Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uyuşturucuların etkileri

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

Geçen n.geo'da methamphetamine (kısaca meth) hakkında çok etkileyici bir belgesel izlemiştim. En tehlikeli uyuşturucu olduğundan bahsediyordu(hatta yapımı çok kolay, piyasada bulunan bazı ilaçlardan lab ortamı veya kimyacı olmadan 1 saat içersinde üretilebiliniyor).. velhasıl araştırırken 10 numara tespitler içeren bu eğlenceli, eğlenceli olduğu kadar da öğretici olan videoyu izledim.. şimdi gelin hep birlikte bakalım, buyrun efem

http://www.youtube.com/watch?v=3lfi55YngBI
/watch?v=3lfi55YngBI

Uyuşturucuya Hayır. (alkol sütten)
Sosyal ağlarda paylaş

O bölümü bende izledim. Dünya da ki en tehlikeli uyuşturucu. 0.25gramı en az 12 saat ayakta tutuyor.En ucuz uyuşturucu türlerinden biri.
Kullananlar uzun yıllar yaşamıyor.
Yapımı çok basit. Marketten alınan birkaç şeyle oluyor içlerinde pil bile var.

Fakat yapım aşamasını göstermedi FBI dan bi adam yaptı methi. Bu sırada meth yaparken zarar gören insanlar gösterdi. Yapımı bvasit ama çok tehlikeli çok büyük zararlar görüyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm evet bende bakındım biraz sakat bişeymiş
video güzelmiş bu arada hehe
bide bunun farelisi vardı

/bu arada meth hakkında bir belgeselimsi: /watch?v=9JgHevMAf4M
japon kamikazecileri falan meth kullanıyomuş hehe

/bi tanede anti-meth reklam gibi bişi buldum: /watch?v=CfI5lCoA3b8

yorumlardan birisi ahahhae(+16)

"if i saw that bitch in my shower i would fuck her in her bloody pussy analy rape her then cut up her body into large chunks and thow her in the garbage then go do some meth" -MiamiACR

Sosyal ağlarda paylaş

ewet zaten ikinci dünya savaşı zamanında japonlar bulmuş bu kimyasalı, kamikaze pilotlarına verdikleri söyleniyor. Sonra bi aralar endonezya-tayvan tarzı bi ülkede yasalmış, bakmışlar olmuyor herkes çatır çatır kullanmaya başlıyor yasaklamışlar büyük cezalar getirmişler. hala işçiler falan kaçak olarak kullanıyorlarmış çünkü verdiğini hissettikleri enerji ile aralıksız 2-3 gün çalışabiliyorlarmış. yuh. etkisi 12 saatten fazla sürerken verdiği zevk çok fazlaymış. meth, organizmanın istediği birşeyler yaptığımızda(yemek yemek, su içmek..vs) beynimizin bizi ödüllendirme şekli olan ve keyif hissetmemizi sağlayan dopamin salgısını hayvanlar gibi arttırarak normalde ulaşamıyacağımız seviyelere getiriyormuş. yani normal hayatta alamıyacağın kadar keyif alıyorsun(uçmak), ve vücut artık normal keyif seviyelerini yetersiz buluyor ve sürekli onu istiyorsun(işte kötü yönü böle başlıyor).. diğer etkisi hayal görmek, olmayan şeyleri görüp onlara inanıyorsun.. sonuçta kokain gibi enerjik, lsd gibi hayal görme, çok ucuz ve yapması çok basit(kurabiye yapabilen biri bunu da yapabilir diyordu) olan ultra bi uyuşturucu.. eroin kullanan adamın bile "yok abi sakat o iş" diye tabir ettiği bi kimyasalmış.. haa diğer adından hatırladım ben bunu ayrıca, "crack" veya türkçe "taş" olarak geçiyordu..
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:
ewet zaten ikinci dünya savaşı zamanında japonlar bulmuş bu kimyasalı, kamikaze pilotlarına verdikleri söyleniyor. Sonra bi aralar endonezya-tayvan tarzı bi ülkede yasalmış, bakmışlar olmuyor herkes çatır çatır kullanmaya başlıyor yasaklamışlar büyük cezalar getirmişler. hala işçiler falan kaçak olarak kullanıyorlarmış çünkü verdiğini hissettikleri enerji ile aralıksız 2-3 gün çalışabiliyorlarmış. yuh. etkisi 12 saatten fazla sürerken verdiği zevk çok fazlaymış. meth, organizmanın istediği birşeyler yaptığımızda(yemek yemek, su içmek..vs) beynimizin bizi ödüllendirme şekli olan ve keyif hissetmemizi sağlayan dopamin salgısını hayvanlar gibi arttırarak normalde ulaşamıyacağımız seviyelere getiriyormuş. yani normal hayatta alamıyacağın kadar keyif alıyorsun(uçmak), ve vücut artık normal keyif seviyelerini yetersiz buluyor ve sürekli onu istiyorsun(işte kötü yönü böle başlıyor).. diğer etkisi hayal görmek, olmayan şeyleri görüp onlara inanıyorsun.. sonuçta kokain gibi enerjik, lsd gibi hayal görme, çok ucuz ve yapması çok basit(kurabiye yapabilen biri bunu da yapabilir diyordu) olan ultra bi uyuşturucu.. eroin kullanan adamın bile "yok abi sakat o iş" diye tabir ettiği bi kimyasalmış.. haa diğer adından hatırladım ben bunu ayrıca, "crack" veya türkçe "taş" olarak geçiyordu..

anlattıklarının hepsi yanlış neredeyse.

bir kere crack denilen şey türkiye'de rahatlıkla bulunabilen taş adı verilen kokainin başka versiyonudur. meth der yurt dışında insanlar meth'e. başka birşey demezler.

ikincisi eroin kullanan adama kimse yok abi sakat o iş dedirtemez. eroin şu dünya üzerindeki en pis şeydir. meth ise uzun süreli kullanımda insan vücudunu çürütür. gerçek anlamda çürümekten bahsediyorum ki internette biraz araştırırsanız insanların ne hallere geldiğini görebilirsiniz. ayrıca bağımlılık yapma ihtimali eroin ve kokain ile birlikte en yüksek olan uyuşturucudur. dopamin salgısı yaptığı doğrudur ve ekstazi gibi bir süre sonra insanın elindeki bütün mutluluğu alır götürür fakat tek farkı bağımlılığının fiziksel olmasıdır. beyin bir süre sonra dopamin hormonunu salgılamamaya başlayacaktır çünkü.

paticikte uyuşturucu dersleri adlı topicimize hoş geldiniz, az sonra silineceği için dersimizi kısa kesiyorum.

ha bir de, kurabiye yapan bunu NAH yapar. kimyager olmazsa bütün yaptığınız mekanı havaya uçurma ihtimaliniz yüzde 90 ve üzeridir. sakın evde denemeyin video falan izleyip gerçekten havaya uçarsınız. ha aranızda varsa kimyager gelin birlikte üretelim ( şaka ) çok para kazanırız. türkiye'ye henüz girmemiş bir uyuşturucudur kendisi zira. 2008 yılı için konuşuyorum, bütün amerikayı ele geçirmiştir ve yavaş yavaş da avrupayı sarmaya başlamıştır. türkiye'ye girişi yakındır. birileri gerçekten çok para kazanacak o işten. ki bu da yüksek ihtimalle devlet olacak yani her zaman olduğu gibi
Sosyal ağlarda paylaş

meth'le crack ne alaka cidden, crack melek gibi meth yaninda.

meth'in bence en igrenc kismi vucut deformasyonu. kullanicilarin elmacik kemiklerinin altinda bulunan ve yanaklarimizi dolgun gosteren yag dokulari eriyor, boylece yuz iskeletor gorunumu aliyor. daha da igrenci de, bir yerden sonra tum deri altinda yag bezeleri zarar gormeye basliyor ve uyusturucunun da verdigi hayal etkisi ile bu deformasyonunun verdigi kasinma ile kullanicilar derilerinin altinda bocekler yurudugunu dusunuyor ve derilerini parca pincik ederek bunlari cikarmaya calisiyor.

kisaca meth bagimlisi 100 metreden taninir.
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:
razzRaziel said:

anlattıklarının hepsi yanlış neredeyse.

bir kere crack denilen şey türkiye'de rahatlıkla bulunabilen taş adı verilen kokainin başka versiyonudur. meth der yurt dışında insanlar meth'e. başka birşey demezler.

ikincisi eroin kullanan adama kimse yok abi sakat o iş dedirtemez. eroin şu dünya üzerindeki en pis şeydir. meth ise uzun süreli kullanımda insan vücudunu çürütür. gerçek anlamda çürümekten bahsediyorum ki internette biraz araştırırsanız insanların ne hallere geldiğini görebilirsiniz. ayrıca bağımlılık yapma ihtimali eroin ve kokain ile birlikte en yüksek olan uyuşturucudur. dopamin salgısı yaptığı doğrudur ve ekstazi gibi bir süre sonra insanın elindeki bütün mutluluğu alır götürür fakat tek farkı bağımlılığının fiziksel olmasıdır. beyin bir süre sonra dopamin hormonunu salgılamamaya başlayacaktır çünkü.

paticikte uyuşturucu dersleri adlı topicimize hoş geldiniz, az sonra silineceği için dersimizi kısa kesiyorum.

ha bir de, kurabiye yapan bunu NAH yapar. kimyager olmazsa bütün yaptığınız mekanı havaya uçurma ihtimaliniz yüzde 90 ve üzeridir. sakın evde denemeyin video falan izleyip gerçekten havaya uçarsınız. ha aranızda varsa kimyager gelin birlikte üretelim ( şaka ) çok para kazanırız. türkiye'ye henüz girmemiş bir uyuşturucudur kendisi zira. 2008 yılı için konuşuyorum, bütün amerikayı ele geçirmiştir ve yavaş yavaş da avrupayı sarmaya başlamıştır. türkiye'ye girişi yakındır. birileri gerçekten çok para kazanacak o işten. ki bu da yüksek ihtimalle devlet olacak yani her zaman olduğu gibi

evet crack konusunda haklısın crank imiş, ben onu kafamda crack olarak yorumlamışım.. ama diğer bilgiler için
http://www.youtube.com/watch?v=yc32c90odKU
/watch?v=yc32c90odKU

http://www.youtube.com/watch?v=gTrJqs0I_6w
/watch?v=gTrJqs0I_6w

http://www.youtube.com/watch?v=9V6GFT_C0wc
/watch?v=9V6GFT_C0wc

şu anda 3/9 var sadece gerisin upload eder heralde yeni koymuş zaten..
bildiğimden değil sadece izlediğim belgeselden aklımda kalanları anlattım, kafamdan sallamadım..
istersen national geographic'e mail atıp uyarabilirsin yanlış belgesel çekmişsiniz die
Sosyal ağlarda paylaş

dopamin fazlaca salgılandığı için, beynin dopamin salgılanan kısmı yavaş yavaş köreliyomuş. o yüzden meth bağımlıları devamlı daha fazla methe ihtiyaç duyuyomuş. buda böle kısır bi döngüye yol açıyomuş.
crack ham kokain bildiğim kadarıyla. ama meth inde bi ton adı varmış mesela birisi speed miş.(hep speed in ne olduğunu merak ederdim :P)
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

şu anda 3/9 var sadece gerisin upload eder heralde yeni koymuş zaten..
bildiğimden değil sadece izlediğim belgeselden aklımda kalanları anlattım, kafamdan sallamadım..
istersen national geographic'e mail atıp uyarabilirsin yanlış belgesel çekmişsiniz die

razz

sallıyorsun demedim. demiş de olabilirim bilemiyorum önceki mesajımı okumadım şimdi ama belgeseli ben izleyeli çok oldu zaten meth. bilgisayarımda da duruyor kendisi zaten.

söylemek istediğim insanlar her zaman nasıl başarıyorlarsa yanlış bilgiler bulup öğrenip konuşuyorlar. meth üretilmesi en zor şeylerden birisidir. ne kıvamını tutturabilirsin, ne de yaparken hayatta kalabilirsin. biriniz bile spun filmini izlediyse, miki ruuk'un otel odasını nasıl havaya uçurduğunu hatırlar herhalde. en basit örnek olarak onu vereyim bari. kurabiye yapmak kadar kolay olsa 2008 yılına kalmazdı üretimi avrupada vs.

uyuşturucu kötüdür evet, fekat insaları da yalan yanlış bilgilerle gözlerini korkutmayın. sorun söyleyelim. kaç yıllık tecrübe konuşuyor bir bilsen.
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu 2 kere izledim belgeseli haklısın fakat yapımı basit derken sanırım malzemelerin kolay bulunabilirliğinden bahsediyor. marketten ve eczaneden çok rahat alınan maddelerle yapılabiliniyor meth.O belgeselde FBI dan bi adam gitti marketten 2 tane pil aldı eczaneden birşeyler aldı sonra yapma aşamasını yayınlayamıyoruz falan dedi NGEO en son bitmiş halini gösterdi.

Tabi ki uzman birinin yapması gerek. Zaten belgeselde yaparken zarar gören insanlarıda gösterdi.Berbat durumdaydılar.

Tayland gibi uzakdoğu ülkelerinde cinnet geçiren insanların sayısı oldukça artmış meth yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

malzemelerin bulunmasının kolaylığı konusunda evet haklısınız da üretimi imkansız yani kimyager değilseniz.

bunu söylüyorum iki postumdada.

eroin ile birlikte ancak bir embesilin kullanacağı uyuşturucular klasmanında meth.

gerçekten gerizekalı olması lazım bir insanın bunu kullanması için.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben belgeselden izlediklerimi söledim sadece, dedim ki kurabiye pişirebilen herkes yapabilir, lab ortamı yada kimyager gerektirmez ve 1 saat içersinde yapılır.. şimdi bunları neye dayanarak söledim? belgesele tabi ki, yoksa meth hakkında bişi bildiğim yok.. buyur abi izle diğer bölümlerinide buldum burda bahsediyor işte.. (00:49 uzmanın konuşması dinle abi, binlerce meth labı yakalayan biri ki üstadı olmuş).. haa yapımı kolay ama çok tehlikeli ve içinde patlama olasılığı yüksek olan bişi olduğu doğru haklısın orda. ama yapacak adamda "24dk da meth ustası olun" kitabı okuyup yapmaz heralde baya bi tecrube(usta çırak ilişkisi) edinir öncesinden..

http://www.youtube.com/watch?v=ppbMnf66xw8
/watch?v=ppbMnf66xw8
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...