Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kulaklık Tavsiyesi

RayCharles

Öne çıkan mesajlar

• 4 ay sonra ...
Ya ben şimdi Creative zen stone 2gb almayı düşünüyorum kulaklık olarak da phlips clip on comfort (shs4700) diye kulağa takılan bir kulaklık var onu düşündüm 40liraymış fiyatı.

Bu kulaklık hakkını verir mi? Ben bu aletle koşmayı planlıyorum o yüzden kulaktan düşmeyecek birşey lazım,bu da kesin düşmez gibi geliyor (malum kulağa takılıyor.) o yüzden.Cızırdama falan olmaz heralde zaten öyle bas çalan şarkım yok fazla.

Şu resmi:
http://cn1.kaboodle.com/hi/img/2/0/0/99/8/AAAAAm7zAeYAAAAAAJmN7Q.jpg

Help pls.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı kulaklıklar içeriden çok dışarıya ses veriyormuş gibi geliyor bazen, sağda solda duyunca. Düzgün izolasyonlu ve in-ear bir kulaklık güzel deva oluyor o işe.

Fiyata vurmak gerekirse 50-90 arası birşey hem aşırıya kaçmaz, hem de kaliteli olur. Basit mantık gibi görünse de resmen fiyatla doğru orantılı çünkü bu kulaklık işi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sonuçta izolasyon bir yana, kulağına heryeri temas edemeyeceği için doğal olarak boşluk kalacak. Sesi açtığında etraftakiler de duyar muhtemelen. Spor sonuçta gürültülü bir ortam, çoğu insanın da kulağında birşeyler var, toplu taşımada rahatsız ediyor ama insanı.

Hem dışarı çıktığı gibi içeri de giriyor tabi ses, seni de rahatsız edebilir yani :p Kulak içi birşeyler bakabilirsin. Hem böyle kepçeli olup hem kulağın içine uzanan birşey bulursan tam sana göre hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

Kulak içi olarak ep-630 kullanıyorum ve çok memnunum. Yalnız koşarken kullanamıyorum çünkü kablo her türlü darbeyi aynen yansıtıyor.

Koşarken standard iPod kulaklığı kullanıyordum. Üstüne şu sünger earpad'lerden takmıştım hiç kaymıyordu. Ama bir buçuk yıl sonra falan bozuldu kulaklık.

Şimdi kulak içi olmayan yeni bir kulaklık lazım. Ne tavsiye edersiniz? Sennheiser MX 760 tavsiye edilmiş ama çok pahalı geldi. Edit: MX 460/560/660 diye modeller varmış ucuzdan pahalıya. Bunların hangisi fiyat/performans olarak en iyisidir sizce?
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:
şu ebayden alma mevzuunu birinin bana anlatması lazım, cx400 10 euro be!, burda 170milyon.

cin mali cx serisi 5€ toptanda. o nedenle uzak durun cakma cx lerden. cx 500 lerin ortalama yurdi$i fiyati 80-100 lira. cx400 ler de 60-70 lira civarinda.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:
Benim bütün kulaklıklarım kablolarının içi kıvrıla kıvrıla kopup içten temassızlık yaptığı için bozuluyo. Buna dayanıklı bi kulaklık varmıdır?

Şu ana kadar kullandığım kabloları en kalın kulaklık mx 260. Ses kalitesi olarak da 60-70 tl isteyen sonylerden biraz daha iyi.

İstediğim şekilde kıvırabiliyorum, topaklayıp atıyorum. Çok zevkliymiş :) Fiyatı da 20-25 tl falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:
Kulak içi olarak ep-630 kullanıyorum ve çok memnunum. Yalnız koşarken kullanamıyorum çünkü kablo her türlü darbeyi aynen yansıtıyor.

Koşarken standard iPod kulaklığı kullanıyordum. Üstüne şu sünger earpad'lerden takmıştım hiç kaymıyordu. Ama bir buçuk yıl sonra falan bozuldu kulaklık.

Şimdi kulak içi olmayan yeni bir kulaklık lazım. Ne tavsiye edersiniz?

Bu yazdıklarım hala geçerli efenim. Hala spor için kulaklık arıyorum. Standard iPod kulaklığı boyutlarında, in-ear olmayan kaliteli bir şey lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kulak ici olmayan ama ne ? =] Spor icin dedigine gore earbud degil heralde? zaten kanal tiplerine alistiktan sonra hicbir sey tatmin etmeyecektir. hala spor icin dusunuyorsan ses kalitesinden once konforu dusun, bu acidan koss u cok tutuyorum ben. turkiyede olsan adini bile anmazdim ama anavatanindan tam da alincak kulaklik.

ha tamamen yanlis anladiysam hadiseyi o baska.
Sosyal ağlarda paylaş

'Kulak içi' tabiri çok anlamlı olmuş. Creative EP-630 ya da Sennheiser CX 300 tarzı olmayacak işte. Earbud mı deniyordu bunlara bilmiyorum tam. Maşallah steteskop gibiler. En ufak kablo darbesini kulağımda hissediyorum.

O yüzden kulak içine giren ama böyle dibine kadar girmeyen (nası anlatayım başka :p), standard iPod kulaklığı tarzı bir şey lazım. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yıne yazıyorum.
Standart ipod kulaklıgı EARBUD tipi kulaklılardır.Earbud cinsi kulaklıklarında dunyada en kalıtelısı YUIN'dir.Yuin pk3 modelını dusunebılırsın.Ebay'den getırtme sansın var.Ustelık 50 dolar cıvarı fıyatı var.Yuin pk1 modelı ıse en ust modelıdır ve tasınabılır amfı gerektırır.Ama sen Turkiye'den alıcam ılla dersen Sennheiser MX 760 derim sana earbud olarak.80 lıra cıvarı fıyatı var.Hepsiburada.com'dan alabılırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

kulak ici cx300 tipi falan dedigin in-ear,canal falan gibi degisik isimlerle gecebiliyor. Earbud ise alisageldigimiz tipler.

Bu tipler ozelliklede kulak tipine gore normal sartlar altinda bile sabit durmasi zorken kosarken yatarken vs. izolasyon istenmeyen ortamlarda birebirdir cunku asla tam olarak kulaga oturmaz =P O yuzden ben 5 senedir falan bu dezavantajlari acisindan yuzune bile bakmadim bud larin.

O acidan cans tiplerine bakmani oneririm, icin isinirsa bud lardan daha kalitelilerdir genelde ve konfor acisindan daha rahatlardir. izolasyonda aynen sagir etmeyip yer anfisi islevi gormez.

yok vazgeciremediysem yuin ve sennheiser (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...