Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ADSL vs Kablo ???

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

dl için adsl oyun için cable sonuç itibariyle dsl sefil telefon hatlarını kullanıyor[signature][hline]Özhan Canaydın demiş ki "vatan haini mektebi sultaniye pankartını açanları kınıyorum"

bir hafta sonra vergi daireside demiş ki "galatasaray klübünün vergi kaçırdığı tespit edilmiş olduğundan dolayı 1 trilyon lira cezaya çarptırılmıştır"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EagleEye, 25 Nisan 2004 02:54 tarihinde demiş ki:
sefil telefon hattı :)
niye aşağılıyosunki telefon hattını onunda bi gururu var
kablo yokken o vardı(gerçi kablo yokken telefon hattıda olamaz o da sonuçta bi kablo ama öyle işte)

ehehe iyi güldüm gece gece ;)
evek!
kablo olmas...ne o öyle kapkalın...
boru hattı böyle :p[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

UYARI!:Evcil yaşayanlar için uygun değildir!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ghaldszar, 24 Nisan 2004 05:19 tarihinde demiş ki:
Aradaki fark bölge bölge değişiyor. Şahsen benim yaşadığım bölgede (Alsancak/İzmir) kesinlikle ADSL açık ara önde. Kablo izmire geldiği ilk günden beri üyesiydim ama şimdi gittim ADSL aldım. Aynı paraya Kabloda maximum 8k hız alırken ADSL ile maximum 28k hız alıyorum. Fark cok bariz ortada. Arada 20k fark var.
Bunun yanında ayda en az 2 görüşme yapıyordum kablocularla fakat ADSL için aylardır daha bir görüşme dahi yapmadım ama tek problem eger problem çıkarsa zaten görüşecek kimse bulabileceğimi de pek sanmıyorum.

yaw aynı yerde yasıyoruz senınle nasıl kablo 8 k dersın ? 64 kablo ıle 20'den asag dl yapmıyorum ben. Kablo onlıne oyunlarda da cok daha hızlı. 64 kablo ıle 1024 adsl'ı karsılastırmıstık osi ıcın 64 kablo daha az ping verdı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
64 kablo ile 20 den aşagı download yapmıyorum demek 100 metreyi 3 sn de koşarım demeye benziyo

uçmayalım efendim
64 lük parası verip 128 lik hat alıyorsun oda 14-17 arasi gidip gelir 20 yede cıkar ama 20 den aşagi hiç düşmüyo demicen düşüyo

zamanında dial up la baglanırken 115k ile baglandı yazardı app lerde ohaa süper fln diip download a kasardı fln hızlı indirdigini sanan cok olurdu
yeni nesil de böle oluyo 64 le 20 den aşagı cekmiyo[signature][hline]Grandmaster Hamburger
evim evim güzel evim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben demiştim 18-20k ile çektiğim oluyor diye de nasıl anladın bilemicem artık. Hep Öyle kalıyor demedim 18-20'yi görüp iniyor demek istedim 15kb ortalama yazdım hatta.

Elbette bende şikayetçiyim Türkiyede'ki İnternet düzeninden Batılı ülkelerde Bizim verdiğimiz paraya 5 katı daha hızlı bağlantı veriyorlar.[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

Yahu sana yalan borcunmu var benım ?
Dusmuyor, gel mısafırım ol kendın gor.
Bu arada alaycı konusmak senı baya bır ıtıcı yapıyor arkadasım. Yenı nesıl fılan demıssın komık kacmıs.

[Bu mesaj Patik tarafından 25 Nisan 2004 18:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oyun oynamak içn 64k cablo 256 dsl i ezip geçer . Ben 64k adsl alcaktım kalmadı dediler 128k aldım auto 256 ya cıktı 25 le çekiyorum.

Ama cs oynarken 64 k cabloda 30-40 ping bende 80 ping [ rate de sorun yok] uo dada 64 ezer. Ayrıca adsl sürekli gidior bilmiş ol.Ve bu geçici güzellik adsl dei kablonetde barınıyor suanda adsl[signature][hline]Unlive Online Gaming
www.unlive.net
Ultima Online değişiyor..

Sosyal ağlarda paylaş

Teknolojik açıdan ADSL, cablenet ten daha üstün. Gel gelelim Türkiye'nin şartları söz konusu olduğunda, cablenet'ten vazgeçmem henüz.. Gelecek için ADSL düşünülebilir... Özellikle adsl merkezleri mantar gibi Türkiye'nin her yerinde bittikten sonra..[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..

seviyeli muhabbet icin ozelime gelin
bekliyorummm
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
said:
Kronosh, 25 Nisan 2004 18:12 tarihinde demiş ki:
oyun oynamak içn 64k cablo 256 dsl i ezip geçer . Ben 64k adsl alcaktım kalmadı dediler 128k aldım auto 256 ya cıktı 25 le çekiyorum.

64k adsl zaten yok en düşük 128 / 32 var
adsl de 128 alıp 256 ya cıkma durumuda yok sen 256 almıssın direk
aylık 87 milyon + 7 milyonda telefon hattının sabit ücreti

patik: 64k lık hatla sürekli 20 kb altına düşmeden çekemezsin gayet açık ve nettir bu olay daha nasıl sölim?[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Ama cs oynarken 64 k cabloda 30-40 ping bende 80 ping [ rate de sorun yok] uo dada 64 ezer. Ayrıca adsl sürekli gidior bilmiş ol.Ve bu geçici güzellik adsl dei kablonetde barınıyor suanda adsl

Ne yazış ne yazıl 64k ADSL mi varmış dicektm Dyna lafı ağzmdan almş ama Arkadaş ısrar etmiş yinede bende belirtiyim 64kb ADSL yok cable war okuduumuzu anliyalm ona göre yorum yapalım

Ek olarak,
64kbps nin 8kb den fazla download yapma imkanı yoktur normalde fakat promosyonlu olarak daha yüksek hızlarda weriliyor kimi yerlerde 128 yada 192 sanirim. Bu yüzden hızlı olabilir. Benim okul arkadaşımda yüksek hızda dl yaptığını iddia ediyor. Kabloda hız artabilir ama ADSL de sabittir ve kabloyu isterseniz illegal olarak 512k ya bile çıkarabilirsiniz (tabi farkedilmesi çok basittir) ancak adsl de böle bişi yapılamaz.[signature][hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
said:
Ben 64k adsl alcaktım kalmadı dediler 128k aldım auto 256 ya cıktı 25 le çekiyorum.

Kronosh bi quote daha yapıyorum oku lütfen
bold da yaptım hatta

demeye calıstıgın cable ise?? oraya adsl yazmışsın birde okumadan yalan borcummu var diye çıkışıyorsun :yapma:

128 cable alıp da 256 ya cıkma olayıda yok onu 190 civari bişi yapıyorlar
64 cable 128 oluyo 128 cablede 190 civari
adsl de en düşük 128 var birdaha söylüyorum adsl de en düşük 128 64 degil[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

ortalama 7 sene once kullandım adsl..pılot bolge olarak alsancak+bornova secılmıstı..80 kısıye verıdler ben de aldım..fakat aldıgıma da bın pısman oldum o zaman..alt yapısı yoktu,goruyorum kı hala yok...pop noktasına uzaksan ayvayı yedın,ne download ne de pıngın ıyı oluyor...herhangı bır arızada arayacagın bırısı yok[var Osman dıye bırı var Izmırde..ama adam zaten mudurlerının bebelerının bılgısayarıyla ugrasırken musterılere bakamıyor]...mesela arkadas kafesıne almıstı 1024 dsl...bırgun .com la bıten sıtelere gıremedı,Osmanı arıyor Osman yok:)..en sonunda 100 kısıyı aradı,kendı cozumu buldu yaptı..
neyse Dsl sorunu nasıl cozulur,soyle cozulur:eger yurtdısındakı gıbı fıber optıc kabllar dosenırse ,pop noktaları artarsa,eleman sayısı artarsa(3 mılyonluk sehıre 1 kısı yetmez) dsl cosar derım..dırek kabloyu kapatır dsl e gecerım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...