Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Daoc mu Lineage mi?

DadashNik0F

Öne çıkan mesajlar

kaynadigini bilmedigim icin yazamiyorum nekadar dogru oldugu konusunda bir fikrim de yok
ultima online'i ortaya cikartan insanlarin parmagi varmis L2'de deniyor
oyuna bakip uo'yu animsiyorum bazen
suanda oyunda gozuken en buyuk eksiklerden biri bana gore ic mekanda karakterin kontrol zorlugu kamera sacmaliyor salak gibi alakasiz yerlere gidebiliyosun bunu duzeltirler buyuk ihtimalle (pageup-pagedown ile fps olarak oynayabiliyosun ama oda kasis)
onun disinda bu oyunun gecmisi zaten cok az ayrica suan fikir sahibi oldugumuzu dusundugumuz sey ise sadece beta. ha tabi oyun ciktiginda nekadar degisiklik olacak derseniz pek fikrim yok cok buyuk degisiklik olacagini zannetmiyorum ama zaten bu tur oyunlar hergun degisiklik yasar uzun vadede dusunmek gerekiyor bana gore..
oyunlarin kapasitesini ve yapilabilinecek seyleri belirleyen programcliar degildir
programcilar zaten sinirsizdir zaten bu tur buyuk projelerde calisan insanlarin kapasitesini tartismak cok sacma bunu belirleyecek olan sey oyunun motoru diye dusunuyorum
o neye izin verirse onu yaparsiniz
ki bu oyun unreal motoruyla yapildi basarisi defalarca kanitlanmis bir oyun unreal..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
diablero, 27 Nisan 2004 13:03 tarihinde demiş ki:
Valla patch cekiyorum 1 saat oldu daha da cekiyor. Dakka 1 gol 1..

lineage 2 daha retail çıktığında da pek yenilikli olmayabilir. bir kaç bug fix, skill farkları vs. olsa da çok bi fark görmeyeceğiz gibime geliyor. şöyle biraz zaman geçsin, bir 6 ay falan, bence oyun iyice renklenecek. hemen beta olarak çıkardılar oyunu, ayrıntı olmamasına şaşırmıyorum. daha şimdiden bu kadar stable ve saran bir oyunsa ileride kim bilir ne olur... (bikaç bug var tamam ama hangi beta oyunda yoktur ki?)

everquest 2'didn videolarını falan indirdim baktım, lineage2 takar gibime geliyor. WoW'un grafikleri direk çizgifilm. gameplay ile ilgili bir fikrim yok ama dışarıdan bakacak olursak lineage inanılmaz tutacak bence ileride. Lineage 2'den güzel beklentilerim var.[signature][hline]HappyTreeFriends
Sosyal ağlarda paylaş

eq2 deki karekter tasarimlari beta oldugundamidir nedir pek ole güzel gözükmedi gözüme soe sichmish gibi bence biraz.. bi iki de disi elfinin resmi vardi la'dakileri tercih ederim direk.. monsterlar desen hich üstünde urasilmamish gibi meslala bi ayi resmi var o ayimi yoksa ayinin robotumu anlamadim. ha bi iki gergedan filan yapmishlar onlar iidi :P[signature][hline]
Crean Frostfel Master Medic on Eclipse / Frostfel Dark Elf Mystic/Fighter On Bartz
Captain of the Amarr Battleship Vampire / Member of Dreamsmiths
"Who wants to live forever?"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Creel, 27 Nisan 2004 13:12 tarihinde demiş ki:
eq2 deki karekter tasarimlari beta oldugundamidir nedir pek ole güzel gözükmedi gözüme soe sichmish gibi bence biraz.. bi iki de disi elfinin resmi vardi la'dakileri tercih ederim direk.. monsterlar desen hich üstünde urasilmamish gibi meslala bi ayi resmi var o ayimi yoksa ayinin robotumu anlamadim. ha bi iki gergedan filan yapmishlar onlar iidi :P

eq hikaye boşverin onu... npc'leri konuşturmaya çalışmışlar ağız hareketleriyle kelimeler zıt gidiyor. sessiz harf söylerken ağız açık, sesli harf söylerken kapalı. muahah[signature][hline]HappyTreeFriends
Sosyal ağlarda paylaş

yani zevk mevk hikayelerini bi yere birakirsek La gercekten bir cok seyi sunuo..
bir seviyeye kadar sıkıcı pvm ve ondan sonra duraksiz pvp[signature][hline]
Crean Frostfel Master Medic on Eclipse / Frostfel Dark Elf Mystic/Fighter On Bartz
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fmea, 27 Nisan 2004 13:18 tarihinde demiş ki:
ben wow u gorunce hayal kirikligina ugradim cok cigi filmsel gercekten
betasi oynanabiliyormus legal mi bilmiyorum
2gb betasi cekip bakabilirsiniz
l2 de biraz anime esintileri var ama hic rahatsiz edici degil
aksine hos durmus

hayır ıillegal. seçtikleri beta testerlar oynasın diye onlara key-code'lar vermişler, çalıntı key-code'lar alıp oynayanlar var. blizzard illegalcileri avlıyo şu an.

WoW'u hiç sevmedim. bugs bunny gelse oyun ortasında şaşırmicam.[signature][hline]HappyTreeFriends
Sosyal ağlarda paylaş

evet 3 tane yeni bolge,yeni actions..... vs vs gibi daha birçok yenilikle beraber adamlar biz bunu yaptık ve sizde hasta olucaksınız diye baarıyolar..açın sitede neler eklenio bir bakın,oyunun amacını bir kavrayın sonra burda fikir belirtin.Dariel +1..
Dariel niye ikna etmeye çalışmış anlamıyorum,zaten herşey aşikar..niye karar veremiyosunuz anlamıyorum..yani koca bir serverda tek Türk olsan ne olur 1000 Türk olsan ne olur...sonuçta bu oyunu oynamak için alıcaksın Türklü ya da Türksüz,çinlili ya da çinlisiz..keyfinize bakın..kesile kesile burdada öörenirsiniz kesmeyi..
Sosyal ağlarda paylaş

çinli veya çinsiz lafına katılmıyorum.

çinliler farklı bir kavram onları karıştırmamak lazım.

kısmetse open betanın sona ermesi ile birlikte çinli sorunumuzdan da kurtulmuş olacağız.[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Karakedi of Bartz - Lvl 19 Human - Healer
Karakedi of Gustin - Lvl 21 Elf - Scout
KaraElf of Gustin - Lvl 18 Dark Elf - Mage
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fmea, 27 Nisan 2004 12:52 tarihinde demiş ki:
kaynadigini bilmedigim icin yazamiyorum nekadar dogru oldugu konusunda bir fikrim de yok
ultima online'i ortaya cikartan insanlarin parmagi varmis L2'de deniyor

eski uo team şuan SOE de. Starwars Galaxies devoloper teamin çoğu eski uo teamden elemanlar.[signature][hline]LineageII Avatar:
Nick: Ogoed | Race-Class: Orc-Monk
Server: Erica | Level: 21
Nebula Avatar:
Nick: Dewil | Template: Pure Mage
Server: Quann
Starwars Galaxies Avatar(retired):
Nick: Dodo | Race: Human
Galaxy: Eclipse | Profession: Bounty Hunter

a.k.a streamer
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bir zamanlar SWG için de diyorduk,ilk aylarda birşey beklenmez,bak ilerde süper olacak filan diye..Ama hepsi hikaye,mmogrpgler nasıl başlıyorsa öyle devam ediyorlar.SWGye bak şu an,hiç bir sözlerini yerine getirmediler hala.Ne territory sistemi ne bişey..Daoc'ye gelince,o oyun biraz acayip,ben açıkçası lvl 20 yaptım ve oyunu bıraktım :),ama bazı insanlar da çok seviyor oyunu.O yüzden kıyaslama yapmamak lazım derim.

Lineage'ye gelince,hiç hoşlanmadım.Özellikle open pvp sistemi bence kötü olmuş.İnsanları kısıtlıyor,onun yerine faction pvpsi daha güzel yada guild pvpsi.

Ben Wow ve Middle Earth Online'ı bekliyorum.MEO gerçi ertelendi 2005'in oratalarına,o yüzden benim şu anki hedefim wow.Çizgi film grafikleri filan denmiş ama bence hoş yapmışlar.Bir de private dungeon olayı ve powergamerları engellemek için olan xp düşüşü filan oldukça hoşuma gitti.Sonuçta Mmorpgleri kıyaslamak hata bence,herkesin hoşlandığı bir tür vardır.[signature][hline]Eaglef Ifock of Eclipse,TR (Retired)
Sosyal ağlarda paylaş

lineage chronicle oalrak devam ediyor, 1 2 3 diye devam edecek, o yüzden sürekli olarak yeni birşey yapmak zorundalar. Verilipde tutulmayan söz gibi şansları yok, her 3-4 ayda bir (atıyorum artık tarihi nedir bilemem) yeni chapter olarak bişi ekleniyor oyuna.

dragona binip dünyayı havadan dolaşmak var ki ne desem boş :)

rampaların ustasıım lineage'in hastasııımmm...[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Karakedi of Bartz - Lvl 19 Human - Healer
Karakedi of Gustin - Lvl 21 Elf - Scout
KaraElf of Gustin - Lvl 18 Dark Elf - Mage
Sosyal ağlarda paylaş

lol @ karakedi[signature][hline]LineageII Avatar:
Nick: Ogoed | Race-Class: Orc-Monk
Server: Erica | Level: 21
Nebula Avatar:
Nick: Dewil | Template: Pure Mage
Server: Quann
Starwars Galaxies Avatar(retired):
Nick: Dodo | Race: Human
Galaxy: Eclipse | Profession: Bounty Hunter

a.k.a streamer
Sosyal ağlarda paylaş

said:
codmaster, 27 Nisan 2004 14:48 tarihinde demiş ki:
Ya bir zamanlar SWG için de diyorduk,ilk aylarda birşey beklenmez,bak ilerde süper olacak filan diye..Ama hepsi hikaye,mmogrpgler nasıl başlıyorsa öyle devam ediyorlar.

Daoc'ye gelince,o oyun biraz acayip,ben açıkçası lvl 20 yaptım ve oyunu bıraktım :)

Lineage'ye gelince,hiç hoşlanmadım.Özellikle open pvp sistemi bence kötü olmuş.İnsanları kısıtlıyor,onun yerine faction pvpsi daha güzel yada guild pvpsi.

DAoC ta 20 den sonra baslıyor oyun aslında biraz daha sabredseymissin keske.

Lineage sadece open pvp değil, faction pvp side var iki guild birbirine savaş ilan edebiliyor. Kale kuşatmalarıda netekim böyle ortaya çıkıyor olsa gerek, kaleleri guild lar yönettiğine göre.

SWG de şu ana kadar yenilik gelmemiş olabilir ama gene DAoC tan örnek verelim, Darkness Falls expension bile sayılmaz ama nezamandan sonra kondu. Shourded Isles expension'ı mesela, çıkması 2 yılmı sürdü? TOA da çıkalı daha bikaç ay oldu haziranda yeni bi expension koyuyorlar ama o artık müşteri tutma çabası.

WoW çizgi film gibi diyoruz eywallahta Warcraft seriside Starcraft seriside aynı türden karakterlere sahip değilmiydi. Doğal olarak oyunda öyle olucak.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

warcraftida w3 te mahfettilerdi saten :P zevk ya ben severdim w3 oynamayi ama grafikleri icin deil oynanisi icin oynuoduk ha sc dersen o zaman olay degisir scde tam bi uc boyutt olmadigina gore alakadar deil :P tutupta world of sc yapip ayn motoru kullancaklarsa gitsinler olsunler derim.. millet hl2deki gibi deli motorlar yaparken blzd kolaya kacmsih gibi duruo bana gore
yohk cizgi film havasi yok tarz bosh isler :P[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...