Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

penguen canan arıtman'ın soyağacını çizdi

Jadelith

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar arıtman saçmalıyor ama bir okadar arıtmana karşı çıkanlarda saçmalıyor...

lütfen iki tarafında saçmalamasına izin vermeyin

abdulla gül özürdiliyorum kampanyası için hiç birşey demiyor her fikrinde özgürdür diyor ve üstü kapalı özürdiliyorum kampanyasına destek çıkıyor...

canan arıtmanda diyor ki onun anneside ermeni o yüzden destek çıkıyor...

sonra abdulla gül kendine bir saldırı olunca hoop dur bakalım bu kadar özgür değil bu ülke diyip arıtmanı dava ediyor... ama özürdiliyorum kampanyasını düzenleyenleri dava etmiyor ... sorun kendisi değil vatan...

fazla uzatmak istemiyorum konuyu ama biraz düşünüldüğünde her iki tarafında saçmaladığı ortada...
Sosyal ağlarda paylaş

özür kampanyasının baştan aşağı saçmalık olduğunu düşünüyorum, fakat "isteyen istediğini düşünür bana bişi demek düşmez" diyen abdullah gül'e burda nasıl suç buldunuz anlayamadım. zaten ermenistanla ilişki düzeltmeye çalışıyoruz, bu tür bir kampanyaya "olmaz böle şey saçmalık" diyemez.

canan arıtman baya saçmalamış.

ama tazminat davası da saçma olmuş bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Burada hata Apogül'de esasen.

Yani Arıtman'a cevap vermeye kalkışacağına "Ermeni olsa ne olur, Türk olsa ne olur, Kürt olsa ne olur" diyebilmeliydi. Üstüne üstlük bir de hakaret davası açmış "bana ermeni dedi" diye.

Türk milliyetçiliğiyle dincilik, mesele ermeni meselesi olunca kesişiveriyor hemen.
Önce "herkesin Cumhurbaşkanı olacağım" diyosun, sonra Ermeni vatandaşını rencide ediyorsun.
Türkiye milliyetçisi olmayı, Atatürk milliyetçisi olmayı, "Ne mutlu Türküm diyene"yi anlamayı asla başaramayacaklar.

Herkesin cumhurbaşkanı olacakmış peh.
Güler misin, ağlar mısın, yer misin, sabaha mı bırakırsın

Arıtman'a diyecek sözüm yok zaten, kütük tanımlaması hanımefendiye gayet uymuş da keşke Penguen de onun seviyesine inip soyuna sopuna hakaret etmeseymiş, espri kadının şahsında kalsaymış.
Sosyal ağlarda paylaş

Jadelith said:
özür kampanyasının baştan aşağı saçmalık olduğunu düşünüyorum, fakat "isteyen istediğini düşünür bana bişi demek düşmez" diyen abdullah gül'e burda nasıl suç buldunuz anlayamadım. zaten ermenistanla ilişki düzeltmeye çalışıyoruz, bu tür bir kampanyaya "olmaz böle şey saçmalık" diyemez.

şöyle ki bazı durumlar vardır ki karşı çıkmadığın taktirde onaylamışsındır demektir... Abdulla Gül'ün tavrıda bunu destekler şekildeydi bu yüzden canan arıtman Abdulla gül'e bu kadar karşı çıktı destekliyor gibi davranmasından dolayı bizim neden Tayip erdoğanı kimse eleştirmedi çok ağır hitamlarda bulunduğu halde Çünkü tavrı net ve kesindi T.C. yasaları ilede örtüşüyordu... Abdulla Gül öyle değil ... kelimeler güzel ama kime ne için hizmet ettiğimi bilmek gerekir ve eğer o insan T.C. Cumhurbaşkanı ise...
Sosyal ağlarda paylaş

konu madem ApoGül ve özür kampanyasına geldi, E. Özkök'ün dünkü yazısından bir parçayı aktarayım:

said:

...
Bana göre Arıtman'ın "saldırısı" ile Cumhurbaşkanı'nın "savunması"nın dayandıkları zihniyet farklı değil.

İşte imzacılara itirazım tam bu noktada.

Hiç kuşkusuz böyle bir kampanya başlatmak da, ona imza atmak da en doğal demokratik haktır.

Ama kampanyayı eleştirmek de o kadar demokratik haktır.

Diyeceğim, ne kampanyaya imza atanlara "hain" demek, ne de eleştirenleri hemen "kafatasçı" sınıfına sokmak doğrudur.

Kendi payıma, bu kampanyayı, bazı aydınların "egoistçe" bir hareketi olarak görüyorum.

Daha da ileri giderek diyorum ki; amaçları özür falan dilemek değil, sadece kendi küçük dünyalarındaki aydın iktidarlarını biraz daha pekiştirmektir.

Çünkü bu kampanya, Türkler ile Ermenilerin yakınlaşmasına asla hizmet etmiyor.

Tam aksine, Cumhurbaşkanı'nı bile çaresiz bir psikolojiye itiyor.

Hangi Cumhurbaşkanı'nı?

Kendi açısından büyük siyasi risk alarak Ermenistan'a giden, ilişkileri yumuşatmak için paradigma kırmayı göze alan Cumhurbaşkanı'nı.

* * *

Hürriyet bu ziyarete en büyük desteği veren gazetelerin başında geliyordu.

Bana göre imza kampanyası, o ziyaretin etkisini azaltmış, birçok Türk'ü, Cumhurbaşkanı gibi savunma pozisyonuna çekmiştir.

Türkiye'de ve Ermenistan'da bu ziyaretle birlikte karşılıklı olumlu bir hava doğmuşken, özürcüler bu sürece zarar verdi.

Neticede, Ermenilerle ilişkilerin tekeli, yine o bir avuç egoist aydına kalmıştır.

Yani o egoist amaç hasıl olmuştur.
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:
Burada hata Apogül'de esasen.

Yani Arıtman'a cevap vermeye kalkışacağına "Ermeni olsa ne olur, Türk olsa ne olur, Kürt olsa ne olur" diyebilmeliydi. Üstüne üstlük bir de hakaret davası açmış "bana ermeni dedi" diye.

katiliyorum su kisma, ama o kadarini yapmak zor herhalde. oy kaygisindan bagimsiz hareket edebilecek bir noktada oldugunu varsayarak yapabilmeliydi bence de. yine de su ana kadarki dusunce ozgurlugunu destekler tutumu bile -tayyipin populist kukremelerine kiyasla ozellikle- arti puan

kapak konusunda da biraz duzey kacmis belki ama sonucta 'karikatur', sinirlari daha esnek, begendim ben acikcasi
Sosyal ağlarda paylaş

mawiman said:
arkadaşlar arıtman saçmalıyor ama bir okadar arıtmana karşı çıkanlarda saçmalıyor...

lütfen iki tarafında saçmalamasına izin vermeyin

abdulla gül özürdiliyorum kampanyası için hiç birşey demiyor her fikrinde özgürdür diyor ve üstü kapalı özürdiliyorum kampanyasına destek çıkıyor...

canan arıtmanda diyor ki onun anneside ermeni o yüzden destek çıkıyor...

sonra abdulla gül kendine bir saldırı olunca hoop dur bakalım bu kadar özgür değil bu ülke diyip arıtmanı dava ediyor... ama özürdiliyorum kampanyasını düzenleyenleri dava etmiyor ... sorun kendisi değil vatan...

fazla uzatmak istemiyorum konuyu ama biraz düşünüldüğünde her iki tarafında saçmaladığı ortada...

Sly-One said:
beğenmedim bu sefer.
canan arıtman dalga geçiyor bariz, anlayamamışlar.

ikisine de +1.

Penguen/Uykusuz gibi dergileri çok fazla populist görüyorum. Tamam iyi kapak yapıyorlar o ayrı da, insanların ne dediğine bakmaksızın kafa göz dalıyorlar ortama, (bull in the china shop mu ne deniyordu buna). Gerçi bu dergiler maksat popüler ortama uzanmak olduğu için, yaptıkları çelişkili değil. Ama "AKP'lere laf sokayım, CHP'lilere yaranayım, CHP'ye laf sokayım, AKP'ye yaranayım" hadisesi bana biraz tuhaf geliyor. Kendi kendimle tartışmış olayım, buna karşı sav da "illa bir tarafı mı tutması gerekiyor?" olabilir. İlla bir tarafı tutmasını elbette istemiyorum. Ama bir karikatür dergisi olarak saçmalıkları eleştirecek diye beklerken, bir de bakıyorum CHP vs AKP olayından öteye geçmeyen muhabbetler, baykal'ı salya sümük AKP'ye saydırırken çizilen görüntüler (muhalefetlik yapıyor diye eleştirilen tek muhalefet partisi bizim ülkededir zaten, her yerde CHP aşağı CHP yukarı...) karşısında, ne biliyim bir Zeki Sezer'i, bir Köksal Toptan'ı felan eleştirecek kapaklar da görmek isterim.
İsterdim hatta.

Ha, saçmalıyana laf koyarlar elbette,
ama şu durumda saçmalıyana laf koyana laf koyulmuş oluyor. Bu da ilginç bir durum ortaya koyuyor :D

Penguen'i geçersek, Canan Arıtman olayı zaten abesle iştigal.
Abdullah Gül, soykırımı desteklermişçesine bir laf ediyor.
Canan Arıtman bu işi eleştiriyor, ama bazı yerlerde haddini aşıyor.
CHP Canan Arıtman'ın eleştirisinin tam zıttını düşünüyormuş gibi gözükmek uğruna, Canan Arıtman'ı cezalandırıyor.
CHP düşmanları da buna göbek atıyor.
Ama ortada dediğim gibi abesle iştigal bir durum ortaya çıkmış oluyor.
Canan Arıtman Abdullah Gül'ü eleştirse, ama lafının sonunda eermeni düşmanı gibi laflar ediyor.
CHP ise Abdullah Gül taraftarı bir maske takıyor.

Bilmiyorum, pek keskin bir durum yok ortada. Arapsaçı gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

kilicdaroglunada kac haftadir dinci basin saldiriyor bunun kokeni ermeni diye hatta koydeki evini aramislar gidip kizkardesine sormuslar ermenimisiniz diye

adam cikti "bana ermeni diyebilirsiniz kurt diyebilirsiniz ama hirsiz diyemessiniz" dedi ircci ilan edildi lol

benzer sekilde yasar buyukanit ve ilker basbug icin bunlar sabetayci donme yahudi bunlar vs vs vs seklinde haberler cikaran adamlar bugun gelip canan aritman i elestiriyor irccilik yapiyor diye bizim liberallerde saldiriyor ircciliga tahammul etmeyiz modunda

cok komik bir ulkede yasiyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Zaman gazetesinin bi şerefsizliği zaten o, yaftalamadan önce bol bol düşünmüilerdir herhalde.

tıngır mıngır fıratla kapışacağı zaman, kılıçdaroğluna tuncelili diye alt manşet atmışlardı.

arıtmanın yaptığı yanlış, zamanın yaptığı ondan da yanlış.

ama arada bizim liboşcanlarımız kalıyor, kime ne diyeceklerini bilemiyorlar, yazık kıyamam ben onlara
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:
Zaman gazetesinin bi şerefsizliği zaten o, yaftalamadan önce bol bol düşünmüilerdir herhalde.

tıngır mıngır fıratla kapışacağı zaman, kılıçdaroğluna tuncelili diye alt manşet atmışlardı.

arıtmanın yaptığı yanlış, zamanın yaptığı ondan da yanlış.

ama arada bizim liboşcanlarımız kalıyor, kime ne diyeceklerini bilemiyorlar, yazık kıyamam ben onlara

arkadaşım liboş demek nedemek bana bunu bir açıklarmısın lütfen...
Sosyal ağlarda paylaş

libos demek zamaninda agir solcu koministiz biz kahrolsun emperyalizm kahrolsun kapitalizm diye takilirken kapitalist dunyaya tesadufen adim atip paraya asik olup ben artik liberalim diye takilmaya basliyan tiplere verilen isim

orjinal liberal dusunce sahibi insanlarla alakasi yok
para tatli gelip donen solculara deniyor

ama bizim halkimiz terimlerin bokunu cikarmayi sevdigi icin ve tartisma etigimiz olmadigi icin her gordugun liberale libos demek moda oldu
Sosyal ağlarda paylaş

tdk tanımı: "liberal ekonomiyi ve liberal siyaseti savunurken çabucak zengin olmayı amaçlayan ve bu yolda hiçbir değer yargısını kabul etmeyen, her şeyi mübah gören kimse."

Kabaca tarif: "eskinin solcusu, şimdinin neo-liberali olan insanlara verilen isimdir."

Türkiye'de genel görülen hali olarak: "12 eylül'de ourboyslar'ın muhteşem ürünü türk islam sentezinin, türk islam liboş sentezi haline bürünmüş muhteşem örneğidir.
gözleri ve akılları bağlanan özgürlük aşığı liboşların karsi devrimin ayak seslerini görmeleri olanaklı değildir.
bu liboşlar, türban bayrağını dikmek isteyenler için ucuz bir bayrak direğidir. kemalizme küfrettikce başları okşanan ev kedileridir."

Hangi kuşum aydınları kastettiğim anlaşılmıştır herhalde.

Detayın konumuzla alakası yok, biz topiğe bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

mawiman said:

arkadaşım liboş demek nedemek bana bunu bir açıklarmısın lütfen...

Orjinal olarak liberali çok basitçe ekonomik olarak orta-sağ (sağ burda kapitalizm oluyor), sosyal devlet anlayışı olarak orta-sol (sol bildiğimiz sol) arası olan insanlar.

Türkiyede ise bir tartışmayı kazanmanın en bilindik yolu karşıdakinin fikirlerini tartışmadan direk ona laf atmak ve ezmek olduğu için ortaya çıkan bir terim sadece. daha fazla bir şey yok içinde.

Burda penguen mi popüler olmaya çalışıyor Canan Arıtman mı bilemiyorum. Türkiye öyle bir yer ki bir insan toplumu rahatsız edecek saçma çıkışlarla sivrilerek bile popüler olabiliyor. Türkiye politikası da reyting'e dayanıyor. Bu tarz çıkarımlar yapasım geliyor benim her böyle olayda.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar konuyu dagıtmak için liboş kelimesini sormamdaki amaç

ben LDP üyesiyim aynı zamanda Libarel düşünce derneği üyesiyim...

yani herkez farklı anlamlarda kullanıyor liboş kelimesini sadece bu konuda ne amaçla kullanıldığını bilmek istedim...

İnsanların düşüncelerine zincir vuramam ama liboş kelimesi beni rahatsız ediyor cünkü böyle temeli ve köklü geçmişi olan kendini kanıtlamış bir sistemle dünya ya hükmeden bir libarel düşüncenin bir anda liboş diye çok alaycı ve basit te alınması çok tuhaff.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...