Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

babam öyle bir oyun istiyorki...

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

Football Manager gibi isteyen birisi için Civilization, Hearts Of Iron vs alakasız kalıyor.

Marl0_on said:
Gittim dergiyi buldum oncasının arasından ''daha önce hiç cumhuriyet simulasyonu oynamış mıydınız?'' demiş başlığın hemen üstünde. Genel amaç olarak partinizi güçlendirip iktidara geçmeniz gösterilmiş. Ama resimlerden anlaşıldığı üzere her ayrıntıya değinilmiş bu süreçteki, en küçük görüşmelere dahi.

ve eksileri arasında yazıyor ki babanın hoşuna gidicek kanımca;
''Oyuncuya kendini sadece bir izleyici gibi hissettirmesi.''

Bak o oyunu söyleyecektim ben de, tam aranılan oyun olacaktır.

Democracy, The Political Machine, Political Machine 2008 tam istediği oyun tarzında. Biraz daha farklı olarak Geo-Political Simulator, President Forever, Supreme Ruler 2010 ve Superpower 2'ye de bakabilir.

Tavsiye edilenler hep RTS/TBS oyunları oluyor ama Tycoon/Simulator oyunlar lazım. Football Manager gibiyse eğer.

Tycoonvari strateji oyunu olarak aklıma Defcon geliyor. Baya sevilmiş ve beğenilmiş bir oyundu.
Sosyal ağlarda paylaş

içinde savaş barındıran bir çok oyun ülke politikaları simulasyonu açısından çok dandirik kalıyor. bu tarz şeylere önem veren oyunlar genelde paradoxtan çıkıyor europa universalis var bir de crusader kings var ortaçağ severse. yanlız ben crusader kingsi oynayamamıştım tutorial eksikliği yüzünden baban beceremezse Sam'e sorun sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...