar çok klişe ve bayağı salakça...

7.2/10 verir kaçarım ve bu filmi de sevdiğim romance filmler listesine eklerim..

şpoyler, aynı isimli kitabından

Life is full of surprises; might two parallel lines one day meet?

They live in the same apartment building, separated by just one thin wall, but don't meet. Because when they leave, one turns left and the other turns right.
He’s an aspiring violinist. She’s a professional translator.

Living in wistful solitude, they both believe that the day will come when they’ll find true love…

They long for that one magical moment…

They pass by each other countless times.

One day, they finally meet…

But life is full of surprises. A chance encounter leads to another separation…

Fate… How much longer will they have to wait before finding each other again?

*[bu kısmından çok emin değilim. en başını görmedim filmin]

Sosyal ağlarda paylaş

The IT Crowd v3.0
3.Sezon.. muhteşem tabii. yok böle bi komedi. özellike 3sezonun 2. bölümü olan Are We Not Men? [futbolla ilgili olan] ile 4.bölümü the speech [internet] çok iyiydi! ayrıca 3.bölümü tramps like us [Ich Bin ein Geek!] da şukela. 5.bölüm friendface'i facebookla alakam olmadığından beğenmedim ben. 1. bölüm from the hell de biraz yavandı. son bölüm bu ikisinden iyiydi, hatta bayağı bi iyi ama the it crowd sezonu olacak kadar da vurucu değildi. aslında the speech o kadar doluydu ki finalin bunu da geçmesini umdum açıkçası

sezon 2 kadar olmasa da yine de her izlenişinde güldüren süper bi komedi. 4.sezonu bekliyoruz!
9,2/10
Sosyal ağlarda paylaş

Ilk sayfada gorunce Notting Hill'i izleyeyim dedim, HD'yi cektim izledim. Bayildim. Acaip bayildim. Bir kere olayin gectigi sokakta surekli yuruyorum ve cok seviyorum bu bolgeyi. Yuruyerek 10 dakka uzaklikta Portobello road.

Film cok sicak, mutlu ediyor insani. Mekan, cekimler, isik falan insani isitiyor. Guzel bir londra filmi. Hatta Portobello road filmi.

8/10
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...