Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Die neue Mercedes Eleganz - Klasse

prozzak

Öne çıkan mesajlar

Alman otomobil devi Mercedes, E Serisi üzerindeki yenileme çalışmalarına devam ediyor. Rakiplerinin gelecek dönemdeki ataklarına cevap vermek isteyen Mercedes, E Serisi'nin rakipleri Audi A6, BMW 5 Serisi, Cadillac CTS ve Lexus LS gibi modellerin gelişimini yakından takip ederken, bir taraftan da E Serisi üzerindeki yenileme işlemlerine devam ediyor.

Mercedes'in E Serisi'nin yeni jenerasyonu üzerinde çalışmalar yaptığı biliniyordu. Geçtiğimiz günlerde Nurburgring yarış pistinde görüntülenen araç, E Serisinin son haline yaklaştığını gösterdi. Geliştirilmeye devam eden prototip modelin son hali, 2009 Frankfurt Motor Show'da sergilenecek.

Görseller

Sosyal ağlarda paylaş

Muhtemelen de bundan çok fakrsız olmayacak yeni E...

Büyütülmüş bir C serisi. C serisinin sportif yeni hatlarını insanlar çok beğendi diye E serisinde de böyle bir tarza yöneldiler. BMW sportif sedan diye çıkış yapıp tutturunca mercedeste bu yoldan gideyim dedi. Büyük hata bence..

Bir kere C serisinin tutmasının sebebi 25-40 yaş arası insanlardır. E serisi dediğin araba 40+ hitap eden bir model. 40+ dediğimiz kesim de mercedesi ağırlığı, eleganlığı ve konforu için tercih eder, sportifliği için değil...

O yüzden ters tepecek mercedese bu e serisi, hatta kriz döneminde böyle güçsüz bir rakiple piyasaya çıkarak ekonomik anlamda büyük bela açacak başına...

Bu sene BMW otomobil satışlarında Mercedes i geçti, bu yukarda yazdıklarıma dayanarak bunun uzun yıllar böyle devam edeceğini rahatlıkla söyleyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

büyütülmüş C serisi düşüncesi senin için doğru olabilir ama, daha bu C serisi çıkmadan orda burada gezinen test araçlarında görülen şekli buydu E serisinin. Yani C serisinin tipi tuttu da E serisini ona benzettiler diye bi olay değil bu. Uzun zaman alıyo böyle -özellikle bu sınıftaki- araçların geliştirilmesi...
Sosyal ağlarda paylaş

matama said:
ya siz hangi dunyada yasiyorsunuz :) hangi websitelerini geziyorsunuz

adamlar official fotolari yayinlayani bir hafta oldu be ya :)

e classe

Memleket istanbul :) O verdigin linkteki fotolarda mevcut bende.. kalitesi ii degil diye koymadım.. yoksa google görsellerden hepsi çıkıyor zaten.. Biraz dikkatli bakarsan egzost çıkışları hariç aynı araç oldugunu anlarsın.

1 hafta geçmiş olabilir. Geç olsun güç olmasın?
Sosyal ağlarda paylaş

Bentley ne alaka abi ben bi yerini benzetemedim? :) Yalnız, ilginç bişey var, Lexus eskiden Mercedes'e benzemeye çalışırdı. Şimdi E serisi, Lexus gibi duruyo. Test araçları yakalandığı andan itibaren bilerek gizliyolar, Lexus gibi gösteriyolar, diye düşünüyodum, ama hakkaten Lexus gibi çıkıyo araç :D

Oha başka bişey daha, stoplar Hyundai Sonata'nın aynısı bea. Daha kaliteli malzeme sadece.

Sosyal ağlarda paylaş

ya abi buyuksun

benimde elimden tut bir gezdir nolur

bak asosyal geldim asosyal gidiyorum :)

prozzak said:
matama said:
birak kardesim eger sen eski foto moto yayinlayacaksan

yazma buraya

gereksizsin gereksiz :)

Asosyal gördüm seni.. ben sosyal bir gencim öyle official photo lar ne zaman çıktı etti uğraşamam :D
Sosyal ağlarda paylaş

matama said:
ya abi buyuksun

benimde elimden tut bir gezdir nolur

bak asosyal geldim asosyal gidiyorum :)

prozzak said:
matama said:
birak kardesim eger sen eski foto moto yayinlayacaksan

yazma buraya

gereksizsin gereksiz :)

Asosyal gördüm seni.. ben sosyal bir gencim öyle official photo lar ne zaman çıktı etti uğraşamam :D

Şu klavyenin butonlarına basmaktan parmakların nasır tutmuş. seni alıp birgün bebek e götürcem. Bak orada aston martin ler ferrari ler lamborjini ler var.. Artık böyle araçları bir ekrandan degil yakinen görmeni istiyorum.. Ufkun açılacak matama inan bana sadece.. Pc başında geçirdigin yalnız zamanlar yerine sende insanlar arasına karışacak belki ilerde çok istersen çok çabalarsan sosyal olacaksın..
Sosyal ağlarda paylaş

bizim müteahhit e class ını satıp yeni c class almış. Bu adam bunu yapıyorsa demekki yeni trend sportiflikten yana. E class c ye benzerse o da çok satar bence..

yeni c class konforlu degil mi elegans degil mi? Bence mercedes doğru yolda ilerliyor. Ne olursa olsun değişmeyecek bir şey var. 40+ amcalar merso alacaklar ve gene e class alacaklar ne olursa olsun.

Bu arada bmw nin mercedes in satış rakamlarını geçtigini yazmışsın leoneo. 2007 yılını bulabildim. Birde 2008 ocak şubat. 2008 in ilk 2 ayı için mercedes önde gözüküyor. Bana kanıtlayabilir msin 2008 satışlarında bmw nin önde oldugunu. Mercedes in hatası modelleri piyasaya sürmekte çok geç kaldı. c serisi çok geç çıktı. Daha clk piyasada yok. Mercedes in interior da kullandığı malzeme kalitesi bmw yi tepetaklat eder. Performans için birşey demeyecegim ama merso alan insanların genellikle performansla çok işleri yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Ben üst sınıf araçlarda biraz daha ağır başlı, lükse ve rahatlığa daha fazla yer veren, daha fazla elit hava aşılayıp huzurlu iç mekan sunan, göz yormayan araçlar hayal ediyorum. Şimdi bu E serisi bu beklentime çok aykırı. Zaten sportif beklentim varsa bunu verecek araçlar var. Hatta E serisini güzel motor seçenekleriyle alarak da bu beklentimi karşılayabiliyorken böyle yeni yetme/fırlama new trend tasarımlara pek ihtiyaç yoktu diye düşünüyorum.

O farların 2 parçalı yapıları, kaputtaki keskin ve belirgin hatlar, iç mekanda düşünülen keskin çizgiler falan bu elit ve huzurlu havayı bozuyor bence. Eski E serisi bana ağırbaşlı gelirken, yenisinin bu tarzı beni, bu sınıftaki beğenilen araçlar listesinden kendisini çıkartmaya zorluyor.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

gec kalma diye bir dava yok

sonucta her araba 7 senede bir degisir, 30 senedir boyle, oyle olunca adamlar tam zamaninda degistirdi. bmw nin turkiyeden bahsediyorsak cok satmasinin nedeni

5.20d nin motorunun cok iyi olmasi, mercedes in buna yakin motorunun olmamasi. birde artik clk olmayacak, onun yerine ELK olacak, mercedes coupe c serisini bmw birakti tamamen sinif atlayip daha pahali bir alet cikarticak.

bence onu iyi olmus, muhtemelen yeni mercedeslerin cogunun tipi boyle olacak. C serisi ise mercedesten beklenmeyecek kadar iyi. Yani ben bile yillardir kiro arabasi buldugum mercedes i alsammi diyorum.

birde mercedeste soyle bir olay var. babam genelde 5.20d yi kullaniyor, sofor falanla arasi yok, hem diyor boyutu iyi hem karizmasi iyi hemde az yakiyor adam mutlu. Benim gozum mesela o arabayi panemaricayla falan degistirmekte bizimki yeni e sinifi gordugu gibi eski sevgisi depresti. iyi bu cikinca bunu aliriz dedi:)

bu mercedes in bir cekiciligi var ve bence bu yeni e sinifi cok satar cunku, her ne kadar S sinifi hos falan gozuksede cok zibidi gorunuyor, bu yeni e sinifi cok daha turakli karizma olmus bence.

prozzak said:
bizim müteahhit e class ını satıp yeni c class almış. Bu adam bunu yapıyorsa demekki yeni trend sportiflikten yana. E class c ye benzerse o da çok satar bence..

yeni c class konforlu degil mi elegans degil mi? Bence mercedes doğru yolda ilerliyor. Ne olursa olsun değişmeyecek bir şey var. 40+ amcalar merso alacaklar ve gene e class alacaklar ne olursa olsun.

Bu arada bmw nin mercedes in satış rakamlarını geçtigini yazmışsın leoneo. 2007 yılını bulabildim. Birde 2008 ocak şubat. 2008 in ilk 2 ayı için mercedes önde gözüküyor. Bana kanıtlayabilir msin 2008 satışlarında bmw nin önde oldugunu. Mercedes in hatası modelleri piyasaya sürmekte çok geç kaldı. c serisi çok geç çıktı. Daha clk piyasada yok. Mercedes in interior da kullandığı malzeme kalitesi bmw yi tepetaklat eder. Performans için birşey demeyecegim ama merso alan insanların genellikle performansla çok işleri yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...