Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Google OHANNES #2

Mr_Hand

Öne çıkan mesajlar

şimdi olay şu aslında;

temelde baktığınızda, kullandığınız "sosyal" bir serviste her özelliğin olmasının kötü bir yanı yokmuş gibi görünebilir. evet, gerçekten kötü bir yanı olmayabilir. bu tamamen ürünün vizyonuyla ilgilidir zaten. o yüzden dedim ya; gtalk kullanıcı kitlesini büyütür ama beni kaybedebilir. tamam, oradaki "ben" geyikti ama bu yazıdaki "ben"; ben ve benim gibiler.

çünkü servisin özellikleri, aslında o servisin kullanım şekline de etki eder. misal facebook'u sadece iletişim aracı olarak kullanmak isteyebilirsiniz ama bunu "tamamen" başaramazsınız. çünkü uygulamalar vardır, denetleyemediğiniz arkadaşlarınız vardır ve siz istemeseniz de onlar "poke" kullanacak, size istenmeyen spam mesajlar atacaktır. çünkü facebook "sosyal" bir servistir ve etkileşimlidir. aynı gtalk gibi..

sonuçta bu haliyle gtalk bana yetiyor (ve neredeyse tamamen iş için kullanıyorum). bundan fazlasına benim ihtiyacım yok gtalk'ta. ve bundan fazlası, kullanım şeklinde değişikliklere yol açarsa beni de etkiler. bunu da istemem. işte o yüzden BENİ ve benim gibileri KAYBEDERLER!

=)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...