Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ehliyet almam lazım artık.

Mr_Hand

Öne çıkan mesajlar

ben de 1 sene gecikmeli de olsa alıyorum artık, çıkmasını bekliyorum şu an. Ekim ya da kasım aylarında sınav var, kaçırma sakın. Yazıl bir sürücü kursuna 300ytl falan para istiyorlar, fotoğrafını, nüfus cüzdanını falan götür, hallet. Benden ne sağlık raporu istediler ne de adliye sicil kaydı vs. Zaten gittiğim gün orada göz muayenesi olmuştum[nasıl bir muayeneyse artık oturdum, tahtadaki harfleri okudum].
Sosyal ağlarda paylaş

Cafein said:
Hazır konusu açılmışken, benim de ehliyet yenilemem lazım, 2009'dan sonra TC kimlik nolu ehliyet diyorlar. Ne halt edeceğiz bilen var mı? Gidip bir sağlık kontrolü falan diyorlar, öncesinde emniyetten kağıt falan lazım mı? Bir de bu Bostancı'daki yer nerede?

Tren köprüsünü geçtikten sonra sağda..

2009 sonuna kadar tüm ehliyetlerde TC kimlik numarası olması lazım. Biliyorsunuz trafik kazasına karışanlar artık tutanağı kendileri tutuyor.Bu iş içinde yeni ehliyet gerekecek.

Belli bir geçiş süresi tanınmış. Şu anda kuyruk yokken biran önce ehliyetinizi değiştirin.

Gereken evrak:

-6 tane vesikalık foto.

-Herhangi bir hastaneden sağlık raporu (tam teşekküllü devlet

hastanesine gerek yok ufak özel hastaneler de bu belgeyi veriyor , göz ve

el titremesini kontrol ediyorlar ve 4 resim burada gidiyor)

-Nüfus kağıdı önlü arkalı fotokopi 2 nüsha

-Ehliyet fotokopisi ve aslı

Önce hastane raporunu alıp diğer belgelerle beraber İlçe Emniyet Müdürlüğüne

şahsen gitmeniz gerekiyor çünkü ilk gün yeni ehliyetinize boşken imzanız gerekli.

Bir hafta sonrada eski ehliyetinizi alıp yenisini veriyorlar.

Hastane raporu 20 dakika, ilk başvuru 10 dakika, ehliyeti almak 5 dakika sürdü.

Yığılma başlarsa ne sürer tahmin edebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında madem böyle bişey var herkes ehliyetini yenileyecek, o halde adamakıllı herkesi çok zor bi sınava sokup verseler ya şu ehliyetleri? Millet avrupada perişan oluyo ehliyet alabilmek için ama trafikleri de tıkır tıkır işliyor biri yolun kenarında dururken frenleyip yol veriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben de hem benzer hem alakasiz bi durumdayim ve bi ton ugrasicam.

18 yasindan beri ehliyetim var lakin burada yeni bi ehliyet cikarmam gerekiyor. Hem yabanci ehliyetin kullanimi sadece giristen sonraki ilk 6 ay gecerli, hem de gecerli kimlik olarak pasaport tasimak riskli ve zor (saolsunlar pasaportumuz kitap boyutunda oldugu icin). Rhode Island State ehliyeti cikarmak icin de tekrardan hem yazili hem de surus sinavina girmem gerekiyormus anasini satayim, bi daha mi cekicem lan ben o "egsozdan mavi duman cikiyorsa sorun nedir" sorularini uhuhuh. Umarim Amerikanlar salak yaklasimiyla bizdeki gibi degildir sinav, sukru sesimi duyuyorsan soylesene sen aldin mi
Sosyal ağlarda paylaş

Vodan said:
Aslında madem böyle bişey var herkes ehliyetini yenileyecek, o halde adamakıllı herkesi çok zor bi sınava sokup verseler ya şu ehliyetleri? Millet avrupada perişan oluyo ehliyet alabilmek için ama trafikleri de tıkır tıkır işliyor biri yolun kenarında dururken frenleyip yol veriyorlar.

eheh, açıkçası tek zorluğu manual araba kullanmak oluyor ehliyet almanın =) onun haricinde, kendi kulandığım yeri söylüyorum, başakşehir bu küçükçekmece taraflarında tarlaların orda bomboş bir yolda kullandım, ne tümsek vardı ne trafik, trafik ışığı falan bile yoktu. 95 aldım sınavda mesela, ama gidipte e5/e6'da falan doğru düzgün stressiz araba kullanabileceğimi sanmıyorum, bir kere kullandım onda da heyecan zart zurt yaptım. 100'le orta şeritten gitmeme rağmen kornalar basıldı, sağımdan geçtiler falan, dedim bana bunu öğretmediler sürücü kursunda =) zamanında hocaya sormuştum otoyolda araba kullanabilir miyim gibisinden, yasakmış meğersem.
Sosyal ağlarda paylaş

Syn said:
ben de 1 sene gecikmeli de olsa alıyorum artık, çıkmasını bekliyorum şu an. Ekim ya da kasım aylarında sınav var, kaçırma sakın. Yazıl bir sürücü kursuna 300ytl falan para istiyorlar, fotoğrafını, nüfus cüzdanını falan götür, hallet. Benden ne sağlık raporu istediler ne de adliye sicil kaydı vs. Zaten gittiğim gün orada göz muayenesi olmuştum[nasıl bir muayeneyse artık oturdum, tahtadaki harfleri okudum].

nası 300 yav? 600-700 falan harcayanlar duyuyorum ben?
Sosyal ağlarda paylaş

etilerden alırsan harcarsan abi, gideceksin sanayinin bağrındaki kurslardan alacaksın, hatta oralarda kullanacaksın ki istanbul trafiğine daha rahat adapte olabilesin =P ben ikitelli - başakşehir taraflarında aldım, gerçi tanıdık kurs diye indirim yapmışta olabilirler. bakırköyde 350-400 demişlerdi bi de.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...