Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CitiesXL

dasaaa

Öne çıkan mesajlar

Avatar hazrılayayım diyorum Avatar gözükmüyor, üstte bir menü boş ekrana bakıyorum.

Tutorial oynayayım diyorum, yaptığım yollar, binalar gözükmüyor (tabii oyun çözkemeden bir tutorial açabilirsem).

Bir şehre başlayayım diyorum, Planet seçer seçmez oyun çöküyor.

Bunlar sadece bana mı oluyor?
Sosyal ağlarda paylaş

ben herhangi bir sorunla karşılaşmadım (2saat oynadıktan sonra oyunun iyice hantallaşması 3-5fpsye düşmesi haricinde, o da planet görünümüne geçip tekrar şehrimi açınca geçti gibi).

yaklaşık 30k nüfusum oldu. petrol var diye o kadar iğrenç bir haritayı açtım ki (büyük kanyon gibi) şehri nasıl yayıcam bilmiyorum. ayrıca petrol da çıkmadı peff.. hadi şimdilik iyi güzel gidiyor da ilerde nolcak. 10m'lik bir şehri gezdim adam o kadar düzenli kurmuş ki şehri hiç boşluk kalmamış ve her taraf gökdelen falan. ee sonra nolcak? daha ne yapılabilir ki yani. bide mmo olayı biraz hafif kalmış, trade ve muhabbet dışında bi atraksiyon yok gibi.

bu arada mmo bölümüne taşınmalı konu
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar size bir kaç konuda yardımcı olayım artık oyunu oynamayı bıraktım bari başkalarina yardım edeyim.

Sorunlar

1- Memory Leak oyunda 15dk'dan sonra fpsler ve korkunç bir takılma söz konusu bunu düzeltmek için planet view'a tiklayip düzeltebilirsiniz. Bunu henüz devler düzeltmediler 211 patchle birlikte.

2- Patchleme sorunu var arkadaşlar normalde oyunu açar açmaz login ekranina girince update etmeye başlar ama bazılarında updatelemez bu yüzden beta.citiesxl.com dan profilinizden sistem özelliklerinizle beraber support team'e pm atin yardımcı olacaklardır.

3- Ticaret sorunu arkadaşlar eğer farkındaysanız bu oyun tamamen ticaret üzerine kuruludur. Benim size tavsiyem in game ticaret yapmaya kalkışcağınıza beta.citiesxl.com'dan profil hesabinizdan ticaret yapmanız hem daha hizli hem daha kolay.

4- Chat sorunu bazılarınız belki biliyordur bazilariniz bilmiyordur birisine whisp attıkdan sonra geri dönemiyorsunuz kanala hangi kanal dönmek istiyorsanız /1 /2 /3 3 genelde trade 1 planet 11 universal channel temsil eder.

5- Oyunun mantelitesi tamamen Fuel üzerine kurulmuş benim tavsiyem volcanic olmayan plain tabanli fuel rezervli yerlere kurulmak. Benim şehirim Titan'da bulunmakta adida Anatolia 22 kere kuruldu yıkıldı şimdi sadece zevk üzerine uğraşiyorum arada bir.

6- Oyundaki yollar arabaların gözükmesi için tamamen 100% görüntü özelliklerini ayarlamaniz gereklidir.

7- Blueprintleri internet üstünden aktif edip daha sonra roads çevre düzenlemesi buttonondan kroki işaretli tuşa basıp blueprintlerinizi görebilirsiniz. Bu blueprintleriniz için tokenlar gerekiyor onlarıda ona saymaniz gerekiyor henüz bende şuanda 9 tane blueprint var ve en önemlisi blueprintlerinizi internet üstündeki profilinizden paylaşabiliyorsunuz.

8- Karakterinizi yani avatarinizi başka şehirlere götürüp arkadaşlarınız şehirlerini gezebiliyor ve tiyolar alabiliyorsunuz. Karakteriniz ayni zamanda interaktif hareketlerine sahiptir yani gülebilir alkışlayabilir vs vs .

9- Oyunun sunucuları Protekizde bulunduğundan dolayi şimdilik hatlarımız temiz ama ilerleyen zamanlarda Amerikaya taşınılcağını okudum bu durumda pingleriniz artabilir.

10- Omnicorpa bağlı kalmayın. Sizi kazıklar bunun yerine arkadaşlar edinin ve ticaretinizi ona göre ayarlayın.

11- Paranın mühimi yok önemli olan hammaddeler. Ilerleyen zamanlarda elitleriniz gelince High tech industrylerden zaten köşeyi vuruyorsunuz. Şehirlerinizden tonca para geliyor bunun için resourcelarinizi ilerleyen zamanlarda cash token için satmayin bunun yerine resource dengeleyin. Çok basit örnek vereyim oyun stabil değil yani oyunu öle birakinca hep fix para gelicek değil biraz gerçekci yapmişlar. Bir gün ben 30saniyede bir 2m kazanirken bir anda -10m olabildi ona göre dikkatli yapin şehirlerinizi.

12- Industryleri mümkünse çok uzağa kurun ama industryleriniz böle dişina yani intercity kapilarina yakın olsun yoksa frieght delayleriniz artar yakinda kendi şehirimden bir kaç video yapip buraya post ederim bölece biraz fikir edinmiş olursunuz veya şehirime girip Anatolia titania gezegeninden bakabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Bugün reset atiliyor ve yeniden başlaniyor oyuna yeni patchle birlikte bilgisi olmayanlar union kurduk active oyuncularla birlikte amacımız live planet concepti yaratmak ve ticareti canlandırmak hepimiz oberonda kurulcaz bu msgimdan 3 saat sonra serverlar active olcak ona göre acele edin..
Sosyal ağlarda paylaş

Ve evet arkadaşlar yeni patch release edildi 500 mb hizli davranin çünkü 1 saat içinde serverlar uplancak ^^ Fuel monopolisine sonlandırılmış ve interface yeniden yapilmiş channel loglara bakarsaniz.

said:
PLANET
* City Slots:
- Planets now hold up to 10,000 cities
- Players can now use two city slots
* Maps:
- 13 new maps were introduced to the game
- Agriculture and holidays are now presented as resources on maps
- The amount of resources on each map has been balanced to lower fuel value over other tokens

INTERFACE
* Trade Interface
- Player-to-player trade removed (for the time being only)
- New ingame Market Place interface
- New website Market Place interface
* Planet Interface
- New planet interface overall layout
- Filtering cities by landscapes, resources or tokens is now easier
- City creation window has been revamped to display map resources
* Ingame Interface
- New ingame interface layout (1st part implementation)
- New layers were added in the right side menu: population, ground relief, agriculture...
- A "+" symbol in the construction menu now indicates recently unlocked buildings
- Various fixes were made to information panels and menus
- Option to resize interface added to the main menu
- Windowed mode option has been added to the resolution menu
- It's now possible to save more than one screenshot. They are saved in the "My Pictures" folder
* Tools
- Decoration fillers now 'snap' more easily (less "no border found" messages)
- Empty lots, bankrupt buildings and decoration do not need to be bulldozed anymore before being replaced by a new building

SIMULATION
* Budget
- Starting budget is now 300,000
- Farms can now go bankrupt too
- Cost of utilities and decoration has been re-evaluated
* Satisfaction
- Citizens are now harder to please in bigger cities
- Services required by executives don't employ executives anymore
- Services required by elites don't employ elites anymore
- Wooded park areas now have a positive impact on quality of life
- Pollution now reaches further on the map
- Universities and laboratories now also provide education
* Dependencies
- Buildings have to be placed in a specific order at the start of the game (City Link > Town Hall > All-in-One)
- Buildings production and demands have been tweaked
- Farms now need to be placed on fertile zones
- Tourist hotels now need to be placed on holiday zones
- Production boosting buildings are unlocked as city specializes
- Heavily specialized cities can now obtain a new multinational company
* Transports
- Improved traffic algorithms and pathfinding are enhanced
- City links reach further on the map
- Harbours need to be placed on a sea intercity
- Small airports and harbour are not more efficient than bigger ones anymore

CONTENT
- New specialization and landmark buildings to discover!
- New vehicles driving down the streets
- Vehicles of the same model now have different random colours

TECHNICAL
- Performance should greatly improve
- Graphical optimisations

KNOWN ISSUES
* Planet
- While visiting a fellow city, it's impossible to exit back to planet view (need to close and restart client)
- It's not possible to build a city on an island map

- Avatar shows as default after upload

* Interface
- Budget arrow stays stuck in down position
- Impossible to assign tokens to a blueprint through ingame interface (works from web interface though)
- Tokens assigned to blueprints show in wrong column in token balance window
- "Price history" window in the Market Place doesn't show history properly
- Market Place displays incorrect amount of "available tokens"
- Special caracter in city name display incorrectly in the Market Place window

* Simulation
- It's possible to place 2 All-in-One utilities at the start of the game
- Medium electricity building doesn't unlock properly
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
bunuda oynayacam inş. sıra gelirse ama başka bi sorum var benim; bunu oynayan onuda oynamıştır zaten.

city life hakkında: şimdi 4 tane versiyonu var bu oyunun

2008 var
normal city life var
deluxe var
world edition var

hangisi bunların tam olarak herşeyi içeriyor? biri us diğeri eu versiyon mu nedir çözemedim bi türlü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...