Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dedektör efsanesi

alperozg

Öne çıkan mesajlar

Absolut said:
Dedektör bozmaz ama hava alanlarındaki falan x-ray cihazı bozabilir.

açık tel.i çalışırken (hatta kullanımda) havalanı xray'den geçirdim ne bozuldu ne de kimse "kapa lan!" dedi..

bozulmaması neyse de kimsenin bana "kapa lan tel.i!" dememesi benim de konuştuğum tel.i kapamamam ayrı bi eblehliktir tabii
Sosyal ağlarda paylaş

sim kartı değil de antenini bozuyor diye biliyorum o metal dedektörleri.

3210 um baz istasyonunun yanında bile çekmez olmuştu. O dönemler her gün 4-5 defa dedektörlü yerlere girip çıkıyordum ona bağladım.

ama bilimsel bi gerçek değil bu tabi. o zamandan bu yana telefon cebimdeyken dedektörden geçmem.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Dedektör piyasasının bizzat içindeyim. Sim kartları falan bozmuyor. Diğer konuya gelince içerisinde baya komplike hassaslık ayarları bulunur kaliteli olanlarda. Kullanıcıya göre değişir o, yani kullanıcı kendi ayarlar. Kimisi sadece çalışıyor gözüksün diye ışıklarını açar sadece(sonuçta özel güvenlik) diğer yandan havalimanlarındaki cihazlar sigara paketine bile öter
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR said:
ankara cepa alışveriş merkezinde güvenlik amiri 2 el bombası sokmuş cihazlardan geçip, tabii sonra o girdiği kapıdaki elemanlar şut şut olmuş ^^

ben bahsettigin alısveris merkezinde yoneticiyim :)
el bombası olmasada zaman zaman bu tip testler yapılır evet hehe :)
Sosyal ağlarda paylaş

bunun beden kitle endeksiyle de bir alakası var sanırım. bugüne kadar cebimden ne anahtar, ne sihara, ne bozuk para çıkarmışlığım var ama hiç ötmedim.

havaalanlarını tenzih ederim, onlarda bazen bişeler boşaltmam gerekebiliyor ama gene millet gibi kemer vs çıkartmıyorum.

ya da ya da ben dalga adamım, dalgaları emiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR said:
ankara cepa alışveriş merkezinde güvenlik amiri 2 el bombası sokmuş cihazlardan geçip, tabii sonra o girdiği kapıdaki elemanlar şut şut olmuş ^^

adamların ne suçu var abi. o dedektöre kaldıysa güvenliğimiz...
alışveriş merkezlerinde fln gereksiz açıkçası. neler soktum yani, silah mı sokamıcam. çok aptalca.
Sosyal ağlarda paylaş

Dedektörü aza ayarlayan veya öttüğü halde insanları aramayan görevlilerse onların suçu tabi, yok alışveriş merkezinin güvenlik müdürleri veya yöneticileri lakayıtsa onlar ne yapsın. İnsanları sıkmamak için bir yere kadar yapıyorlar/yapabiliyorlar zaten, ne bileyim arabanın bütün koltuklarına C4 doldurup aşağı inseniz kimsenin ruhu duymaz, patlatmayı kafaya koyduktan sonra. Açıp LPG mi diye bakıp kapatıyorlar sonuçta bagajınızı. Direk temelden iner alışveriş merkezi işte teröristler niyet etse. Güvenliğin amacı bıçak, ruhsatsız silah vs. sokmamak ve suçluya biraz caydırıcılık, gezene biraz güven hissi anca.

"Silah mı sokamıycam" diye bişey yok yanlız, ne kadar aza ayarlasalar öyle çakıyla bilmemneyle geçmeye benzemez, direk tavana vurur alarm. Öyle ki, günlük hayatta o kadar fazla metali bulunduramayacağınız için direk silah olduğu anlaşılır. Ruhsat yoksa da sokmazlar bildiğin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...