Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ve N96 Piyasada

Nomak

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Penthesilea said:
Kim alir ki bu aleti yani.

Ben alirim mesela. Kici kirik 1Phone alip zirt pirt patlayan touch screen'nine sektirecegime pasa pasa alirim nokia'mi, indiririm SDK mi, eksik ise application da yazarim, yazilmis olanini da indirir kullanirim.

Ciktigindan beri Nokia N81 8GB kullaniyorum. Memnun olmadigim tek husus dandik lensi , goruntu kalitesi dandik baya bir gece cekimlerinde, onun disinda limon gibi sIkmaktayim aleti.

Rhapsody ile uyumlu, podcastlerim icinde, IP Phone icinde zirt pirt TR ariyorum belese, blog sayfama on the fly resim, video, whatever I want belese tek tus upload, Audio Book'larim icinde (www.audible.com ile uyumlu), Home Media Server'im evimde nokiam iletisimde kendisi ile, pdf imden tut excel dosyama kadar acar, n-gage e baglanir Jedi Dark Force oynarim, kesmesse battlefront atarim, vs vs vs ... daha ne isteyecem bir telefondan ? ustune ustluk nokia, ceviz kirmassan kendisi ile , aletin teknik servis ile de pek isin isin olmaz nokia diye replica kakaklamadilarsa made in china.

Nokia N86, ELIMDEKI ALETE ASIK olmasam, istedigim bir seyi yapamiyor olsa, ki inanin bir bahane bulmaya calisiyorum deliler gibi, aninda alirim su saniyede! :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ney nasil yaptigin konusunda bir sIkInTI yasamadim simdiye kadar :)

Bir takim seyler olsa built-in cok daha mutlu olurdum fakat. Mesela ben delice podcast dinleyen bir adamim, arabamin koltugunda isem direk podcast dinlerim. Bu aletlerde de gormek istedigim yegane ozellik saglam bir FM vericisi. Kendi arabama binmiyor isem, ki cogu zaman sirket arabalarinin birinde oluyor kicim (hangisi park yerinde ise), bu teknolojiye gereksinim duyuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Arlooax said:
Penthesilea said:
Kim alir ki bu aleti yani.

Ben alirim mesela. Kici kirik 1Phone alip zirt pirt patlayan touch screen'nine sektirecegime pasa pasa alirim nokia'mi, indiririm SDK mi, eksik ise application da yazarim, yazilmis olanini da indirir kullanirim.

Yalnız herkes programcı değil. Şu yazdığın "kim alır ki bunu?" sorusuna cevap teşkil etmiyor bu yüzden. Ekranı dokunmatik değilse direk geride kalıyo rakiplerinden. Bi sürü özellik sıralamışlar ama 3. parti (ve freeware) yazılım desteği yoksa bi yerde kalır o özellikler. Burda ben windows mobile'ı rakipsiz görüyorum. direk tercih sebebi hatta sırf bu yüzden bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazmak zorunda degilsin zaten.

Official Nokia Yazilim Gelistirme - Free

Nokia Beta Labs
Official Nokia Yazilim,Theme,Ringstone, vs Paylasim Noktasi -Free

Mosh By Nokia

Official Nokia Oyun Portali - EA, Ubisoft free deil haliyle
N-Gage

Alintida altini cizdigin gibi, yazilim gelistirebilecek arkadaslar var ise de keyfince, Nokia Symbian SDK
Nokia Symbian SDK

Touchscreen konusuna gelince, yeni bir teknoloji degil, paticik de yazan cogu arkadasdan eski bir teknoloji. Sorulmasi gereken soru madem bu teknoloji bu kadar eski, niye apple zipladi ilk?

Bunun cevabida bana gore basit, Apple denilen surungen firma, innovation ayagina, kimsenin yanasmadigi dokunmatik ekran teknolojisine ki yanasilmamasinin nedeni sorunlu bir teknoloji, arti sorunlari azaltmak isterseniz pahaliya kacan bir teknoloji. Yani bu teknolojide kullanilan componentlar onemli. En guzelini de kullansan bu sektordekiler bilir ki o touchscreen bir bokluk cikarir :)

En son DELL atlamisti, agzi yandi cekildi sektorden, ekranlar 1. yilin sonunda sapir sapir dokulmeye basladi. Kaldi ki o ekranlarin ana ureticisi 3M idi. Bu sektorun en buyuk iki devi 3M ve EloTouch firmalaridir. Halen saklamaktayim DELL'in muhendislik departmanindan gelen o isyankar maili, adamlar "hocam cekicleyin daha iyi calisir, ya da ekranin case ini koparin, parcalayin, genelde calisiyor" dediler. Bu arada bizim isimiz touchscreen ler o acidan yaziyorum bu sekilde cigerini bildigim bir teknoloji. Teknik servisde ki 1Phone'larin cogunluk arizasi touchscreen arizasi, sansi var ise calibration + linerization ( driver lari destekliyor mu bilmiyorum) yirtarsin, sansin yok ise o telefonun en pahali componenti o zaten goctun demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Arlooax said:

Touchscreen konusuna gelince, yeni bir teknoloji degil, paticik de yazan cogu arkadasdan eski bir teknoloji. Sorulmasi gereken soru madem bu teknoloji bu kadar eski, niye apple zipladi ilk?

Bunun cevabida bana gore basit, Apple denilen surungen firma, innovation ayagina, kimsenin yanasmadigi dokunmatik ekran teknolojisine ki yanasilmamasinin nedeni sorunlu bir teknoloji, arti sorunlari azaltmak isterseniz pahaliya kacan bir teknoloji. Yani bu teknolojide kullanilan componentlar onemli. En guzelini de kullansan bu sektordekiler bilir ki o touchscreen bir bokluk cikarir :)

Kusura kalma ama çok fan boi yazı olmuş...Sürüngen tarzı imalar falan yazmanada gerek yoktu...Asıl sorman gereken nokia yıllarca aynı modellerin kasalarını değiştirip değiştirip kullanıcıyı sömürmesi olmalı.

Touch Pad sorun çıkarır demişinde, Apple iphone çıkardığından beri en çok başına freewareların işletim sistemi üstünde yarattığı sorun olmuş, touch pad değil.Önceden dediğim gibi 2 firmanında telefonunu kullanıyorum kaldıki Nokia en iyi telefonlarını kullandım ve halen kullanıyorum(şuanda n95 ve iphone var).Touch Pad üstüne dökülmeyen şey kalmadı ne bir iz nede bir sorun yaşadım.

Apple yaptığı çok önce yapmalılardı cep telefonunu kalıplar içinden çıkarıp bireysel bir alet haline getirdiler buda bir başarıdır.Kaldı ki Nokia harıl harıl kayıbı nasıl kapıcağını düşünüyor, açıklanan N series satışlarıda buna bir örnek ve üstünde çalıştıkları yeni concept telefon Morp. Aynı şekil Apple gibi bireysel kullanıma açık yeni bir çağ başlatma çabasındalar.

Son olarak bir çok başlıkta tartışıldığı gibi kimse kimsenin gırtlağını sıkmıyor bu telefonun reklamını yap yada şunu kullan diye normal kalıplardan sıkılanlar iphonedan yana tercih yaptı.Temel iş adamları vs.. N series kullanıyor yada Samsung tercih ediyorlar.Zevkler ve renkleri bu kadar ağır itamlarda ve şekilsiz iddalar ile savunmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

"Fan boi" ne demek anlayamadim, "fan boiler?" , "fan based" filan gibi bir kavram ise evet tabiki yani oyle yazmisimdir dogal olarak.

Girtlak sIkaN yok, bak ikisinden de almissin iste, temel isadami iken N95, parkda lunaparkda , kendini ifade etmek istediginde de 1Phone :)

Birde hatirlatma yapayim TouchPad sorun cikarar demedim ben (TouchPad bambaska bisi hocam), Touch Screen Teknolojisi zaten sorunlu dedim reliability olarak. Sorunuda uzerine dokulen seyler degil (tabiki dokmemek gerek, ekran sonucta), teknolojinin durable olmamasi, nazik olmasi yani.

Son olarak Apple da benim icin veya bir baskasi ici surungen bir firmadir, senin icin veya gene bir baskasi icin bu durum farkli olabilir. Hayati da guzel yapan farkliliklardir.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet genelde sende düşüncende haklısın ama bu kadar taşlamaya gerek yok.Iphone eğlenceli bir telefon, çok aman aman kötü bir telefon değil ek olarak Nokiada okadar third party programlara açık bir telefon değil.Ben iphone çıktığından beri oturup karşılaştırma yapma gereğinde bulunmadım yada oturup tartışma.Apple yaptığını çok önceden telefon firmaları yapmalıydı, genel pazarla numarası bunlar.A yı çıkar oOoO desin millet sonra B daha sonra AB ardında C kızdığım nokta bu adım atıp teknolojik bir hamle yapmadı firmalar Apple adımı atana kadar.Touchpad tabiki hassas bir konu ama geç birde Morpu incele neler vaad ediliyor ve bu kadar değişken bir telefonda oluşabilicek hatalara bak...

Bir çok platformda tartışılda artılar eksiler iphone ve nokia arasında ki sonuç bana göre Nokia benim aradığımda özelliklerde geçiyor iphnone, kimse oturup thirdparty program kurup kullanım alanının artılırması yolunda zorlanmamalı bundan vesile nokiada bunu yapmıyor mesala..Yukarda kızdığım gibi Nokia uzun süre kullanıcıyı sömürmesi oldu kaldı ki ben şahsan kıl olup eski GD92 idi herhalde panasonic telefonumu kullandım.

Fanboi derken Fan boy demek istediğimi anlamışındır umarım ki halen öyle yazıyorsun.Genel olarak iphone karşılıyor çoğu şeyi bir telefon olarak kaldı ki çoğu insan türkiyede olmayan veya yarım yamalak olup ve pahalı olan özelliklere göre karşılaştırıyorlar bu telefonları.Ne 3g ne GPRS nede Storeları hakkıyla kullanan bir kitlemiz yok olsada hakkını verse herkes telefonun.Genelde şekil amaçlı kullanıldığından pek bir farkını göremiyorsun asıl kullanıcı ve bu yönde kullananlar arasında...yazarkende birşeyi fark ettim acayip devrik ve argo yazıyorum lanet olsun bana.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...