Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askeri Bilimkurgu Kitabı?

throne_eins_meister

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Joe Haldeman'ın o başladığın üçlemesini bitir. Fenris'in dediğini oku ama bence ilk kitapdan sonra gelenler o kadar iyi değil.

Fred Saberhagen'ın Berserker öyküleri var.

Richard K. Morgan benim favori yeni bilim kurgu yazarlarımdan biri. Takeshi Kovacs serisinden oku, birkaç tansi Türkçe'ye çevrilmişti sanırım.

Starship Troopers var, klasiktir türde.

Peter F. Hamilton okuyabilirsin ama oku oku bitmez.

Ama bunların hepsinden önce Neal Stephenson'un harika kitabı Cryptonomicon'u oku.
Sosyal ağlarda paylaş

Ender's Game den sorası pek askeri değil. Sonradan seri oldular zaten; yani bu gayet güzel tek kitap olarak okunabilir (en başta bir serinin başlangıcı olarak değil, tek kitap olarak yazılmıştı yanılmıyorsam. sonradan devam ettirdi card). Bu kitap tamamen askeri akademide geçiyor.

Card ın olayı genelde ahlak ve etik üzerine bilim kurgulardır ama çok da sürükleyici yazar. Yine bir ender kitabı "speaker for the dead" i çok sevmiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

throne_eins_meister said:
Venator said:
Battletech evreninder gecen kitaplari cok seveceksin o zaman :)

Birkaç aydır Battletech kitaplarını inidiriyorum ama kronolojik okuma sırası filan varmı diye şüpheye düştüm. Sıralama varsa yazın, ben de öyle başlayayım.

Okuldan simdi yazıyorum o yuzden acıp da bakamıyorum ama zaman olarak söyle diyebilirim:

Star League ile ilgili kitaplar önce, sonra Inner Sphere ile ilgili özellikle Wolf's Dragoons gibi mercenary gruplarının hikayeleri, sonra Clanlar gelir. İçinde Clan olan kitaplar en sonra okunabilir, ama ille de öyle okunacak diye bişey yok; belli bir sırası yok aslında. Herhangi bir seriyi açıp okuyabilirsiniz ama önce bir battletech evreni nedir ne değildir şuradan bakabilirsiniz:

http://www.sarna.net/wiki/Main_Page
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...