Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SoTC 3 günde 14 boss Instance Nerf!!

tinu

Öne çıkan mesajlar

3ay önce brutallusu kestiğmizde dünyada 450 guild kesmişti sanırm şuan bakıyorum sayı baya bir katlanmış.2-3 ay öncesine kadar bt mh bitirmemiş guild zaten hedef olarak birşey başaramamıştır.yinede insanların görmesi gerekiyo oyundan herkezin heryeri görerek zevk almasını sağlıyo blizz doğru yapıyo bunuda bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben o yazıyı yazarken bitakım insanların tepkisini toplayağımı tahmin etmiştim. Fakat doğru söze ne gerek ? Biz bu gear'ı kasmak için aylarca raid yaptık bir boss için 1.5 ay kastığımızı biliyorum. Bu kadar kolay olmamalı bazı şeyler.. World of Warcraft pve olarak zor bir oyun olması gerekiyor ve bunu bu zamana kadar çok iyi koruyordu. Fakat gelin görün ki bugün durum biraz daha farklı. İsteyen istediğini söleyebilir eleştirilere de açığım arkadaşlar fakat gene sölüyorum bazı şeyleri elde etmek bu kadar basit olmamalı. %30 nerflediler yani boss'u %70 kesen herkes o boss'u indirecek.. Tabi elden bişey gelmez olan oldu ben sadece yanlış bir uygulama olduğunu belirtmiş oldum.
Saygılarımla,
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da sen ben full t6 yım vs diye dolaştın mesela ortada bunun keyfini tattın bu insanlar böyle bişey yaşamicak sadece hikayeyi yaşamış olucaklar.
Ki herkes hardcore oyuncu olmak zorunda değil bu oyunu sadece harika bi story sahibi olduğu için oynayanlar var ve bunun sayesinde bu insanlar Kaeli illidanı görmüş olucaklar. Bence kıskanmanın bu itemler böyle verilmemeli demenin çok bi anlamı yok. Dediğim gibi nerften önce kesip giyinenler zaten bunun hazzını aldılar bırakın casuallarda hikayeyi takip edebilsin...
Sosyal ağlarda paylaş

@Ekmek

Arkadaşım saygı çerçevesini aşma... Artık kimseyi kıskandığım felan yok defalarca bitirdiğim yerleri nooblar bitiriyor die kıskanacak kadar aciz deilim. Efet ben alacağımı aldım gereken yerlerden.. benim anlatmak istediğim bu kadar kolay olmamalı bazı şeyleri elde etmek. Kimse hardcore oynasın da demiyorum. Çünkü bende hardcore bir oyuncu deilim. Raidlerim saat 9 ile 12 arasında oluyordu. Yorumunu yaparsın olur biter saygı çerçevesi içinde. Bilmem anlatabildim mi...

@Deathlord

yorumun için çok teşekkür ederim arkadaşım sende haklı olabilirsin tabiki saygım vardır. Fakat ben sadece kendi görüşümü belirttim. bazı arkadaşlara nasıl yorum yazılacağını öğretirsen bir ara sevinirim. senden ders alması gerekenler var burda...
Sosyal ağlarda paylaş

Şöle bi durum var ama: SEn kastın aylarca o gearı topladın. Tamam o kadar emek vakit harcadın. Ne oldu ama karşılığını aldın atiorum SSler koydun server1.si oldun veya vent de YES Die bağırdın onun heyecanını yaşadın , Azınlık oldun. Sürekli farmladın ettin setini tamamladın.

Şimdiki durum aynı dğeil. 3 haftaya WOTLK çıkacak. Wotlk çıkınca bu tbc instancelarının hiç bir değeri ve amacı kalmıcak. İnsanlar girmicek oraya. Sen diosun ya keşke WOTLK çıkınca nerfleselerdi e o zaman insanlar 80 e kasacak ve 80 olunca naxx a girecek nie tbc raidleriyle uğraşsın. Şu an en mantıklı zaman tam 1 ay kala, pug olsun olmasın insanlar toplanıp bossları görüo en azından bi karşılaşiolar onlarla yapiolar. Loot aliolar 1 kere 2 kere . Ne set tamamlıyabilecekler ne bişey ki tamamlasalar ne yazar zaten wotlk çıkınca hiç bi değeri kalmıcak o itemın.

Bu nerf wow oyuncularını en aızndan end game bakımından deneyimli hale getirio. İnsanlar encounter görüo. Sonuçta bi de blizzard olarak düşün sen efsane content yapiosun 10 milyon oyuncun var bunun sadece 1 milyonu görüo olsa bu contenti pek başarılı olmaz.

Yani sen takma şu an kesenleri onlar sadece kendileri için deneyim için kesiolar. Kimse gidip onlara oo helal bossları indirmişsin oo tier 6 setin var tebrikler demio. Onlar da şunu indirdik efsaneyiz die SS koymuo etrafa.
Sosyal ağlarda paylaş

Synergenx said:
Ben o yazıyı yazarken bitakım insanların tepkisini toplayağımı tahmin etmiştim. Fakat doğru söze ne gerek ? Biz bu gear'ı kasmak için aylarca raid yaptık bir boss için 1.5 ay kastığımızı biliyorum. Bu kadar kolay olmamalı bazı şeyler.. World of Warcraft pve olarak zor bir oyun olması gerekiyor ve bunu bu zamana kadar çok iyi koruyordu. Fakat gelin görün ki bugün durum biraz daha farklı. İsteyen istediğini söleyebilir eleştirilere de açığım arkadaşlar fakat gene sölüyorum bazı şeyleri elde etmek bu kadar basit olmamalı. %30 nerflediler yani boss'u %70 kesen herkes o boss'u indirecek.. Tabi elden bişey gelmez olan oldu ben sadece yanlış bir uygulama olduğunu belirtmiş oldum.
Saygılarımla,

tbc öncesinde milletin uyumadan yemeden içmeden kesililip de yaptığı rank 14 leri, rank 14 gördükmü vay be helal olsun deyip önünde eğildiğimiz rank 14 leri bir gecede bitirdiler herkeze nerdeyse belese rank 14 setleri dağıttılar , o geceli gündüzlü aralıksız rank 14 olan insanlara yapılanın yanında bu ınstance nerflemesi hiç bir şeydir,

Sonucta oyun 0 lanıyor ve her expansionda aynı seyler olacak yeni oyuna başlıyoruz eski instanclari ve itemlarını unut artık o eski oyunda kaldı.
Sosyal ağlarda paylaş

Millet bu saatten sonra bırakında hiç göremeyeceleri content i görsün, adamlar o kadar uğraşıp yaratıyorlar sonra anca %10-20 si bu instanceları vs görebiliyor. Cidden egoist bir düşünce tarzı olmuş, ve full t6 setim var hiçde böyle birşey yapıldı diye gocunmuyorum aksine çokda iyi ettiklerini düşünüyorum bravo adamlara.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam arkadaşlar sizlerde haklısın ama benim anlatmaya çalıştığım biraz erken olmadı mı bu olay sizce :) tamam gene nerflesinler bossları fakat bu şu anda olmamalıydı.. lvl 80'le birlikte gelseydi bu durum daha hoş olurdu. Neyse benim ne anlatmaya çalıştığımı anlayanlar anlamıştır arkadaşlar.. ilginize teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Nezaket için teşekkür ederim ama yukardaki yorumlara katılıyorum bu tam zamanında gelmiş bi nerf 80 çıktıktan sonra yapsalar kimse uğraşmazdı bt vs ile.
Bir konu daha var ki wotlk e kadar insanlara bir eğlence vermeliydi blizz bunu da bu şekilde yaptı pvp cisi pve cisi herkes şuan illidan görebiliyor buda güzel bişey bence.
Ha ama drop rate düşürülebilirdi belki hani herkes üzerine t6 dizemesin diye.
Yine de yapılan güzeldir hoştur herkes BT görür böylece.
Benim tek üzüldüğüm milletin şu dakikadan sonra gearım şöyle böyle diye karakter satmaya çalışması :/
Sosyal ağlarda paylaş

Bu bir oyun ve herkesin eglenmeye hakki var diye dusunuyorum. Olayin birde baska boyutu var, bu ilk gelen nerf degil ki. Bahsettiginiz instance'lar zaten bu gune gelene kadar nerflenerek geldi. Boss ciktiktan bir kac hafta sonra zaten ilk nerfu yer bu oyunda. KJ 1 haftada nerflendi mesela, napalim simdi goz yaslarina mi bogulalim bi hafta boyunca gunde 18-20 saatimizi verdik, haftasina nerflendi die?

Bu oyunun kurali bu zaten, herkesin zamanla kesmesi icin nerfler gelir, bunlar bir kere de degil surekli gelir ve bir cogu saman alti edilerek gelir, kullanicilara soylenmez bile.

Bu yuzden WoW yillardir tutuluyor zaten, herkesi mutlu etmeyi bilen bir oyun. PvP'de de oyle, aglayana emzik verir blizzard mesela. Bir donem X class imbadir, diger bir donem Y classi imba olur vs. Bu oyunun duzeni bu, bunu bilip kabul etmemiz lazim ki bosuna sinirlerimiz gerilmesin her nerfte.

Ben anliyorum seni, ama naparsin this is wow, this is blizzard. Adamlarda isler bu sekilde yuruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Synergenx said:
Saygılarımla,

sen o boss zrken kestin gearı kimsede yokken aldın ve bu görüldü bilindi senin tarafından da tatmini yaşandı.

lvl 80 geldiginde ve sen 80 olduktan yaklaşık 1 2 hafta sora o gearın hepsini vendorlıcaksın nerdeyse.

yani o gearın vadesi dolmamışken kullandın şu an vadesi doldu.

bırakın da insanlar "gear" değil "content" görsün.

neyin hesabındasınız?

biz hede hödö saat harcadık kestik. e güzel. bundan yeterli tatmini zevki mutluluğu yaşamadın mı. yaşadın.

daha?
Sosyal ağlarda paylaş

nihlathak said:
Bu bir oyun ve herkesin eglenmeye hakki var diye dusunuyorum. Olayin birde baska boyutu var, bu ilk gelen nerf degil ki. Bahsettiginiz instance'lar zaten bu gune gelene kadar nerflenerek geldi. Boss ciktiktan bir kac hafta sonra zaten ilk nerfu yer bu oyunda. KJ 1 haftada nerflendi mesela, napalim simdi goz yaslarina mi bogulalim bi hafta boyunca gunde 18-20 saatimizi verdik, haftasina nerflendi die?

Bu oyunun kurali bu zaten, herkesin zamanla kesmesi icin nerfler gelir, bunlar bir kere de degil surekli gelir ve bir cogu saman alti edilerek gelir, kullanicilara soylenmez bile.

Bu yuzden WoW yillardir tutuluyor zaten, herkesi mutlu etmeyi bilen bir oyun. PvP'de de oyle, aglayana emzik verir blizzard mesela. Bir donem X class imbadir, diger bir donem Y classi imba olur vs. Bu oyunun duzeni bu, bunu bilip kabul etmemiz lazim ki bosuna sinirlerimiz gerilmesin her nerfte.

Ben anliyorum seni, ama naparsin this is wow, this is blizzard. Adamlarda isler bu sekilde yuruyor.

nihlathak böyle diyorsa baskasının bi sey demeye hakkı yok sanırım kj kill ally first de bildigim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...