Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3

arcane

Öne çıkan mesajlar

Kaede said:
Yanlız o dediğinin olabilitesi yok Sam bilmem farkındamısın. Hani LoSu falan geçtim birini öldürdükten sonra gidip cesedini lootluycaksan zaten dibine gidiyorsun. Dibine gittiğin zamanda yuvarlak transparanlıktan zaten herşeyi görüyorsun. Problem yok yani bg çakışmalarından ki ben zaten o tarz bir problem yaşadığımı hatırlamıyorum bile. Senin ima ettiğin kadar sinir bozucu birşey olsaydı eminim rüyalarıma girerdi.

sledgehammer ile vurduğun adamın cesedi kaya kaya duvarın dibine gidip kayboluyor. nerede şimdi ceset? kim bilir? fareyle deli gibi sallayacaksın ama yetmeyecek, gidip parmak ucu kadar saydamlıkla cesedi arayacaksın ki dikkat, cesedin renk tonu aynı ve karanlık bir tüneldesin, fener de yakamıyorsun. evet er geç bulacaksın ve lootlayacaksın cesedi ama onlarca saniye araman gerekecek büyük ihtimalle. rüyama girmedi ama yıllar geçtiği halde unutamıyorum defalarca yaşadığım bir durum olduğundan. oyunu bugün tekrar oynayasım geldiğimde aklıma geliyor, cd'yi bulana dek vazgeçip yeni oyunlara dönüyorum. benzeri sıkıntıları bütün 2d rpg'lerde yaşadım ve hiçbirini de yükleyip oynayasım gelmiyor artık benzer eziyetlerden ötürü.

arcane said:
Chinese assault rifle düz assault rifle ile repair olmuyor. Çin malı diye yapmışlar diyeceğim de Çin malı bariz daha iyi lol.

enclave power armor da bos armor ile tamir olmuyor, biraz sıkıntılı olmuş evet. çin malı AR bildiğin kalaşnikof işte 7.62mm silahları amerikalıların & nato'nun 5.56 silahlarından daha yüksek hasara sahip temsil ediliyor bütün oyunlarda zaten. öyle de.

said:
Ben beğendim mutantları. Konseptte pek hoşuma gitmemişti ama oyunda görünce beğendim. Tactics'de senin beğendiğin mutantlarla birebir aynılar Sam. Silahlar hakkındaki bahanen olmamış onu da belirteyim. Fatmandi sniper rifledı magnumdu onların da olmaması lazım gelir o zaman. Bariz bir şekilde biz daha iyisini yaparız diyip başarısız olmuşlar.

hayır alakaları yok tactics'dekilerle, bunlar half-ogre fo & fo2 mutie'si direkt. ss koydurma şimdi bana. :P silahlar hakkındaki bahanem değil o çıkarımım. zira sniper rifle ilk oyunlarda vardı yani BI'ye sormak lazım onu. fatman gene 60'ların her haltı nükleer yapalım akımına uygun. magnum silahlar da gene kullanılıyordu revolver filan o zamanlar.

said:
Ben Sam'in dediği tıklanması zor yeri hatırlıyorum o AFS midir nedir orayı diyor, scientologistlerin orası, San Fransisco. Ama hala orada mısın Sam, hala 3d ile 2d mi karşılaştırıyoruz? Hala 10 senelik oyunun eksiklikleri mi başka firmanın yeni çıkmış oyununun bahanesi sayılıyor? Gerçekten tebrikler. :)

önceki sayfayı okusan kaede'nin ben "2d'den 3d'ye iyi aktarmışlar renk paletini" dedikten sonra "2d iken item ayırt etmek kolaydı, şimdi piksel piksel item arıyoruz" demesi üzerine bu kıyaslamanın çıktığını görebilirsin. ve eksiği filan da yok fo3'ün bu konuda, boş dolapları açtırıp "haa boşmuş" da dedirtmiyor -empty- tooltip'i sayesinde. en rahat lootlamaya sahip rpg bile olabilir bunun sayesinde.

said:
axedice'ın korsan konusunda verdiği http://www.nma-fallout.com/article.php?id=46261 böyle bir link var. Özellikle seriyi sevip de Bethesda'nın FO3'de ne yaptığını görmek isteyen arkadaşlar okusunlar çünkü adam görsel de kullanarak çok iyi açıklamış. Yazdıklarını benim kafamdakilere çok yakın buldum.

nma dude said:

Tried "repair". When I've heard about this feature, I imagined something out of "The Good, the Bad, and the Ugly" - swapping parts and such. Unfortunately, it's much more simplistic. You click on an item you want to repair, select a similar item from the list (this item will be completely destroyed, but it looks like you won't lose any money as the "merged" item would have the value of the both items), and that's it. As you can see it increased the condition by 9%! Yay!

hayır madem daha bilmiyorsun, neden iddialı yorumlara girişiyorsun diye sormak lazım bu salağa. repair skill yükselince tamir edilen oran da artıyor. gimp skill ile %9 yapıp ağlıyor, sonra "neden oyun zor değil" diye soruyor. kendisine acil l2p diliyorum.

sağol mirage. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kullanılıp kullanılmamasından bahsetmiyorum, tasarımından bahsediyorum. Sniper rifle bildiğin modern. Magnum dediğim de scoped, çılgın.

Eleman repairın az oluşundan değil de 2 tıkta yapılan basit bir sistem oluşunu sevmemiş. Valla ben sevdim, o konuda katılmıyorum. Herşeye minigame koyup oyuncuyu maymun etmeye gerek yok. Yalnız kötü olan kısım repair en temel skill olmuş. Zorunlu alıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

repair yüksek olunca birbirine ekleme % si artıyor 4 assault rifle oluyor 1 tane :) ki buda saatbaşı şehre gitmemek için ideal bişi netekim metroya felan bi girince ordan girip burdan çıkıosun 24622236 adet armor ve silah oluyor çantada, bunları birleştire birleştire anca taşınıyor.

lvl 15 im, 3-4 skillim 70 oldu, hard kapı, bilgisayar vb hiç problem olmuyor. silah skilli olarak energy weapons 70 oldu dandik ghoullar falan tek atış crit. oluyor genelde laser pistol ile. (tabi 1-2 crit perki var). lvl 16da güzel perkler var onu bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

heh those! questi çok hoşuma gitti, geçenlerde it came from the desert'ı tekrar oynadıktan sonra üstüne güzel oldu bu.

yalnız hoşuma gitmeyen bir olay barter'ın 1 cap'lik ammo fiyatlarını değiştirmemesi, 5mm ammo 1000 tane alınca ille ki 1000 cap tutuyor. haliyle minigun kullanmak cüzdanı deliyor çok feci. :(

umarım editör çıkarırlar da insanlar power armor'ları filan elden geçirebilir.

heh follower ultra gereksiz bir olaydı ki eski oyunlarda da, xp, stim ve ammo israfı olageldiler hep. maalesef burada da sadık kalmışlar ilk oyunlara. mass effect dışında follower'ları "wait here" ile bekletmediğim oyun yok hala.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:

eeet eeet onu kurtar işine gelir.

ya ben oyunu bitirdim de yanima kimseyi almadım bir tek emekli raider katilmaktan bahsetti oda olmadı karma mevzusundan var mı böyle gelebilecek adamlar oyunda

yancılar

ghoul şehrinde chavez miydi öyle bi eleman var, shotgunla şov yapıyo eleman maşallahı var, bide sondaki supermutant var fawkes adında, vault 817de üst katlarda biyerde.

Sosyal ağlarda paylaş

acayip sogudum oyundan dun gece. Cok ciddiyetsiz bir sekilde, sneak takilmadan -en yuksek skill im- aynen bir fps gibi oynadim, vats i da acmadim. milleti darmadagin ettim.

bildigin bir fps, yaninda quest leri olan, ozgur oldugun bir oyun olduguna karar verdim, hardcore bir rpg oynamak istedigim icin cok sogudum oyundan :(
Sosyal ağlarda paylaş

Eh Mass Effect'de friendly fire ve perma death yok, lol :) Sistem kötüydü ama followerlar gereksiz diye birşey kesinlikle diyemem. Ian'ın noob kurtarışını, Marcus ile takılmanın getirdiği riskleri, Myron'ın "bonservisin senin olsun, selametle" diye isyan edilip muhtemelen 2 kasabaya bırakılması, Sulik'in gecko tanklayışını bilen bilir. Tabii gameplay farkı söz konusu. FO3'de henüz NPC alamadım çünkü hala Dogmeat'i arıyorum. Bir Mass Effect olacağını kesinlikle sanmıyorum ama umuyorum ki arada 2 yorum yapıyorlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

bazı metrolar dünyanın merkezine seyehat gibi yaw, önce metro, sora raider base, sora bida metro, sora ghoul tünelleri, sora mirelurk yuvası falan diye gidiyor 7 kat aşa lol

bide local map adam gibi olsaymış..

edik: alien pistol için cephane çıkan başka yer varmı oyuna? 100 civarı bi ammo buluyorsunuz silahın yanında anca o kadar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...