Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fem vs Mef

Baggio

Öne çıkan mesajlar

said:
fizban, 26 Mart 2003 23:26 tarihinde demiş ki:
ehehe, kampa gitmezsen işlenen derslerdne mahrum kalıyosun bilgin dahilinde mi bilmem artık. o zaman da dersaneye boşuna para vermiş oluyosun.

ona bakarsan dersaneye gitmek de zorunlu değil.

"gitmeee !" dimi yani[hline]fighting for peace is like screwing for virginity

KAcirdigin dersleri git herhangi bir hocaya sor
adam sana ozel ders verir.(parasiz)[hline]ERKEK ADAM RENKLI TAKIM TUTMAZ
BESIKTAS
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dralnu, 26 Mart 2003 23:32 tarihinde demiş ki:
sonuçta neyin nasıl olduğunu biz güvendiğimiz insanlar aracılığı ile veya yerine göre 1. elden görüyoruz, sizin olayın içinde olup da göremeyecek kadar boş olduğunuzu anlayınca ben hem fizban in size harcadığı zamana hem de boşu boşuna okuduğum satırlara acıdım ..[hline]Fist in the air, in the land of hypocrisy

+1
Sosyal ağlarda paylaş

2.5 yıl m1-tm1 zümrasinde okudum kampta kaldıım,ışık evinde kaldım evden arandım gecenin bir yarısı hocaları aradım ama birgün dahi ne ben onlara niye namaz kılıyosun niye oruç tutyosun deyip saygısızlık ettim nede birgün onlar sen niye yapmıyosun diye geldi

türkiyede çalışmadan zekayla sadece bilgi kazanılır oda zaten çalışmamayı zekice sanan insanların idiotik seviyelerine uygun bir okul[hline]MAN WHO WALKS ALONE
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mighty_THoR, 26 Mart 2003 23:35 tarihinde demiş ki:
2.5 yıl m1-tm1 zümrasinde okudum kampta kaldıım,ışık evinde kaldım evden arandım gecenin bir yarısı hocaları aradım ama birgün dahi ne ben onlara niye namaz kılıyosun niye oruç tutyosun deyip saygısızlık ettim nede birgün onlar sen niye yapmıyosun diye geldi

türkiyede çalışmadan zekayla sadece bilgi kazanılır oda zaten çalışmamayı zekice sanan insanların idiotik seviyelerine uygun bir okul[hline]MAN WHO WALKS ALONE

+1
aynen bende 8 yildir bu insanlarla beraberim hicbir zorlama baski felan gormedim.[hline]ERKEK ADAM RENKLI TAKIM TUTMAZ
BESIKTAS
Sosyal ağlarda paylaş

yo konu sapmadı
ben hangi misyon diye sordum sadece,
sen misyonu olan insanlar demişsin de.
dralnu bu arada her ne kadar tartışmak her zaman dolu bir iş olmasa da çoğu zaman insana ve insanlığa faydalıdır.
(ayrı bir tartışma konusu :))[hline]"soyut gerçek olmaz, gerçek daima somuttur."
V. İ. Lenin
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu adamlarla 1sene geçirdm
gitmeden önce ben de sizin söyledikleriniz kdr biliodum.. dinciler, zorla namaz oruç vs.. dedim ki zorla nedemek ya olurmu öle şey.. we dershaneye başlarken ateisttim, üni 1.sınıf bitio haala öyleyim.. kimse de benim beynimi yıkayamadı zorla oruç tutturma namaz kıldırma girişiminde bulunmadı bile.. kesinlikle bu insanların atatürkçü fln olduklarını iddia etmiyorum komik kalır çünkü neyin ne olduunu herkez biliyo o ayrı.. bnm lafım zorlama war fln diyenlere.. he ama boş insanları, yönlendirilmeye açık insanları kullanıyolardır belki bu da o insanların "boş"luğudur nediim..[hline].ã.¢.]-[.ë.®.ø.][. /// [L.u.¢.!.]
Sosyal ağlarda paylaş

bende sadece geçen sene feme gittim yani sadece 1 sene ve 2. plandada değildim ayrıca diyosunuz etrafında herkez namaz kılarken boş mu oturucan merak etme o kadar kişi içinde tek kılmayan sen olmuyosun hocalar namaza giderdi biz karşısında net cafeye hiç bi zaman oruç tut namaz kıl şeklinde bişide olmadı hatta namazdan sonra netcafeye gelirlerdi :D
kızlarıda ayırmıyolardı (ders bakımından) kızlar bayan rehber hocalarla dolanıyodu tabi bizimle dolanan grupda wardı.
o kamplarda da tekrar yapılıyodu yeni konu olmuyodu çünkü bütün dershanenin nufusunu bi kampa toplıyamazlar sonuç olarak belli bi yerde yapılıyodu ve bu kamplar içinde aileden izin alıyolardı. kaldıki orda konu işlesen bile hocalar tek özel ders şeklinde sana tekrar anlatırlar adamlar dershanedeki dersi geçip okulada yardım ediyolardı
en önemli faktörlerinde biride derse motive etmeleri bem fen b. leri veya mef gitsem dalga geçmekten hiç bişi yapamazdım
bide biri fem sadece çalıştırıp öss yi kaandırır adam oldurtmaz demiş zaten dershanelerin amacı öss yi kazandırmak şunun şurasında 1 2 sene gidiyosunuz senelerce bişi olmayıp 2 sene haftasonu giderek dershaneden adam olmayı beklemeyin

bu arada fettullah deil fatih eğitim merkezi :D
Sosyal ağlarda paylaş

iyimi kötümü bilemem ama FEM in politikasını yazıyorum kısaca

-Fettullah gülen tarafından kurulan dershane daha cok gerici guruplara adam kazandırmaya dayalıdır.bu dershane tamamen politiktir.
Amac okumuş-bilgili dinciler yaratmak ve devleti bunların yönetmesini saglamak
tabi bunlar cogu kişi için palavra gibi geliyordur.
gençleri zehirliyerek kendi taraflarına cekiyorlar.
bir cok insan gördüm giripte Hilal sakalla cıkan Bir cok kız gördüm giripte medeniyetin utancı ve islam dinini küçük düşüren çarşaflarla cıktıklarını

Atatürk ve ilkelerine karşı olaan fem e para kazandırmak türkiyenin zararınadır.[hline]M.K
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bıshop, 27 Mart 2003 00:02 tarihinde demiş ki:
iyimi kötümü bilemem ama FEM in politikasını yazıyorum kısaca

-Fettullah gülen tarafından kurulan dershane daha cok gerici guruplara adam kazandırmaya dayalıdır.bu dershane tamamen politiktir.
Amac okumuş-bilgili dinciler yaratmak ve devleti bunların yönetmesini saglamak
[hline]M.K

politikası bu hatta banada git fatih üniversitesine falan dediler bi kaç kere ısrarla ama gitmicem uzatma dedinmide susmasını bildiler
ama sonuç olarak burda dendiği gibi bi zorlama yok yoksa benimde onları pek sevdiğim yok
onlar sadece zaten o yönde olanları etkiliyolar (etkiledikleride o yöü çoktan seçmişler ) benim kuzenimde gitti kamplara da gitti(kız) onada hiç bi zorlamayı bırakın lafını bile etmemişler
yani sonuçlarak kendini bilen biri bence gitsin oranın etiştirmesinden yararlansın

not: benim ve arklarımın arası hocalarla fetocu tiplerden her zaman daha iiydi hatta kelimenin tam anlamıyla hocaları sömürüyoduk
--hocam hadi sultanahmete köfte yemeye ben arabayı getiriyorum ama dönüşde fullicen (depo boş :D ) (kadıköyden 2 araba 6 7 kişi gideriz hocanın maaşının yarısı sultanahmette biter:) )
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaşlar zorlama meselesi değil bu
eğer bir kesimin amaçları bir kişiye ters düşüyorsa, o kişi o kesimin dershanesine bile gitmemeli bence
çünkü bu onları desteklemek olur.
yoksa elbette herkesi böyle yapacaklar diye bir şey yok
ama bazı gerçekleri de inkar etmemek lazım[hline]"soyut gerçek olmaz, gerçek daima somuttur."
V. İ. Lenin
Sosyal ağlarda paylaş

abi niye gitmiyim onların dershanesi ne ben oraya gitmeseydim eminimki şu anda yine öss ye hazırlanmakla uğraşıyodum
çünkü bence onların eğitiminin çok ii olduğu bi gerçek ve ben bundan nie faydalanmıyım
benim gözümde (bazılarının dellenicek ama) mef falan piyasa dershanesi olmuş millet ders çalışmayamı gidiyo defileyemi belli deil
sonuç olarak şey gibi oldu onların silahını onlara karşı kullanıyorum gibi bişi
Sosyal ağlarda paylaş

israil de aynı politikayı yıllardır sürdürdü acayip kazanclı cıktılar
A.B.D iş adamlarının ve politikacıların %80 yahudi ve yahudi kökenli
o yüzden bu gün elinde sapanlı filistinli cocuklara tankla ateş etttikleri halde (dünyada hiçbir savaş bu derece acımasız olmamıştır) dünya gıkını cıkaramıyor.[hline]M.K
Sosyal ağlarda paylaş

haklısın onların dersanesine gitmek onlara maddi kaynak sağlar ve rejimin sağlığı için gitmemekte fayda var ama bir iki noktayı atlıyosun
1 bu adamlar zaten para içinde yüzüyo o dersaneyi bir kuruş para almasalar dahi hiç zorlanmadan çevirirler zira son senemde ben çok komik bir para verdim
2 bu adamlar rejim yanlısı dershanelerden daha iyi eğitim veriyolar,bu adamların dersanesine git bilgiyi al onlara karşı kullan,bir savaşta hangi silah düşmanın silahını ona karşı kullanmaktan daha etkili olabilir[hline]MAN WHO WALKS ALONE

[Bu mesaj Mighty_THoR tarafından 27 Mart 2003 00:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

""2 bu adamlar rejim yanlısı dershanelerden daha iyi eğitim veriyolar,bu adamların dersanesine git bilgiyi al onlara karşı kullan,bir savaşta hangi silah düşmanın silahını ona karşı kullanmaktan daha etkili olabilir""

Perfect !!!
heyhat kaç türk böyle düşünüyor?
birde böle bi sorun var yanlız[hline]M.K
Sosyal ağlarda paylaş

evet doğru
para içinde yüzüyorlar
destek destek midir, değil midir, bana bunun cevabını verebilir misin net olarak?
ayrıca ben femin sadece mantığını değil, eğitimini de eleştiriyorum ve bence fem kesinlikle tek seçenek değil.
ayrıca dershaneleri rejim yanlısı/değil diye ayırmak tartışmayı çok sakıncalı yerlere taşır. dikkatli olalım derim.
ayrıca elbette ki herkes değişecek diye bir şey yok ama bir kişi bile değişiyorsa bu bir şeydir.
[hline]"soyut gerçek olmaz, gerçek daima somuttur."
V. İ. Lenin

[Bu mesaj general83 tarafından 27 Mart 2003 00:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Benide, allah cezasını versin herboka karışan bi tanıdık sayesinde fem e yazdırmışlardı lise 3 te.Başta sinir yapmıştım ben oraya gitmem dinci bilmemne felanyok beyin yıkıyolarmış yok namaz kıldırıyolarmış dedim.Bende böyle duymuştum.
Fakat sanıldığı gibi diil.Alakası yok.Normal bir dershane hatta her çeşit insan var.Beyin yıkama olayının alakası yok.Zaten öle bişi yapcak zamanları da yok.Dersler anca yetişiyo.Bitincede çıkıp gidiyosun.Tabi anadoludan gelip yurtta gelen saf köylü evlatlarımızı ordaki bazı hocalar (hepsi diil) bazı şeylere yönlendirebilirler.Fakat bunda sanıldığı gibi kötü bir anlam yok.
Yani dershane seçiminde bu tip şeyleri sakın dert etmeyin.
Ders olarak ise bence en iyi dershane,hocalar çok ilgileniyorlar plan program yapıyorlar felan.Gerçekten çalışmak isteyen biri için 1 numara diyebilirim hakkını yemiyelim.Ama ben safım abi malım ben gelin beni etkileyin yoğurun diye biri yanaşırsada fetullahçı olarak çıkar :) O bile çok zor,yurtta kalan bi arkadaşın dediğine göre ,yurtta kalıyosun mesela çoğunluk namaz kılıyomuş sen kılmıyosan yanlız kalıyosun bi süre sonra sende başlıyomuşsun vs ama bunları yapmak için iradesiz birisi olması lazım.Herkezin inancı kendine,bu konuda kimseden etkilenmek gerekmiyor.
Sadece ders için git gel süper,gerisi hikaye
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bıshop, 27 Mart 2003 00:25 tarihinde demiş ki:
""2 bu adamlar rejim yanlısı dershanelerden daha iyi eğitim veriyolar,bu adamların dersanesine git bilgiyi al onlara karşı kullan,bir savaşta hangi silah düşmanın silahını ona karşı kullanmaktan daha etkili olabilir""

Perfect !!!
heyhat kaç türk böyle düşünüyor?
birde böle bi sorun var yanlız[hline]M.K

gidenlerin çoğu böle düşünüyo ayrıca namaz kıldırıyolar cart curt die ünü olduğu için gidenlerin bide önyargısı oluyo ve kendini savunmaya alıp gidiyo :) buda zaten onların bi etkileme isteği warsa ona karşı kalkan durumunda oluyo
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bıshop, 27 Mart 2003 00:28 tarihinde demiş ki:
AcheroN

bahsettigimiz saftirik admalar varki burda konuşuyoruz[hline]M.K

[Bu mesaj Bıshop tarafından 27 Mart 2003 00:28 tarihinde değiştirilmiştir]
,

iyide diğer dersanelerde çok bariz ve katı bir şekilde giden belirli gurplar tarafından belirli bir moda duygusu empoze ediliyo gene iradesiz olanlar uyuyo iradesi olan devam ediyo.Burda kimseye bişi empoze edilmiyoki[hline]MAN WHO WALKS ALONE
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...