Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EA yoksa akillaniyormu

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

pronoit said:

şu olayı açar mısın ?

wiki'de ayrica yazilmamis: EA'in SecuRom/DRM'i aldigin oyunu yuklerken bilgisayarina gore authorize etmekte, toplamda 5 authorization hakkin var.

Bu haklari her hardware degisikliginde (EA "major hardware" diyor ama bazi yorumlara gore usb harddisk, hatta keyboard/mouse falan dahil bu hardware degisikligine), her isletim sistemi degisikliginde (ki mesela Vista'yi SP 1'e upgrade ettiler diye tekrar authorization gerekmis insanlarda) teker teker yiyorsun. 5 haktan sonra elindeki orjinal oyunu cope atmak disinda yapabilecegin tek sey EA'i aramak ve tekrar authorization hakki dilenmek. Hat beles degil ayrica tekrar authorization hakki vermek tamamen adamlarin elinde.
Sosyal ağlarda paylaş

securom tam fail tabiki

ben burda oyun kalitesinden bahsettigim topigi acarken

eskiden isim haklarini alip alip yarim yamalak devam oyunu yaptirir bu oyunlarinda daha bitmesine 2 sene filan varken aman bilmemkacinci mali ceyrege yetissin anlayisiyla bitmeden alelacele piyasaya surerlerdi
Sosyal ağlarda paylaş

ea'yi eleştirmemin ana nedeni kendi başına süper oyunlar yapan şirketleri alıp, kapatması. sektörün canına okuyan bir trend bu, en son microsoft da ensemble ile aynısını yaptı. sen belli yetenekteki insanların olduğu kovayı alıp, bunları elindeki havuza dökünce bütün havuz aynı yeteneğe kavuşmuyor. tam tersine o kovadaki yetenek havuzun içinde eriyip gidiyor, kayboluyor.

securom ve sayılı authorization zaten oyunu orijinal da alsan crack kullanmak zorunda bırakan bir sistem ama zamanla yanlışlarını farkedeceklerini umuyorum hala. oyunu kiralamak için değil, satın almak için veriyoruz parayı. 10 yıl sonra ea ortada kalmamışsa (10 yıl öncenin nice devleri bugün yok) kimden izin isteyeceğiz?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:
abi malmısınız nıe fırmalara dusman oluonuz
yapsınlar ındırır oynarız begenmessek oynamayayız
oyun la bu

milletin ekmek için kendini parçaladığı bir dünyada ( ülke demedim fark ettiysen) 50-60 dolar para veriyorsun ve adamlar sana hırsız muamelesi yapiyor kafadan bildiğin saygısızlık bu hi indiririm indirmem muhabeti de bayık hani evrendeki tek aşmış iq netten indirenlerde değil battle nete girmiceksen blizz oyununu indir indir dur
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
milletin ekmek için kendini parçaladığı bir dünyada ( ülke demedim fark ettiysen) 50-60 dolar para veriyorsun ve adamlar sana hırsız muamelesi yapiyor kafadan bildiğin saygısızlık bu hi indiririm indirmem muhabeti de bayık hani evrendeki tek aşmış iq netten indirenlerde değil battle nete girmiceksen blizz oyununu indir indir dur

doğru: dünyada aylık geliri 50-60 $ bulmayan insanlar var.

bu türde insanların zaten, bir bilgisayarı yoktur emin ol.

oynamak istiyorsan parasını vereceksin. verecek paran yoksa, para vermek istemiyorsan korsan indirmeyeceksin.

zira ha korsan indirdmişsin, ha ayda 50 dolara tarlada çalışıp pirinç eken adamın pirincini çalmışsın; ikisi de aynı şey.

no korsan, pls thx
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:
pronoit said:

doğru: dünyada aylık geliri 50-60 $ bulmayan insanlar var.

bu türde insanların zaten, bir bilgisayarı yoktur emin ol.

oynamak istiyorsan parasını vereceksin. verecek paran yoksa, para vermek istemiyorsan korsan indirmeyeceksin.

zira ha korsan indirdmişsin, ha ayda 50 dolara tarlada çalışıp pirinç eken adamın pirincini çalmışsın; ikisi de aynı şey.

no korsan, pls thx

hayır dediğim mevzu şu belli ülkeler dişinda ki o ülkeler içinde aslinda 50 dolar fena para değil insanlar almak için iki üç günlük çalışma vaktini harcıyor alıyor oyunu sonra da çıkıp sen hırsızlık yapacaksın sana 5 kez oyun kurma hakkı veriyorum denmesi kötü. yoksa orjinal gogogo demiştim ben yukardaki yazimda
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bişi diim mi
bu kadar önemli şey varken dunyada
oyun firmasını konuşmak bana çok saçma geliyor
tamam çok severim oynamayı falanda
allahın firması la adamlar para kazanmak için oyun yapıyor
yok aşşalamış
yok kotu oyun yapmıs

sen kalkıp pizzayı köyü yapıyo diye pizzahut a sitem edip kufur edıp protesto edıomusunu? yoo sadece almıyosun ordan

Ayrıca orjinal olayına gelince

Yıllarca hırsızlık yaparak buralara gelmiş bir milletit ürettiği şeye tabiki hırsızlık yaparak cevap vericem, gidip indiricem online fln olmadığı surece.
Ne ekersen onu biçersin
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar para kazansın diye oyun alıyoruz? Oldu...

Şöyle açıklamaya çalışayım, tamamen teorik: Pizza Hut hem kötü pizza yapıyor, hem de üzerine çok sevdiğin Dominos'u satın alıyor ve oradan söyleyince Dominos ismi altında Pizza Hut pizzası yiyorsun. Başka bir pizzacıda yiyebilir misin? Evet. O çok sevdiğin pizzaya tekrar erişebilecek misin? Hayır. Pizza Hut birkaç favori pizzacınızı daha bünyeye katar. Üstüne o pizzayı sadece bir kez tekrar ısıtma hakkınız olduğunu (DRM) ve baharat, kolonyalı mendil gibi servis unsurlarını yollamadıklarını düşünün (Securom). Bütün bunlara eyvallah derken kendinizi Pizza Hut'dan pizza değil makarna satın alırken bulursunuz (PC'de Fifa).

Şimdi siz cevap verin, yalnız soru EA akıllanıyor mu değil, bu günlerde düzgün pizza yiyip yiyemememizde Pizza Hut'ın (EA) payı yok mu, tüketici olarak kızmakta haklı değil miyiz?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...