Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kablonet in yeni "kampanyası"

Gaming

Öne çıkan mesajlar

Yalnız gerçekten çok avantajlıymış kablolu. 1024 4gb kotalı adsl e aylık 35 lira, çoğunlukla kota aşımıyla 45 lira veren bir kullanıcı olarak 1024 sınırsıza geçerdim direkt.

Kotayı da nasıl aşıyorsam, ne film çekiyorum izliyorum ne müzik.

Tabii bence 4096 dan sonrası saçmalık, ben kullanmadığım için incelememiştim, hakkaten kim alır allasen sdfsgdf
Sosyal ağlarda paylaş

@fir3blad3 | istanbul avrupa yakasında oturuyorum bakırköy / yeşilköyde bir kaç kişiye sordum telekomda staj yapan arkadaşlara 5 saatte bir 2-3dklık kopmalar oluyor dediler.

ancak genede sen bi sor patiye dediler kullanan varsa sölesin sana diye.

1024 adsl baglantım var kotalı 29 ödemem gerekirken 80 den aşa ödemiyorum 4 aydır :D bu ayda 74 gelicek :D oyüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Kucukyali'da 512 ile bagliyim. Bana yetiyor. 60kBps ile indiriyorum genelde ve dl+vent acikken WoW'da latency en fazla 170ms. Hepsini kapatirsam 100ms civari.

ADSL'e hicbir zaman gecmedim ve gecmeyi dusunmedim.

20mbit baglantiyla ayiptir sormasi napicaksiniz siz? Internet'i mi indirmeyi dusunuyosunuz? Belliki firmalar icin ayarlamislar o tarifeyi. Acikcasi 4'e ben de gecmeyi dusundum ama sonra gereksiz dedim, bir dizi izlerken yenisi iniyor, gidip kola falan aliyorum arada, geldigimde bitmis oluyor. Server niyetine de kullaniyorum arada. Yetiyor dedigim gibi.

Napiyosunuz siz bu baglantiyla onu cozemedim ben? Butun mahalleye mi hizmet vereceksiniz, nedir yani?
Sosyal ağlarda paylaş

Oaahah 2 milyar o ne ya.Firmalar 20/1 mbit bağlantıya ayda 2 milyar verecek kadar enayi zaten :) Gider tellcomdan kendine hat döşettirir,heralde daha ucuza gelir heh.Benim tepkim güzel ülkemin insanının ENAYİ yerine konularak böyle saçmasapan bi tarife sunulması.Ondan sonra türkiye ileri gitmiyo deyince tepki gösteriyolar al işte,elin gavuru yurtdışında 100/100 mbit'e aylık 50-60 ytl öderken biz 20mbit'e 2 milyarmı ödeyeceğiz?Biraz mantıklı olunda bari bukadar saçma bişeyin savunmasını yapmayın.20-50-100 mbit'in bi tadını aldıktan sonra görürüm seni :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlari daha once de konusmustuk. Bu hiz konularinda hep ayni yerde sayiyoruz. :)

Sanirim sorun bakis acisindan kaynaklaniyor. Eger musteri odakli bakiyorsan, o zaman almazsin kardesim, her seyin sana uymasi sart degil, uymayana bakmazsin bile. Git Tellcom'dan hat cektir o zaman. Adam koymus fiyatini istedigi gibi. Kafana silah dayamiyor.

Yok satici yonunden bakiyorsan o zamanda adamlar belli ki cok sayida 20mbit'lik baglantiyi karsilayamayacaklar. Fiyatlara dikkat edersen hizlandikca artmis. Bu yuzden yuklenmek istemiyorlar.

Sen diyorsun ki adamlar bana hizmet etmek zorunda ve ben her seye kendi acimdan bakarim. Ben de diyorum ki adam istedigine hizmet eder, seciciligini de fiyatlari belirler. Sana uygun olmayana sen yonelmezsin. Soz konusu 2000YTL olunca emin ol 'ENAYI'lik soz konusu bile olmaz. Ozellikle TR'de, kimse teknolojiye arastirmadan aylik 2000YTL baglamaz. Baglayan adam da zaten yeterince bilgi edinmistir.
Sosyal ağlarda paylaş

riglous said:
Sen diyorsun ki adamlar bana hizmet etmek zorunda ve ben her seye kendi acimdan bakarim. Ben de diyorum ki adam istedigine hizmet eder, seciciligini de fiyatlari belirler. Sana uygun olmayana sen yonelmezsin. Soz konusu 2000YTL olunca emin ol 'ENAYI'lik soz konusu bile olmaz. Ozellikle TR'de, kimse teknolojiye arastirmadan aylik 2000YTL baglamaz. Baglayan adam da zaten yeterince bilgi edinmistir.

Benim bunu demem normal çünkü ben şirketlerin 'müşteri odaklı' iş yapmasına ve hakettiğim hizmeti satın aldığım şirketten beklemeye alışkınım.Türkiyede sürüsüyle bulunan ve 1 e maledip 10'a satan ve kısa yoldan köşeyi dönme amaçlı 'nasıl bu insanları yolarız' odaklı şirketler sürüsünden bıktım belkide bundandır.Bi şirketin politikası 'sanane ulan,istediğime hizmet veririm' olmamalı,bunun yerine müşteri memnuniyeti ve maksimum hizmet ön planda olmalı bence,ki sanırsam normal olanıda bu :) Unutmadan sandığından fazla,araştırmadan bu hızda bu paraya internet bağlatan kişilerde olabilir.

Bağlantın ile mutlu olabilirsin,bi şikayetin olmayabilir ama maalesef bu 20/1 mbitlik bi bağlantı için 2 milyar gibi bi fiyatın çok pahalı bi fiyat olduğu gerçeğini değiştirmiyor.Burada 45 ytl gibi komik bi rakama aylık 100/10 mbit sorunsuz bi bağlantı ve herhangi çözülemeyen bi problemde 1-2 gün içinde evine kadar gelip testlerini yapan müşteri hizmetleri varken,türkiyede 20/1 mbit'e 2 milyar gibi komik bi rakam koyarak,insanları kısa yoldan çarpmaya çalıştıkları gerçeğinide değiştirmiyo ne yazıkki.

riglous said:
Yok satici yonunden bakiyorsan o zamanda adamlar belli ki cok sayida 20mbit'lik baglantiyi karsilayamayacaklar. Fiyatlara dikkat edersen hizlandikca artmis. Bu yuzden yuklenmek istemiyorlar.

Varsayımdan öte değil.

riglous said:
Bunlari daha once de konusmustuk. Bu hiz konularinda hep ayni yerde sayiyoruz. :)

Katılıyorum bu konuda,yurt dışında hız sürekli artarken,türkiyede hız konularında hep aynı yerde sayıyoruz.Hizmet kalitesi 0.

Bence bu konuyu savunmak için bunca kusuru görmezden gelme.Tamam bunlar elbet türkiye şartları,zamanındaki yönetimin hatası belkide falan filan.Ama şöyle bişey varki alınan parayı ben hakettiklerini hiç ama hiç sanmıyorum.Bunu senelerce 256/512k 1/2mbit adsl bağlantı kullanmış birisi olarak söyleyebiliyorum.Kopmalarmı dersin,yurtdışı bağlantısının çökmesimi dersin,müşteri hizmetlerini aradığında saçmasapan hali hazırda yaptığınız şeyleri defalarca söyleyip suratına telefon kapatan insanlarmı dersin :) '2 milyarsa almayın kardesim,zorlamı' diyerek savunulacak pek bişeyi yok hani :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...