Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung i900 Omnia almayı düşünüyorum

Odinn

Öne çıkan mesajlar

Herşeyiyle inceledim hem iphone'u hemde omnia'yı

Artısı eksisini gördüm şu tasvir hoşuma gitti mesela

Donanimhaber said:

SAmsung omnia ==== pc
I phone 3g ==== playstation

YOk ben ps3 mu oynarım bılgısayarımıda zaten oyun oynamak icin kullanıyorum dıyenlerdenseniz tartısmasız ıphoneeeeeeeeeeeee

Yok kardesım ben cok calısıyorum bılgısayarda ofıce islerimi yurutuyorum uzaktan pc mi yonetıyorum dıyenlerdenseniz omniaaaaaaaaa

Samsung'u hiç sevmeme rağmen mlsf Omnia alıcam galiba :( . Alma nedenim Navigasyonu. İphone'da googledan gps kullanabiliyorsun diyorlar ama türkiye'yi desteklemiyormuş. Omnia sana navigasyonu veriyor üstelik bedava update edilebiliyor'da.

Omnia'nın en iğrendigim yönüde (hatta tek diyelim) ekrani. Mlsf iphone'un çok gerisinde kaliyor görüntü kalitesi yönünde.

Biri bana diyebilirmi ister parali ister parasiz programla olsun İphone'un gps'i ile istediğin yere gidebilirsin... Derse gidip iphone alicam yok olmuyorsa omnia
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Biri bana diyebilirmi ister parali ister parasiz programla olsun İphone'un gps'i ile istediğin yere gidebilirsin... Derse gidip iphone alicam yok olmuyorsa omnia

http://arstechnica.com/journals/apple.ars/2008/06/10/tomtom-announces-iphone-gps-app

http://www.gpsreview.net/tomtom-for-iphone/

ve son olarak

http://rapidshare.com/files/151229213/Iphone_gps_deneme.rar
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de yabancı GPS incelemeleri bişey ifade etmiyor pek, önemli olan çalışan, detaylı, sesli navigasyon sisteminin olması. Bildiğim kadarıyla da henüz yok. Dosya adının deneme.rar olması da bi dayanak değil, video bulanık çünkü, Türk mü belli değil. Ayrıca yanlış anlamadıysam sadece bulunulan noktayı gösterişyor Gmaps üzerinden, yol tarifi değil.

Gerek Symbian, gerek Windows Mobile'a göre Garmin, TomTom, Route 66 falan var, iPhone'da başka seçeneğiniz yok ama. Ne zaman destek gelir o da bilinmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@baggio istanbul'da arabada çekildi o video yani bakın omnia gibi alet, alın diye fake bi tane bulup koymadım.
ki omniayıda iphoneu da kullanmış biri olarak karşılaştırmak bile gereksiz geliyo insanlar istediğini alsın kullansın ama sonunda ikiside çok fena bozabilir,

beklenti karşılamak yönünde kağıt üstünde her türlü omnia iphonea basar gibi gözüksede hız, ekran kalitesi ve arayüz çook fazla şey değiştiriyo

omnia ekşisözlüğe reklam vermiş ordan yorumları okudum ve herkesin okumasını tavsiye ederim.

ha bide pda popülerliği yüksek, insanların cep bilgisayarı kullanmayı bildiği, gereksinimlerini yerine getirebilmek için omnia, iphone gibi aletler aldığı yabancı sitelerde okuyun yorumları, incelemeleri yoksa (bundan sonra sözüm sana diil) iphonealma.com gibi sitelerden bi kaç şey okuyup gelen, ve yorumda bulunanlar çok komik oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
İyi de yabancı GPS incelemeleri bişey ifade etmiyor pek, önemli olan çalışan, detaylı, sesli navigasyon sisteminin olması. Bildiğim kadarıyla da henüz yok. Dosya adının deneme.rar olması da bi dayanak değil, video bulanık çünkü, Türk mü belli değil. Ayrıca yanlış anlamadıysam sadece bulunulan noktayı gösterişyor Gmaps üzerinden, yol tarifi değil.

Gerek Symbian, gerek Windows Mobile'a göre Garmin, TomTom, Route 66 falan var, iPhone'da başka seçeneğiniz yok ama. Ne zaman destek gelir o da bilinmiyor.

yazmaya üşenmiştim derman olmussun :) . Galiba şuanda en iyi secenek omnia gibi duruyor. Navigasyon gerçekten istiyorum.

Cidden yok değilmi şimdi gps iphone'da ?

Birde şarjı kaç gün gidiyor bu telefonun ?
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:
Baggio said:

yazmaya üşenmiştim derman olmussun :) . Galiba şuanda en iyi secenek omnia gibi duruyor. Navigasyon gerçekten istiyorum.

Cidden yok değilmi şimdi gps iphone'da ?

Birde şarjı kaç gün gidiyor bu telefonun ?

gpsle navigasyon ayrı şeyler.
navigasyon için omnia alıcaksan da saçma bişey yapmış olursun 2 saat gidiyo navigasyon açıkken şarj
onun için bin türlü alet varken navigasyon için telefon almak garip
Sosyal ağlarda paylaş

ayri şeyler oldugunu biliyorum ama iphone google map'ten ayni görevi görebiliyor türkiyede desteklemiyormuş tabiki.

Navigasyon için omnia almanin saçma hiç bir yani yok .Sarj'ı arabadan birşekilde halledebilirsin. Bisikletle gidicek değilim ya

navigasyon için olan o binbir türlü aletlerin en ucuzu nereden baksan 200 300 milyon ayrica cep telefonu gibi yaninda bulunduramazsin her zaman bir başkasının arabasinada binsen kullanabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

başkasının arabasına binerken bu sefer sarj aleti mi taşıcaksın yani?
ben omnia'yı kötülemek istemiyorum ya da iphoneu al da demek istemiyorum.

sadece ihtiyacın olan şey navigasyonken bunu telefonda aramanın bence yanlış bi düşünce olduğu belirtiyim bari, sende bana ikisi bir arada olsun boşuna taşımıyım diosun ama bu mp3 player diil çok yük biniyo şarja ve işlemciye.
konsept olarak telefonu navigasyon cihazıyla birleştirmek, firmaların mp3 player, fotograf makinesi ya da web browserla birleştirmesinden daha komplike bi olay
aldıktan sonra üzülme diye şeettim. paşa gönlün bilir
Sosyal ağlarda paylaş

Navigasyon İstanbul'dan Edirne'ye giderken kullanılmaz ki zaten. Şehir içinde bildiğin yere kadar kendin gidersin, bilmediğin yere yaklaşınca navigasyon açarsın 10-15 dk, kapının önüne kadar götürür. İki saat iyi bi süre yani.

Navigasyon cihazına ayrıca para vermemiş oluruz böylece, sanki navigasyon cihazları şarj istemiyor momentumdan alıyor enerjisini :p Hem bazen yayayken bile lazım oluyor navigasyon, bana oldu kaç kere en azından.

edik: Benim kullandığım Omnia değil bu arada, N95 8GB'den kullandım bugüne kadar navigasyonu. Bir sorun yaşamadım, Windows Mobile olunca daha da iyi olur teorik olarak. Cebinde navgasyon taşımak gerçekten çok rahat bişey ama. Birdenbire bilmediğin bi yere gitmen gerekti mesela, gir internete açık adres bul, sonra gir navigasyon ayarla götürsün seni :)
Sosyal ağlarda paylaş

Esh e katıldım valla yürürken gps açmak çok manasız gecenin körü olup etrafta insanın olmadığu durumlar dışında.

Ben iPhone 3g'yi görünümden dolayı tercih ettim özellikleri de bana gayet yetiyor mutluyum. Video çekmeyi düşünmüyorum fotoğrafsa şu ana kadar 4 tane çektim. Alet hiç kasmıyor hiç restart atmadım aldığımdan beri. GPS için Garmin ve TomTom'un yanında NavTurk'de başladı diye biliyorum geliştirmelere. Yakın zamanda kullanılabilecek halde olacaklarını düşünüyorum olmasa da önemli değil, GMaps gayet başarılı bir şekilde çalıştırıyor, sokak isimlerini de gösteriyor nerden girersem ters yöne girmiş olacağımı da.Ha tek başıma bakarak bulmaya kalksam kaza yaparım büyük ihtimal durmak lazım çünkü sesle uyarı yok haklısınız. Ama bi taksiciye esnafa soramicak durumdaysam da şansımı zorlamam beklerim 2 saniyede kenarda dert değil.

GPS konusunda telefonlar üzerinden yürütülen kavga çok anlamsız bunu patinaj da yapmak daha mantıklı olurki araç firmaları dahili olarak getirsin artık.

Omnia hakikaten kağıt üzerinde bakıldığı zaman iPhone u ezip geçiyor bunu kabul edememek için fanatik olmak gerekir. Ancak tip ve menülerinin şekli açısından bana hoş gelmedi. Almadım, bitti gitti.

Baggio her topicte iPhone'a geçirip duruyorsun. Ok abi ben gerizekalıyım aldım( ne zaman çıkacaığını bilsem se xperia x1 alırdım mesela fanatik fln değilim) ama yeter sen de bi sus artık nedir alıp veremediğin belli değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
Kasa olarak çekici bir makineymiş fakat Windows Mobile hiç iyi değil. Sanki bilgisayar gibi çalışıyor ve kasıyor kendileri. Pekte iyi değil ama dosya taşıma, abidik gubidik video, fotoğraf şeylerini saklama ve üzerinde oynamak isterseniz hoş telefon. Ama radyosu yani kulaklıktan ses az geliyor. Iphone la kıyaslanamaz bile 5 gün kullandım hemen satmaya çalışyorum Iphone ya da ona benzer birşey almayı düşünüyorum. Mp3 ve telefonun ikisi bir arada olsun istiyorum Samsung Omnia I900 bu işler için ideal değil ve basit bir telefon bana göre.

Sevmedim.
Hiç!
Sosyal ağlarda paylaş

şu gps olayını bi açıklığa kavuşturalım şimdi..
wm6'lı telefonlara dışarıdan işe yarar (ve beleş) gps yükleyebiliyor muyuz? çalışması için ne başka gerekiyor? garmin vs program para ile mi? kullanım için de ekstra ücret talep ediyorlar mı?
(yanlış cevap ise şunlar: n95, n96, nokia..)
Sosyal ağlarda paylaş

evet ekstra ücret talebi ediliyor gps için.
hangi programı yüklersen yükle 3G sistemine geçiş yapıyor otomatikmen ve aylık ücret ödüyorsun.
aslında telefonu alırken gps için almayacaksın 40-150 ytl arası Tom Tom lar var hem de Türkçesinden tutta arapçasına kadar tüm dillerde kadın erkek sesiyle şarj olursa 3 saat dayanabilen gps ler var. kesinlikle daha mantıklı. iphone un olur mp3 + telefon. cybershot ların fiyatları düşük zaten onlardan al fotoğraf makinen. gps istersen tom tom alırsın daha mantıklı 1 milyara bir makineyi özellikle i900'u almak saçmalık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...