Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vurun Türkçe'ye

asinanyavuz

Öne çıkan mesajlar

çok alakasız olacak ama şunu topiğe eklersem umarım sorun olmaz.
küçük harflerle yazayım dedim.

video ilk başladığında arkada o ıslıkla çalan şarkı hakkında bilgiye ihtiyacım var böyle bi yerde karşıma çıkmasını bende beklemezdim ama ismini orjinalini falan bilen varsa yardımcı olsun lütfen:)
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

video ilk başladığında arkada o ıslıkla çalan şarkı hakkında bilgiye ihtiyacım var böyle bi yerde karşıma çıkmasını bende beklemezdim ama ismini orjinalini falan bilen varsa yardımcı olsun lütfen:)

Fistfull of dollars filminin film müziği bu - birebir. Çok küçük bir ihtimalle For a few dollars more filminin ki de olabilir, ama büyük ihtimalle fistfull of'un bu.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:
Black-ice said:

Fistfull of dollars filminin film müziği bu - birebir. Çok küçük bir ihtimalle For a few dollars more filminin ki de olabilir, ama büyük ihtimalle fistfull of'un bu.

çok teşekkür ederim. bi westernin müziği ama neyin işte onu arıyordum. çok sağol:)
Sosyal ağlarda paylaş

çok güzel..

ama dil ile ilgili koccaman bir eleştirim var, yazım kılavuzları ile zırt ve pırt oynanması!

bakınız siteden, güzide bir türkçe örtmeninimizin yazısını kopyalıyorum:
said:
İyi hoş da daha ilk başta Türkçemizi yanlış kullanıyoruz. Görüntünün ismi Vurun Türkçe'ye yazılmış. Ama dil adlarından sonra gelen ekler kesme imi ile ayrılmaz. Eskiden ayrılırdı fakat o kural birkaç yıldır uygulanmıyor. Ayrıntılı bilgi için: YAZIM KILAVUZU, Dil Derneği, 2005, s. 86-89.) Not: Türkçe öğretmeniyim

ben ilkokula giderkene sonbahar birleşik yazılıyordu sonra bi ayrıdılar sonra salaklığından yenmeyeceği için hızlıca birleştirdiler. sonra ilk okul mu ilkokul mu geyikleri vardı. Ahmet Bey mi yoksa Ahmet bey mi olayları da döndü tabii. şapkaları bi kaldırdılar bi koydular.. Ben hâlâ şapkalı kullanırım, yazım kılavuzu ne der bilemiyorum.
diyeceğim o ki.. karar verin ulan! değiştirip durmayın, aklımızı karıştırmayın! milleti dilden soğutmaksa amaç, bravo çok iyi gidiyorsunuz...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
İyi, hoş da daha ilk başta Türkçemizi yanlış kullanıyoruz. Görüntünün ismi "Vurun Türkçe'ye" yazılmış, ama dil adlarından sonra gelen ekler, kesme imi ile ayrılmaz. Eskiden ayrılırdı, fakat o kural birkaç yıldır uygulanmıyor. Ayrıntılı bilgi için: YAZIM KILAVUZU, Dil Derneği, 2005, s. 86-89.) Not: Türkçe öğretmeniyim

Türkçe öğretmeniymiş. Peh.
Sosyal ağlarda paylaş

dilin yozlaşması noktalamadan ibaret değildir arkadaşlar.ya da ayrı yazılan birleşik yazılan kelimelerden.konuşur gibi de yazabilirsin gayet ..ama bi (bakın bi dedim)ingilizceci olarak söylemek istediklerim var uzun zamandır çok rahatsız oluyorum bu durumdan..

gerek paticikte gerek sokakta orda burda gördüğüm bi tablo bu..türkçe konuşuyosan türkçe konuş.ha ben ingilizce biliyorum ey insanoğlu demeye o kadar meraklıysan buyur ingilizce konuş..13 senedir ingilizceyle yoğrulan biri olarak türkçeyi yozlaştırmama konusunda bu kadar özverili davranıyosam sanırım diğerleri için de çok zor olmayacaktır..

dillerin gelişim sürecinin reddedilemez bi parçasıdır bu etkileşim,ya da başka dillerden bazı kelimeleri almak..
ama bu yozlaşmaya gitmemeli..halihazırda gayet kolay anlaşılır bi türkçe kelime duruken sen kalkıp ''oww shit'' dersen ben de sana ''ananı da al git'' derim..
özenmeyin bu kadar yani kasmayın her cümleye bi ingilizce sözcük sokuşturucam diye..
rahat olun kendi dilinizi konuşun..başka diller de öğrenin ama gerekli yerlerde kullanın..

(yukarıdaki metinde yazar yazım kurallarına dikkat etmemiştir evet.)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...