Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Arena, BG, World PvP Başlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

2500+ takımlarda 90% DK/Warrior/Rogue Dps olarak
ve roguelerde ortalama 550-600 resilliance görünyor.

Nereden çıkıyor 300-350 resilliance ?

Bırakın şu abartma olayınıda artık öyle bi anlatılıyorki sanki buraya gelip mızmızlanandan (Kusura bakmayın offensif olduysam ama başka bi kelime bulamiyorum bu abartılmış atıflara)başka herkezde 100% crit ve 1k max dmg silah + 6k ub ap felan var böyle saçmalık görmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Warrior druid oynuyoruz. 1.9-2k arası..

Gear'lar çok sağlam 2'mizin de ama gearsız adamları 2.3k ratingde görünce bi yerlerde yanlış yaptığımızı düşünmeye başladım :)

Bariz kaybettiğimiz setup'lar :

Warrior/Holy Pala
Dk/Holy Pala
Feral Druid/Priest

Onun haricinde kaybedersek işte rogue-priest ve yine holy pala/hunter'a kaybediyoruz arada. İşin kötü tarafı bu ilk yazdığım 2 setup çok sık geliyor..

Var mı bi önerisi olan?
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
Offfff

Git her yere bak, hiçbir rogue'u 600'dan fazla resilience'la göremezsin. 2500+ roguelar 300-350 resiliencela oynuyorlar. Nedeni de rogue'un tank classı değil avoidance classı olmasıdır. 850 resiliencelık gear bankada duruyor.

Tabi classı bunun üzerine yaparken 1sn overpower cd'ıyla 12sn lik chargela gelen warrior üzerinden geçiyor. Heh

Açıklama için de çok sağol ayrıca

off tabi.
eğer o adamlar 2500 ratingde 300 resiliencela oynuyolarsa demek ki onlar çok iyi kendilerine vurdurtmuyolar. bu durumda warrior bana critledi diye trip yapmana gerek yok demek ki senin daha iyi oynaman lazım

yok eğer o adamlar 300 resilience la oynamıyolarsa sen burda boşuna triplerdesin git resilience gearını giy az damage ye.

Hem plate cloth farketmeden milleti kesiceksin hem dmg yemiyceksin hem resilience a ihtiyacın yok*(lol) hem de sana critleyince biri NERF
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:
2500+ takımlarda 90% DK/Warrior/Rogue Dps olarak
ve roguelerde ortalama 550-600 resilliance görünyor.

Nereden çıkıyor 300-350 resilliance ?

Bırakın şu abartma olayınıda artık öyle bi anlatılıyorki sanki buraya gelip mızmızlanandan (Kusura bakmayın offensif olduysam ama başka bi kelime bulamiyorum bu abartılmış atıflara)başka herkezde 100% crit ve 1k max dmg silah + 6k ub ap felan var böyle saçmalık görmedim.

Phoe's Armory 368 resilience'mış pardon.

Bunun gibi 4-5 tane daha top rogue armory'si linklerim istersen Regalya.

Bu arada bende de dün 520 resilience varmış, hateful headi kullanmaya başladığımı unutmuştum, goggles nerfinden sonra. Arenadaki warrior damageiyla ilgili istersen 20 tane screenshot koyarım, hiç sorun değil.

@Marty. Anlamadığın şey kendine vurdurtmaman diye birşey yok işte. Kite etmeye çalışsan her 12sn de charge yiyip ardından 4.5k+MS crit ardından ortalama 3k white crit yiyorum. Evasion açsam her dodge'da en az 3.5k critleyen OP var.

Bu arada Warrior'da cloth leather plate demeden herkesin üzerinden geçiyor. Turtle gerekince hooop shield wall, hoop one hand shield açıp defensive stance'e geçiyor ? Gayet normal bu di mi.

Olay rogue meselesi değil, arenayla uzaktan yakından alakan olsa warriorların şu anda nasıl paladin olmayan healerların üzerinden nasıl geçtiğini bilirsin. 75% healing reduction şu ana kadar bu oyunda eklenmiş en saçma mekaniktir.

Bu arada Neilyo seviyesinde olduğumu iddia etmiyorum ama gayet iyiyim arenada. Lulz daha iyi oynaman lazım muhabbeti kabak tadı veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

neilyo seviyesinde olmadıgın çok açık gelip burda her seni kestikleri zman ona nerf buna nerf demezdin.

ha tabi gidip bak bak 2500 ratingli adamlar su kadar resilience la oynuyolar ben de de o kadar var ama ölüyorum diyosun "o zman problem sende" lafına bu kadar alınmaman lazım.

adamlar madem o kadar resiliencela başarıyolar o ratingde oynamayı demek ki çok iyi oynuyolar,senin yapmadıgın bilmedigin bişi yapıyolar. ayrıca "LULZ daha iyi oynaman lazım" demedim.örnek gösterdigin adamlar yapabiliyosa sen yapamıyosan arada yetenek farkı var demektir başka bişi deil.bunda kötü bişi yok herkes hardcore progamer olcak deil.

yine de daha iyi oynaman lazım muhabbeti kabak tadı verdiyse tek cümlede, bu class bana critledi NERF lazım muhabbeti çok daha kabak tadı verdi son 18 sayfada.
Sosyal ağlarda paylaş

benim üzüldüğüm bir nokta var. oyuna aralıkta tekrar başlamamın nedeni dk oynamaktı ama faceroll bir class çıktı. baktım warrior ezik durumda bare skill show yaparım, eski warriorum dedim; şimdi warrior ordan oraya uçuyor kafasına kafasına vuruyor adamın lolstrom açıyor. sonunda anladım ki oyuna fazlasıyla reatard-friendly yaptılar :S
Sosyal ağlarda paylaş

sınıflar hakkında ezik, faceroll falan diye düşünmek biraz yersiz bence.

bizim battlegroup'un tartışmasız en iyi oyuncusu şuanda DK oynuyor. (s1-2-3 de iki farklı priest ile iki farklı bg de Gladiator, s4 enhance shaman ile Brutal Glad, s5 de ise dk ile Deadly glad) öyle bir adam ki şu an hangi sınıfı verseniz adam edip gladiator yapar ama gitmiş DK açmış WotLK de.

önemli olan senin ne oynamak istediğin, hangi tarz oyundan zevk aldığın. ne oynarsan oyna, insanlar zaten iyi-kötü oyuncunun farkına varıyorlar.

nasıl sınıf olursa olsun hakkını vererek oynayıp birçok insanın beğenisini ve saygısını kazanabiliyorsun pvp'de. için rahat olsun. faceroll diyenlere aldırma.
Sosyal ağlarda paylaş

Warrior'un tek charge'da 3-4sn içinde 4.7k MS üzerine 3.5k whitecrit ardından 3.8k OP vurması süper skills evet. Bunu healerin üzerinde yaptığı zaman 75% healing reduction koyması ve bunu her 12snde 1 yapabilmesi kadar büyük saçmalık yok.

Herhangi bir oyuncunun 50% HPsini her 12sn de 1 3saniye aralığında götürebilmesini mantıklı buluyorsan.

1- Objektiflik denen kavramı hayatında duymamışsındır.
2- Warrior oynuyorsundur.
3- Druid oynuyorsundur.

Faceroll olayına gelince. Bazı class'lar aşırı derecede yüksek hata marjini olan, tabiri caizse scrub friendly oldu. Bu iyi oyuncuların class da fark yaratmasına engel değil. Ama 4 sezon boyunca 1700 ratingi geçememiş 2 oyuncu DK Paladin oynayıp gladiatora oynayabildiler s5'te.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy iyisin hoşsun ama bazen rakamlarda biraz abartıyorsun gibi geliyor bana.

warrior partnerımla düel yapıyorum. ToL op diye bazen night elf formda takılıyorum. sen de hak verirsin ki şu oyundaki en kırılgan şey night elf formdaki bir resto druid. ona rağmen, 4k armor ve 850 res ile yediğim 3.5k MS, 3k ya yakın da white critler. bana vuran warrior partnerimin armorysi bu işte.

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Scarshield+Legion&n=myrawen

eğer herhangi bir sınıf benim NE formda yediğimden daha fazla, senin dediğin gibi 4.7k MSler, 3.5k white critler yiyorsa. onu vuran warrior ne giyiyo merak ediyorum.

bütün top rogue lar çok düşük resilience ile oynuyor olabilirler, ama bu onlara 4.7k MS yiyip bundan şikayet etme hakkını vermez bence. 300 resilience ile oynuyorsan bunun bir sebebi var, ve götürdüklerinden çok getirdikleri var demektir. pve gear ile kurduğun baskı ile çoğu maçı ilk 2-3 dakikada CD'ların ile kazanmıyor musun? eğer o kadar kötüyse, 850 res lik gearını giy, 4k bile yemezsin MS'den.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlız o konuda wispy nin yapabileceği birşey yok. Yani rogueun komple oyun stilini değiştiremezsin. "Zamana ayak uydurma" olayı değil bu. Bir plate melee ile yapabilirsin oyunu uzatmayı çünkü işine yarar ama oyunu kazanma şansı tamamiyle cc süresinde cd patlatıp birini indirmek üstüne kurulu olan bir classı bir anda olmadığı birşeye çeviremezsin
Sosyal ağlarda paylaş

Kenu said:

bütün top rogue lar çok düşük resilience ile oynuyor olabilirler, ama bu onlara 4.7k MS yiyip bundan şikayet etme hakkını vermez bence. 300 resilience ile oynuyorsan bunun bir sebebi var, ve götürdüklerinden çok getirdikleri var demektir. pve gear ile kurduğun baskı ile çoğu maçı ilk 2-3 dakikada CD'ların ile kazanmıyor musun? eğer o kadar kötüyse, 850 res lik gearını giy, 4k bile yemezsin MS'den.

aynen bunu diyorum bu lafı warriorın critlemesi skillz diye anlıyıp ona göre warriorların normal oldugunu düşünüyosan bla bla diye cevap veriyosun wispy.

madem 300 resilience la oynuyosun gelip bana critlediler demiyceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

wispy haklı ama warrior konusunda.

takılmışsınız "bana critledi" üzerine başka bişi yazmıyorsunuz.

asıl belirttiği konuya tek cevabın yok.

12 saniyede bir charge koyup, ms+white ile gayet sağlam hasar veren ve üzerine %75 heal reduct yerleştirmesinden bahsetmiş adam. siz hala critlediyse resil giy. lul l2read mi demem lazım benim şimdi. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Kenu said:
sınıflar hakkında ezik, faceroll falan diye düşünmek biraz yersiz bence.

bizim battlegroup'un tartışmasız en iyi oyuncusu şuanda DK oynuyor. (s1-2-3 de iki farklı priest ile iki farklı bg de Gladiator, s4 enhance shaman ile Brutal Glad, s5 de ise dk ile Deadly glad) öyle bir adam ki şu an hangi sınıfı verseniz adam edip gladiator yapar ama gitmiş DK açmış WotLK de.

önemli olan senin ne oynamak istediğin, hangi tarz oyundan zevk aldığın. ne oynarsan oyna, insanlar zaten iyi-kötü oyuncunun farkına varıyorlar.

nasıl sınıf olursa olsun hakkını vererek oynayıp birçok insanın beğenisini ve saygısını kazanabiliyorsun pvp'de. için rahat olsun. faceroll diyenlere aldırma.

doğru söylüyorsun, iyi oyuncu her class ile fark yaratır ama dk için şöyle bir durum var (ben de ms warrior ile s1 glad oldum eheh): çok zor durumlarda kendini kurtaracak bir sürü cd ve özellik var ama bunların hiç birini kullanmadan sadece klavyedeki tuşlara rastgele basarak karşındakini indirebilme şansın baya yüksek. bunu dk oynayan biri olarak söylüyorum eheh
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:
warriora zaten nerf geliyo ona bişi diyen yok.
300 resilience la oynayıp da bana critliyolar demesine laf ettim ben.Konuyu warrior OP a getirdi.
Buraya gelip hangi class OP tartısmasına girmeye gerek yok.
Onları wow-europe.com a yazın belki orda bi işe yarar.
forum burası abi. ne yazıcaz ki? tamam, op yazmamızın hiçbir sonuç vermeyeceği açık burada ama fikrini belirtiyor adam.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:
wispy haklı ama warrior konusunda.

takılmışsınız "bana critledi" üzerine başka bişi yazmıyorsunuz.

asıl belirttiği konuya tek cevabın yok.

12 saniyede bir charge koyup, ms+white ile gayet sağlam hasar veren ve üzerine %75 heal reduct yerleştirmesinden bahsetmiş adam. siz hala critlediyse resil giy. lul l2read mi demem lazım benim şimdi. :p
rogue a nasıl %75 heal reduc koyuyo o kısmı anlayamadım. prieste cast yaparken overpower atıp rogue a dönmesinden mi bahsediyosun? bi de charge in cd çok kısa zırt pırt atıyo diyosunuz da ben warriorun pek rogue a charge atabildiğini göremiyorum. mecbur priye kullanıyo kullandığı gibi de rogue yapışıyo warriora
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:
warriora zaten nerf geliyo ona bişi diyen yok.
300 resilience la oynayıp da bana critliyolar demesine laf ettim ben.Konuyu warrior OP a getirdi.
Buraya gelip hangi class OP tartısmasına girmeye gerek yok.
Onları wow-europe.com a yazın belki orda bi işe yarar.

Babanın forumu mu ? Sen mi karar vereceksin neyi tartışıp tartışamayacağımıza ?

@Kenu

4869 MS Crit

Defalarca rakamlarda abartma yoktur dedim. Hala abartıyorsun diyorsun. Sırada, kesin o maça çıplak çıkmıştır mı diyeceksiniz ?

Ben 75% healing reductiondan bahsederken healerlar açısından bahsettim. Ayrıca Warriorun onu rogue prieste karşı yapmasında da hiçbir zorluk yok. Rogue 60%yken Rogue'a cyclone, warrior prieste döner. Priest'in ilk healinden sonra OP koyup Rogue'a charge+MS Crit+White crit bu ikisi zaten execute range'e sokuyor. Healle healleyebilirsen ondan sonra.

Defalarca söyledim, tekrar söylüyorum. Resilience denen stat rogue'lara çok yarayan bir stat değil. Rogue avoidance classı, tank classı değil. 830 resilience'la da oynamayı denedim, o zaman rogue olarak cloth bile kesemiyorsun işte warrioru geçtim. Bu tbc'de de böyleydi, bütün diğer classlar 450 resiliencela dolaşırken rogue'lar 200-350 arası resiliencela oynuyorlardı.

Yok işin ilginci şu anda warriorların tamamen normal olduğunu savunanlar bir tek warriorlar veya warriorlarla 2v2 yapan druidler. Geri kalan bütün wow camiası yanılıyor, tıpkı s5'te dk pala konusunda yanıldıkları gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

babamın forumu değil.ben karar vermiyorum kimsenin neyi tartısıcagına.ama senin yaptıgın tartısmak değil.
300 resilienceınla her öldügünde NERF diyince tartışmış olmuyosun.

Ayrıca tanımadıgın insanlara "babanın forumu mu?" gibi laubali laflar etme hakkını nerden buldugunu anlamadım.git bi yüzünü yıka kendine gel.
Sosyal ağlarda paylaş

1- Bu topic Arena topici. Konu içerisinde istediğim herşeyi tartışırım. Sen bir otorite değilsin, moderatör değilsin. Belli ki bayağı da yenisin böyle çıkışlar yapma ihtiyacını nerden buluyorsun merak ediyorum

2- Gerçekten oynadığın classı ve ratinglerini merak ediyorum. Rica etsem bu bilgileri bizle paylaşır mısın ? Genelde OP olan şeyler eleştirilince sesi en çok çıkanlar FOTM oynayıp 1800 lerde sıkışan takımlar oluyor diye bir varsayımım var. Utandırırsın belki beni.

3- Ben 500 resilience'la 4850 mortal strike yemişim. 500 resilienceın verdiği damage reduction 13.41% Demekki sıfır resilience'a 5500 vuracakmış.

800 resilience giysem ki bu çok ama çok uçuk bir gear rogue için, yaklaşık 22% reduction veriyor o da 4290 MS demek. Az mı bu damage da ?

Her charge'da garanti yediğim damage 800 resilience'la bile 4.2k MS + Ortalama 2.5k White ardından da en az yine 3k OP crit. Benim toplam HP'min 45%i. Bir de arada sudden death proclasın ooh kebab. Çok pro warriorum rogueları ne güzel yere yapıştırıyorum oluyor sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...