Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Futbol Yazarı Olmak İstiyorum

Polan

Öne çıkan mesajlar

Evet biraz garip oldu ama umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Son zamanlarda açıkçası biraz sıkılıyorum. Bu sebeple böyle zaman zaman bir şeyler yazmak istiyorum. Örneğin blog tarzı bir sitede futbol yazarlığı en çok istediğim şey. Böyle bu tarz bildiğiniz siteleri yazarsanız gerçekten çok memnun kalırım. Mümkünse gelecek vaadeden adam akıllı bir site olsun. :) Çok şey mi istedim bilmiyorum ama umarım dikkate alınır.
Sosyal ağlarda paylaş

Red@ Haha şöyle söyleyim, takım bile tutmuyorum. Hatta sadece forma dizaynını beğendiğim formaları alıyorum... Bu sebeple GS, FB, BJK pek farketmiyor açıkçası benim için. Ama her zaman Galatasaray'ı biraz daha takdir etmişimdir. Ancak fanatizm asla... :)
Sosyal ağlarda paylaş

http://acetobalsamico.blogspot.com/

bu adamı her gün takip ederim mükemmel yazar. Galatasaraylı'dır kendisi ama her takıma aynı mesafede eleştiri yapar. Kendisi profesyonel bir yazar ama blog sitesinde amatör ruhla yazılar yazan dünya futbolunu yakından takip eder.TV'de gördüğünüz kendini futboldan anladığını zanneden bir çok yorumcudan bin kat iyidir. Üslübu çok iyidir mutlaka takip et bir futbol blog sitesi açmak istiyorsan bu yazarı.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani muhtemelen yapacağın şey bu olacak, gazetecilik felan okumuyorsan, bir blog açıp başlayacaksın yazmaya, 1-2-3 belki daha uzun seneler yazacaksın, gün geçtikçe gelişeceksin öğreneceksin felan.. 1 sene de popüler olmassın, ama elbet okuyucun bulunur, elbet takipçin olur.. Sabır lazım, yazarlık dünya meslekleri arasında en zor olanlarından bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Gazetecilik falan okumuyorsan Baluu'nun dediği gibi bir blog açacaksın önce. Başta yazacaksın şöyle en azından 2-3 ay. Ama siteyi duyurmayacaksın. Sonra bu yazdıklarını tanıdığın, güvendiğin kişilere okutacaksın. Nasıl, gelişmiş mi, eksikler neler falan diye soracaksın. Belli bir kaliteyi yakaladığında yeni bir blog açıp 1 ay yazdıktan sonra futbol forumlarında blogun reklamını yapacaksın (Tribün Dergi, Deplase gibi forumlarda özellikle). Bundan sonra iyi götürürsen belli bir okuyucu kitlen olur, o okuyucu kitlesi de genişler. Çok değil 1-2 yıl sonra ufak ufak işe başlarsın daha sonra, tabii bıkmazsan yazmaktan. Bıkmamak önemli.

Aceto örneği verilmiş, o zaten profesyonel adam. O blogunu hobi olarak yapıyor, onu geç. Mesela; http://tardinibufe.blogspot.com

Bu adam gazeteci falan değil, halkla ilişkiler okuyor. Ancak bu blogda yaklaşık 1 yıl yazdıktan sonra Euro Sport'tan birkaç defa konuk yorumculuk teklifi aldı. Birkaç dergide yazarlık yaptı. Yavaş yavaş geliştiriyor kendini. İleride ismi daha bilinen biri olur, daha iyi yerde çıkar yazdıkları.

Ama şunu söyleyeyim; bana kalırsa gazeticilik okumak çok çok büyük avantaj sağlar bu işte. Eğer hala imkanın varsa ve ciddiysen bu işi yapmakta gazetecilik bölümü okuyabilirsin.

Budur tavsiyelerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Edebiyat okuyup geçiş de yapabilirsin, hem bilgi dağarcığı olarak çok yardımcı olur, edebi eserlerden alıntılar benzetmeler yaparsın, zengin içerik dedikleri şeyi oluşturabilirsin, hem yükselmende yardımcı olur, belli bir isme sahip olmuş olursun, rahat bir şekilde lakap oluştururlar, hatırlanmanı sağlar.. Gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Pallando said:
http://acetobalsamico.blogspot.com/

bu adamı her gün takip ederim mükemmel yazar. Galatasaraylı'dır kendisi ama her takıma aynı mesafede eleştiri yapar. Kendisi profesyonel bir yazar ama blog sitesinde amatör ruhla yazılar yazan dünya futbolunu yakından takip eder.TV'de gördüğünüz kendini futboldan anladığını zanneden bir çok yorumcudan bin kat iyidir. Üslübu çok iyidir mutlaka takip et bir futbol blog sitesi açmak istiyorsan bu yazarı.

iyiymiş hakikaten, görmemişim duymamışım nasılsa..
Sosyal ağlarda paylaş

sergio agüero ile ilgili yazdığı yazının altındaki yorumlarda önce bir ispanyol :

said:
31 ligas y 11 eurocopas said...

Kun Agüero es una basura

FICHAR A david villa.
September 21, 2008 12:52 AM

diyor.

ardından sevgili bir türk geliyor ve :
said:

Trofolo said...

Agüero basur mu olmus diyor ne diyor bu yukardaki.
September 21, 2008 1:04 AM
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...