Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gelde dilencilere para ver

0ne

Öne çıkan mesajlar

hatta bir anımı anlatayım. 2 gün önce ginaly ile yolda yürüyoruz. elemanın biri kolunu tişörtün içine sokmuş, para istiyor. bahçelide. dedik yok. allah rızası için dedi. yok, öğrenciyiz dedik. üstüne gitmedik. vermiyo musunuz dedi. yok dedik vermiyoruz. o zaman allah da sizin belanızı versin dedi. nasip dedim ben de
Sosyal ağlarda paylaş

Hani böyle evinde çöp biriktiren hastlar varya dilencilerin bir kısmıda onlara benziyo. Bu teyze gelmiş 85 yaşına bu parayı harcamaya ömrü yetmez. Zaten harcayacak yer bulacak birinide benzemiyor :) Büyük ihtimalle yemek falanda verildiği için belki hiç para harcamıyordur. Bunlar bu kadar parayı pisikolojik rahatsızlıklarından dolayı biriktiriyolar bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde başıma gelen bişeyi anlatayım.Santral garaj dan fomaraya doğru çıkıyorum,yol kenarında bi gençle aramızda şöyle bi diyalog geçti.

-Kardeş ateşin varmı(ayakkabı boyacılıgı yapıo(sözde))
-Yok,sigara içmiyorum
-İçme valla en iyisi
-Ben gidiyorum işim var
-Gel bi ayakkabını siliyim,ayağın uğurlu gelir belki.
-İşim var arkadaşım
-1dk sürmücek ya
-Off peki
-Adın ne kardeş?
-Mecit(fena sallarım)
-Nerelisin?
-Edirne(buda sallama)
-Çalışıyonmu?
-Yok öğrenciyim

Bi beze acayip bişey sürdü başladı ayakkabıyı silmeye(boya falan değil ha bildiğin sabunlu su gibi bişey)

-Bak abi beni öteki dilenci or.ç larıyla karıştırma.Kardeşim hasta hastanede bende burda yardım topluyom.
-Ne yapabilirim ki,öğrenciyim bende para ne gezer.
-Sen bi 5-10 at şurayada bi gönlümüz olsun
-5-10 ytl mi,25 kuruş var cebimde bide otobüs kartı var istersen vereyim içinde 2 milyon var istersen vereyim(Halbuki cüzdanda 30-40 ytl falan var)
-Neyse tamam
-Kusura bakma

The end

Bide böyle bi konuşması varki kro nun.Ne işiniz var Allah'ın dağından gelip böyle şeyler yapıyonuz.Dilenciliğin başka bi yolu,bide arada tehdit eder gibi sözleri vardı,hani öğlen saati kalabalık olmasa soycak resmen.Bi daha gördümmü zaten bakmıyom bile.Bağırıp duruyo.
Sosyal ağlarda paylaş

TED civarında tinerciler olurdu. Paso öğrencilerin yanına sokulup "şef, siftah şef..." derlerdi, umursamadan yürürsen "bak üstünü boyarım haa" diye çıkışırlardı.
O zamanlar beyaz gömlekli dolaşan öğrenciler için kötü bişi tabii, öğlen üstün boya olcak, okula gidince okulun maskarası olucan felan. herkeste vermek zorunda kalırdı ama yine adamlar başından gitmezdi öyle yılışık tipler tinerciler :D

bir de tv'de bir kadın çıkıp "onlar tinerciler değil, onlar bizim çocuklarımız, sevgi verin şefkat verin" diyince insanın tepesi atıyor :P
Sosyal ağlarda paylaş

o kadından o paraları alırlarsa o zabıtaların bütün sülalesi gözlerinin önünde ölür inşallah.

yazık günah lan kadına. dilenmiş. sanki çalıyor. gidin yapın biriniz dilencilik hadi. çok basit işmiş gibi bıdı bıdı konuşmak kolay.

resimlere baktıysanız kadının ifadesini de görmüşsünüzdür. içinizde acıma hissi yoksa hepiniz vicdansızsınız demektir. fotoğrafı sansürlemeden oraya koyan gerizekalının da alnından öpüyorum. bizim gazetecilerimiz bu kadar işte.

kadının yeri yurdu olsa zaten 13 milyar parayla mezarlık tapusuyla gezmez heralde sokaklarda. ruh hastası sanki. mezarlık tapusu yazısını okuyunca 20 kat daha fazla üzüldüm. param olsa şu kadına ev alır hizmetçi tutarım 20 tane.

insafsızlar her dilenci bir mi? öyle git iş bul çalış demek kolay. bu kadın çocukları bakmıyosa kimsesi yoksa ne yapacak? ölsün mü açlıktan? iyice pisleşmiş toplumumuz ya. gören de herhangi bi fakire çok yardım yapıyorlarmış da dilenciler hakkında atıp tutuyorlar zannedecek. hepiniz yüreksiz vicdansızsınız be.
Sosyal ağlarda paylaş

Madem çok üzülüyorsunuz kardeşim devlete baskı yaparsınız çalışamayacak insanlara devlet adam gibi baksın diye.Sizin o içtenlike duyduğunuz temiz duygular üzerinden sizin kul hakkınızı yiyorlar.Bu kadar mal olamaz insanlarımız.

Wow da bile girin dilencilikle gold kasan insanlar var.Büyük konuşmayalım ama kul hakkını sömüren bütün dilenciler inandığınız cehennemde cayır cayır yansın o kadarını diyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer yardıma ihtiyacı olan bir kişiyse o dilenci gerçekten, ona verdiğim para kul hakkı falan olmaz. bilmediğin konularda atıp tutma madem inanmıyorsun. zaten bişeyden haberin yok senin.

kul hakkıymış. ben kendimi enayi hissettirecek insanlara para vermiyorum. ama böyle bi nineye para değil dediğim gibi imkanım olsa ev açarım, hizmetçi tutar rahat rahat yaşasın diye uğraşırım. BİZİM inandığımız dine göre zaten gerekli olan da bu. vicdan sahibi olmak. insan olmak. ama nerde?

herşeyi hayatla karşılaştırmayın. bi çoğunuz yemek yiyecek parası olmamak ne demek, yatacak yerinin olmaması ne demek habersizsiniz. bilmediğiniz duygular için de yorum yapamazsınız. evsiz ve aç kalan bir insan kendisini insan yapan en önemli şeyi yani gururunu hiçe sayarak dilenmesi, sizin şu şekilde konuşmanızdan daha az ayıp ve daha az gurursuzluktur.

bir de devlete baskı yapın demiş. bizim devletimizin herşeyi tamam da bir tek fakirlere yardımı eksik kaldı değil mi? yurt dışında işsizlik maaşı diye birşey var. burda da var ama ismen. verirler eline ayda 100 lira bas git derler. bozdurur bozdurur harcarsın. artanını da biriktirir hawai de tatil yaparsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:
o kadından o paraları alırlarsa o zabıtaların bütün sülalesi gözlerinin önünde ölür inşallah.

yazık günah lan kadına. dilenmiş. sanki çalıyor. gidin yapın biriniz dilencilik hadi. çok basit işmiş gibi bıdı bıdı konuşmak kolay.

resimlere baktıysanız kadının ifadesini de görmüşsünüzdür. içinizde acıma hissi yoksa hepiniz vicdansızsınız demektir. fotoğrafı sansürlemeden oraya koyan gerizekalının da alnından öpüyorum. bizim gazetecilerimiz bu kadar işte.

kadının yeri yurdu olsa zaten 13 milyar parayla mezarlık tapusuyla gezmez heralde sokaklarda. ruh hastası sanki. mezarlık tapusu yazısını okuyunca 20 kat daha fazla üzüldüm. param olsa şu kadına ev alır hizmetçi tutarım 20 tane.

insafsızlar her dilenci bir mi? öyle git iş bul çalış demek kolay. bu kadın çocukları bakmıyosa kimsesi yoksa ne yapacak? ölsün mü açlıktan? iyice pisleşmiş toplumumuz ya. gören de herhangi bi fakire çok yardım yapıyorlarmış da dilenciler hakkında atıp tutuyorlar zannedecek. hepiniz yüreksiz vicdansızsınız be.

Sonuna kadar katılıyorum buna.

O kadın benden 10 kat zengin olsun, gene çıkarır para veririm ben o kadına varsa param.

Ne olacak yani, evim var, okuyorum, karnım doyuyor. O kadıncağız sokakta yatıyor, 100 milyarı olsa cebinde ne olur yani.

Benim ona vereceğim 1 lira 5 lira bana koymaz, "Belki kadının karnı doyar bir süreliğine" diye içim rahatlar ama en azından.

Tamam sokakta hayvan çok, dilenmekten çok haraç alıyorlar da, onunla şu kadını aynı kefeye koymayın. Hiç humanist bir adam değilimdir, benim bile içim cız ediyor şu kadının suratına bakınca. Bu kadar mı umursamazsınız, rahatsınız?

Hanginizdi lan o müslümanım diye geçinenler? Ben şu ateist halimle sizden daha müslümanım be.
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:
eğer yardıma ihtiyacı olan bir kişiyse o dilenci gerçekten, ona verdiğim para kul hakkı falan olmaz. bilmediğin konularda atıp tutma madem inanmıyorsun. zaten bişeyden haberin yok senin.

kul hakkıymış. ben kendimi enayi hissettirecek insanlara para vermiyorum. ama böyle bi nineye para değil dediğim gibi imkanım olsa ev açarım, hizmetçi tutar rahat rahat yaşasın diye uğraşırım. BİZİM inandığımız dine göre zaten gerekli olan da bu. vicdan sahibi olmak. insan olmak. ama nerde?

herşeyi hayatla karşılaştırmayın. bi çoğunuz yemek yiyecek parası olmamak ne demek, yatacak yerinin olmaması ne demek habersizsiniz. bilmediğiniz duygular için de yorum yapamazsınız. evsiz ve aç kalan bir insan kendisini insan yapan en önemli şeyi yani gururunu hiçe sayarak dilenmesi, sizin şu şekilde konuşmanızdan daha az ayıp ve daha az gurursuzluktur.

bir de devlete baskı yapın demiş. bizim devletimizin herşeyi tamam da bir tek fakirlere yardımı eksik kaldı değil mi? yurt dışında işsizlik maaşı diye birşey var. burda da var ama ismen. verirler eline ayda 100 lira bas git derler. bozdurur bozdurur harcarsın. artanını da biriktirir hawai de tatil yaparsın.

+1000
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...