Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

350-ytl cep telefonu tavsiyesi

Eternalus

Öne çıkan mesajlar

ilk çıktığından beri 3310 kullanıyorum, hiç anlamıyorum telefon işinden. kocaman bi mp3 playerım ve 3310um var. önümüzdeki bir iki hafta içinde yeni bi telefon alıcam kesin. 350 yetele tavan fiyatı belirledim, 0-350ytl arası bi telefon alıcam. tavsiye istiyorum yani. sadece teknosanın sitesine baktım, sony ericsson ve nokia nın bikaç modeline baktım. sıralayayım ya ben en iyisi.

1. samsung'ların ekranları piksel piksel oluyor, nokia ya da sony ericsson arıyorum.
2. sağlam olursa harika olur.
3. mp3 çalmalı mutlaka
4. piyasası bu galiba, 2mp kamera olsun olacakken.
5. alabildiğine programa oyuna abanabileyim.
6. joystick olmasın.

bildiğim bikaç şeyle bu 6 maddeyi sayabiliyorum işte. nokia 6300 diyolar, ama kamerası şöyleymiş böyleymiş, bir sürü geyik okudum. symbian olursa uygulama açısından zenginlik oluyomuş galiba ama, o da bi tek nokialarda var, 6300da o da yok. fiyat listeleri aracılığyla tavsiye alabiliyorum gerçi de, deneyimlerinizi falan paylaşırsanız süper olur. F5 F5 bekleyeceğim, teşekkürler.

edit: k550i nin tuş takımı berbat.
nokia 6300'ın yorumları yordu beni. yok kamerası şöyle, şusu böyle diye. gailba bataryası falan çok gitmiyomuş. ama bikaç sürümü çıkmış galiba aletin, son sürümü iyi diyolar ama?
k530i 6300 gibi güzel bi tuş takımına sahip. iyi gibi, ucuz da.
Sosyal ağlarda paylaş

6300 hoş telefon gerçekten. Müzik kalitesini falan bilmiyorum da fiyat performansı çok yüksek, ekranı kaliteli, kamerası idare eder. Binlerce program yüklemene gerek yok, symbianı salla bir sürü java program var işini görsün yeter.

Ya da SE W880i vardı, geçen 200 liraya gidiyordu cebitte.
Sosyal ağlarda paylaş

Dinlemeyi denemedim ama telefonun kullanımı kolay (tuş takımı rahat), ekranı gayet güzel, yapı olarak sağlam, görünüşü iyi falan. Fiyat performans olarak geyet güzel bir telefon yani.

Müzik dinleme kısmında nasıl dinlediğin önemli. Ben mesela dinleyeceğim şarkıyı seçmeyi seviyorum (next track tuşunu spamlamam gerekiyor şu an mesela asıl mp3 playerım bozuk olduğundan) onu geçtim kulaklık konusunda seçeneklerin çok kısıtlı olacağından önermiyorum aslında müzik dinlemek için telefon olayını.

Telefonun belki de tek kötü yanı pil ömrü kısa (bana kısa geldi, önceki telefonum 1 haftayı deviriyordu zira) üstüne mp3 te dinlersen iyice kısalır muhtemelen.

tl; dr: kulaklık ve pil dolayısıyla 6300 açısından önermem mp3 olayını.
Sosyal ağlarda paylaş

6300da mp3player o kadar iyi diil.
mesela ben şarkının adını yazıpta direk o şarkıyı çalmasını istiyorum ama öyle bi özellik yok.
music librarye giriyosun, orda bi sürü seçenek var, artist, song bilmemne artiste tıklıyosun mesela o herifinn telefondaki bütün şarkıları geliyo, seçiyosun.ben 2gb hafıza kartı aldım 1.8gb mp3 var telefonda.bu anlattığım şekilde şarkı değiştirirken ciddi bi bekleme söz konusu.
diğer şarkı devam ediyo 2-3 sn falan.tuşa bastıktan 2veya3sn sonra istediğin şarkı açılıyo.
onun dışında next tuşu falan gayet de anında tepki veriyo.
ekran dendiği gibi çok iyi falan ama şarjı çok gidiyo bu nedenle.
gece şarjda kalıyo benim telefonum, sabahtan akşama ortalama 200sms atıyorum (200 falan da gelen oluyo).ortalama 2-10dk arası konuşuyorum.
30dk da müzik dinlesem bunların üstüne.
gece 1-3 arası ŞARJ ET BİTÇEK ŞARJIN demeye başlıyo telefon.

ama bence en büyük sorunu alarmı.çoooooook kısık bi seste başlıyo ötmeye.giderek artıyo ve ayarınu bulamadım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

kitana, o haber yanlış anlaşılmış bişey, türkiyedeki yönetici kısmını kapatıp yunanistana bağlıyolar. bu çağda, böyle bi pazarda türkiyeden kim çıkar?

içten içe sinsi gibi "nokia iyi, nokia güzel" diyodum da, şimdi daha da emin oldum. bi kere telefon çoğu kişide var. o sebepten her yerde, "6300 kullanıcıları burayaaaa!" "6300 ful scren oyunlar burdaaa" diye topikler var. diğer telefonlara baktım, pek yaygın değil kullanıcısı. sanırım 6300 alıcam. teknosa güvencesiyle birlikte harika olur.

6300 hakkında bişey daha sorayım, galiba release farkı varmış aletler arasında. yani firmware update'le kapanmayan farklar varmış. doğru mudur?
Sosyal ağlarda paylaş

google a yazıp yazıp okuyorum bikaç gündür de, bi yerde gördüm, şimdi geri bulamadım forumu. batarya geyiği dönerken söylenmiş bişeydi o. birisi batarya geyiklerini boşverin, firmware le düzeldi o demiş. öbürü de, nasıl daha az güç harcıyo bi programla demiş. başka biri de bu söylediğim donanımsal farktan bahsetmişti.
Sosyal ağlarda paylaş

Griswold said:
Dinlemeyi denemedim ama telefonun kullanımı kolay (tuş takımı rahat), ekranı gayet güzel, yapı olarak sağlam, görünüşü iyi falan. Fiyat performans olarak geyet güzel bir telefon yani.

Müzik dinleme kısmında nasıl dinlediğin önemli. Ben mesela dinleyeceğim şarkıyı seçmeyi seviyorum (next track tuşunu spamlamam gerekiyor şu an mesela asıl mp3 playerım bozuk olduğundan) onu geçtim kulaklık konusunda seçeneklerin çok kısıtlı olacağından önermiyorum aslında müzik dinlemek için telefon olayını.

Telefonun belki de tek kötü yanı pil ömrü kısa (bana kısa geldi, önceki telefonum 1 haftayı deviriyordu zira) üstüne mp3 te dinlersen iyice kısalır muhtemelen.

tl; dr: kulaklık ve pil dolayısıyla 6300 açısından önermem mp3 olayını.

işte bu yüzden se telefon alıp istediğimiz kulaklıkla kullanıyoruz =P
Sosyal ağlarda paylaş

sony piyasa payının %5 in altına düştüğü için genel merkezini kapatıyor yani bir nevi çekiliyor türkiye pazarından. ama bu demek değil ki hiçbir yerde satılmayacak,çekileli 1 ay fln oldu zaten tamamen stokların erimesi baya sürer. yinede destek konusunda sorun yaşayabilirsin, almanı tavsiye etmem.
şuana kadar çok fazla telefon değiştirdim(1 sene dolmadan) ama son kullandığım 6300 dan çok memnunum. ergonomik, özellikleri fiyatına göre çok iyi ve nokia danda vazgeçme diyorum. mp3 dinleme konusuna gelince ben yanımda kulaklık taşımaktansa mp3 player taşımayı tercih ediyorum böylece şarj probleminde olmuyor.
yakında 6300i gelicek ekstra olarak wireless ı olacak ama fiyatının yüksek olması bekleniyor o yüzden oek tercih edileceğini zannetmeiyorum.

ayrıca iphone tavsiye edenler için:

Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:
Sony Tr pazarından çekilmiyor. Adamlar açıklama yaptı halen aynı şeyi diosunuz.

bende açıklamayı dinledim zaten cnn turk yada ntv de haber başlığıda o şekildeydi, bizzat izledim 10-15 gün kadar önceydi. Ama sonradan karar değiştirdilerse yada haber kanalı bunu yanlış aktardıysa bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...