Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

paramecium Audi harici araç alacakmış

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Selam,

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=228382

33.500 EUR

DOSYA NUMARASI: 083406132
MARKA: AUDI A4 2.0 TDI MULTITRONIC B7
MODEL YILI: 2006
KM: 88.633
RENK: SEDEFLİ FANTOM SİYAHI

AKTARMA: ÖNDEN ÇEKİŞ
MAX HIZ: 206
MOTOR HACMİ: 2.0
YAKIT TÜKETİMİ: 7,7 - 4,7
SİLİNDİR ADEDİ: 4
SUBAP ADEDİ: 16
YAKIT DEPOSU: 70lt
MAKSİMUM GÜÇ: 140 / 4000
MAKSİMUM TORK: 320 / 1750
BAGAJ HACMİ: 460
YAKIT TÜRÜ: Dizel
0-100 KM. HIZLANMA (SN.): 10
ŞANZIMAN: Multitronic

GÜVENLİK DONANIMLARI
# ABS Fren - ABS
# Elekt. Çekiş Kontrol Sistemi -
# Elektronik Fren Basinç Dagilim
# Elektronik Stabilite Programı
# Fren Asistanı-BAS
# Immobilizer - IMM
# İç Denetimli Alarm - AL
# Karanlık Sensörlü Farlar - KSF
# Ön Sis Farı-SF
# Ön ve Arka Tavan Hava Yastıkla
# Ön Yan hava Yastıkları
# Sürücü Hava Yastığı
# Uzak.Kum.Merk.Kilit - UKMK
# Yolcu Hava Yastığı

KONFOR AKSESUARLARI
# 10 Hoparlör-10H
# 2 Bölgeli Otomatik Klima - 2BK
# Alü. jant 8Jx18 9 kollu
# Alüminyum Alaşım Jant -AJ
# Arka Kol Dayama - KD
# Deri Direksiyon - DDi
# Elektrikli açilir solar tavan
# Elektrikli Arka Camlar - 2AEC
# Elektrikli ve Isıtmalı Ayna -
# Elektro-Servo Direksiyon - ELS
# Hidrolik Direksiyon - HD
# Multitronic
# Park mesafe kontrolu, arka
# Radyo Cd - RC
# Tipt. kum.spor deri direksiyon- 3 kollu
# Yol Bilgisayari - YB
# Yükseklik Ayarlı Direksiyon - YAD
# Yükseklik Ayarlı S.Koltuğu
# Yükseklik Ayarlı Y.Koltuğu

Bu kadar parayı buna veremem şu an. Resmen bütçenin %50 aşılması oluyor bu :) Audi'de iyisi var 'ama ne kadar ekmek, o kadar köfte' dengesinde :P

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

bence güzel. jetta hakkında yazılan kotu seylere katılmıyorum ben. zaten sadece kasa elestırılıyor. motorlar zaten standart. ic mekan zaten bildigin vw. 10 sn ye hızlanma 140 beygir ve dizel torque una ragmen biraz yavas kalmıs. ama zaten cok lazım bir sey degil bence. 11 in altında oldugu sürece isini gorecektir.

bu arada dizel degil biliyorum ama 1.4 tsi passat ların dsg olanlarının tüketimi nasıl? kasa cok mu agır geliyor ? iyiyse otomatikten vazgecip alabilirsin belki. tabi ikinci ele dusmek icin biraz yeni. 1 sene kadar beklemen gerekir. manual i sıfır km alırsan 51, dsg 56 ya satılıyor. o da minimum paket.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Kafam iyice "öpüldü" :P

Jette kasa olarak aklımdakinden büyük : İşin kötüsü Opel-gedizlerde indirim yaptırma şansım var (sahipleri arkadaşın babasının kuzeni çıktı), Citroen bayi ise fiyatı 40.600 YTL dedi ama daha birşeyler yaparız diyor. Manyak olmamak elde değil.

Bir de VW'in pahalı servis ve yedek parça politikası beni uyuz ediyor >:( Yolunacak kazmış gibi hissediyorum kendimi. Jetta otomatik 61bin YTL'lerden 2 yılda 45bin YTL'lere düşmüş. Fazla mı değer kaybı var yoksa?

İşin garibi dod.com'da ikinci el diesel Golf yok. Ne otomatik ne de düz!

Namessar yardım et, nefes alamıyorum :O

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Fişne çürütüğü rengi olan pek güzelmiş :)

Şimdik öncelikle nasıl Astra bulamadın ikinci el yalançı mod ben daha dün gece baktım bir sürü vardı. Tamam Cosmo'lar biraz daha azdı ama vardı :)

Dod ile kısıtlı kalma bence çünkü kendisi çok kısıtlıdır pazara göre. Bak Jetta yerine bunları neden düşünmüyorsun ki? Bence sırt çantası takmış Golf olan Jetta'dan iyidir orjinali :P

http://www.sahibinden.com/volkswagen_golf_1_9_tdi_tiptronic_dsgWQQaXQQ10178160WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/51000_km_de_golf_1_9_tdi_midline_tripWQQaXQQ10594859WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/ilk_sahibinden_masrafsiz_1_9_tdi_midline_WQQaXQQ10434673WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/sahibinden_tertemizWQQaXQQ10091117WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/golf_19tdi_gti_on_arka_tampon_gorun_ondan_sonra_karar_verin_teWQQaXQQ10403466WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/10_gunluk_golfWQQaXQQ10568261WQQpXQQdisplayitem

Tamam bu fiyatlara sıfır araba da alınabiliyor ama değerleri de yüksekten yere çakılmaz diye düşünüyorum. Burada dikkat edilmesi gereken ana husus 2 yıl sonra kaça satılabilirler?
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:
Citroen bayi ise fiyatı 40.600 YTL dedi ama daha birşeyler yaparız diyor. Manyak olmamak elde değil.

Manyak olma o zaman. O Citroén iki senede çıkartacağı servis masrafıyla bayinin yapacağı indirimi kapatır. Hele ki çok km yapacaksan içeri girersin, arada durmadan uğraştığın cabası. Bu bir.

Peugeot ve Citroén arabaları ucuzdan verir ama onlar da servisten söğüşler. Politikası budur. Kardeşimin 307sinin yedek parçalarının çoğu benim Volvo'dan pahalı ve onun servisi bana göre 2 kat işçilik alıyor, daha ne diyeyim. Örnek... Biraz da servisle ilgili ama annemin far ampulü yandı, Volvo servis bizden sadece ampül parasını alıp taktı. Kardeşimin far ampülü yandı, 20 lira ampül 50 lira işçilik 70 liraya söğüşletmiş kendini. Tamam far ampülünü kendin de yaparsın oto elektrikçiye ucuza da taktırırsın; ama o arabanın durmadan elektrik aksamında bozulmalar olacak, motor ufak arızalar yapacak, hele ki otomatik şanzımansa buraya defalarca yazdım Citroén'i olan 2 arkadaşım şanzıman arızası yüzünden servise götürmekten hal oldu diye. Bu da iki.

Neyse sen düşün tabii. Ama bu kadar lafa Citroén alırsan bence modluktan istifa et.
Sosyal ağlarda paylaş

turkiye de servis kavramı= musteri itiraz etmedigi surece iscilik gecirmek.

ben motor yıkama zart yıkama zurt temizleme adı altında garanti kapsamı altındaki iscilik masraflarının örtülmüş hallerini catır catır odedim bugune kadar.

audimde de boyleydı, pug umdada, bmw 1 dede aynını yaptılar son km bakımında. hatta en kallavisini kosifler yaptı diyebilirim. o kadar kallavi oldugunu sonradan farkettim. oderken farketseydim ederdim kavgasını.

sende odeyeceksın. yada bol bol kavga edeceksin. montaja para isteyemiyor garantide ama isteyecegi bir hizmet alanı kesin bulup yaratıyorlar.

guvenme garantıye.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk mesaja hitaben yazıyorum, auris güzel bir araba. toyota'nın motorları da sağlamdır. bakımını yaptırdığın sürece 500k ömrü var derler :) bilemem gerçi ne kadar doğru da pederin 93 model toyota corollası var 250k yı geçti hala bana mısın demiyor. yakıt tüketimi de hepsine ortalamadır diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:
Selam,

Peki garanti kapsamındaki dönem boyunca çıkan sorunlar bana nasıl maddi külfet getirebilir ki? Yoksa getirir mi!

Saygılar.

Namessar'ın dediği gibi takacak bir yer bulurlar. Hiç yapamadılar "Bilmemne bilmemnolmuş" derler veya "Bunun işçiliği garanti kapsamında değil" diye oradan geçirirler.

Bizim aldığımız 307, ilk 2 senesinde toplamda 12.000 km yapmasına rağmen 20 kere garanti kapsamında değişime gitti. Bunların neredeyse yarısı elektrik sistemiyle ilgili arızalar, yok yol bilgisayarının ışığı gitti, kendisi bozuldu, cd changer arıza yaptı, ses sistemi ve bir hoparlör gitti, vs vs vs. Ben arabayı arada gezmeye çıkartıp arıza listesi yapıp kardeşime veriyordum servise götürmesi için.

Özellikle karmaşık bir şey bozulduysa fütursuzca işçilik alıyorlar, olmadı "Gelmişken sizin filtreleri değiştirdik, araba çok tozlu bir yerde mi?" falan diyerek buluyorlar bir şey.

O bakımdan garantiye güvenme sen. Güvensen bile yeni aldığın bir aracı öyle zart zurt servise götürmek sinir bozar.

Bir 10 dakika önce geçen sene C3 alan arkadaş ağlamaklı aradı. Arabayı kesin satmaya karar vermiş, otoparkta bıraktım kullanmıyorum artık diyor. Tamam C4 bir nebze iyidir ama, bir nebze.

Bir de şunu söyleyeyim. Benim ilk arabam alınırken ikinci el 10.000kmde çok temiz 306 almıştık. Tanıyanlar bilir ben çok titizlenirim arabaya, öyle hor da kullanmam. 50.000 km'de o namussuz araba bana 6.500 YTL servis masrafı çıkardı 6 ay içinde, sonra da 12.000 YTLye tanıdığa sattım. Ona da 5 ayda 3.000 YTL masraf daha çıkarmış, neredeyse motoru falan parça parça yeniden topladılar. Bu Peugeot'un yenisi falan çok daha dandik eskilerinden, arabaların dışı güzelleşip şekillendikçe içi köhneleşiyor. Dikkat edin fiyat olarak da düşüyor fiyatları, satmak için.

Kimse kusura bakmasın, Fransız arabalarından nefret ettim, bu fikrimi de kolay değiştireceğe benzemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Cafein said:
Bu Peugeot'un yenisi falan çok daha dandik eskilerinden, arabaların dışı güzelleşip şekillendikçe içi köhneleşiyor. Dikkat edin fiyat olarak da düşüyor fiyatları, satmak için.

Kesinlikle katılıyorum. Yeni 308 ve 207 için Peugeot bayiine gittim, arabaların dışı gerçekten çok hoş. Fakat iç mekan inanılmaz hayal kırıklığına uğrattı beni. Bir nesil önceki Astra Classic'lerin bile iç mekanı daha güzel bence. Hem de fiyatları da pek ucuz değil bence. O iç mekana 30 bin lira para verilmez kesinlikle.

Astra kasa değiştirecekmiş, evet de, bilmiyorum o arabaya hala sempatim var, 80k km yapacaksın, ben olsam astra yı da listeye katardım. Diğer alternatiflerin hali ortada çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...