Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[NWN] En iyi NWN modları nelerdir

Bone

Öne çıkan mesajlar

daha önce de çok forum açılmış ama kimse hiç bir cevap vermemiş.

oysa anladığım kadarıyla, mod denemiş, oynamış çok insan var.[hline]Arkaplanda Kanada, altımda güçlü bir mustang, elimde long sword dururken;
arabalar, trafik, bu karmaşa, bu boğucu kent niye?
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce ben birkaç tane tavsiye yazmıştım. Witch's Wake ve Lone Wolf Serisi adlı başlıklara bakarsan görürsün. Ayrıca biraz aşağıda bulunan LevieMaxilack'ın açmış olduğu başlıkta da birşeyler yazmıştım. Bunların dışında da birkaç tavsiyede daha bulunabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır bişiyler yazmışken bari 1 tavsiyede daha bulunayım. Bunu daha önce başka bir yerde daha yazmıştım.

Shadowlords ve Dreamcatcher Serisi

Shadowlords ve Dreamcatcher serileri Forgotten Realms'de geçen, küçük sayılabilecek ama birbirinin devamı niteliğinde olan modüllerden oluşuyor. Oyunu ister single ister multiplayer oynayabilmek mümkün. Oyunun hikayesi de oldukça güzel ve gittikçe daha ilgi çekici bir hale geliyor. Özellikle Dreamcather serisi büyüleyici nitelikte. Henchmanler de çok güzel ayarlanmış, aynen Baldur's Gate'deki gibi sizinle bazen konuşuyorlar, durumunuzla veya yaptıklarınızla ilgili yorumlarda bulunuyorlar, vs. Diyaloglar da oldukça güzel ve eğlendirici, hoşunuza gideceğini tahmin ediyorum. Ayrıca good - evil seçimler yapmakta mümkün, oyun ilerledikçe daha da belirginleşiyor. Bu modülün yapımcısının oldukça uğraşmış olduğu kesin. Neyse daha fazla konuşmadan ben size adresleri veriyim:

Shadowlords serisi 5 modülden oluşuyor. Ayrıca hak pack dosyasını da çekmeyi unutmayın. Bu ilk 5 seri aynı hak dosyasını kullanıyor, o yüzden sadece 1 kere yüklemeniz yeterli.

Shadowlords 1 - The Message
Buraya tıkla

Shadowlords 2 - Hills' Edge
Buraya tıkla

Shadowlords 3 - Skull Gorge
Buraya tıkla

Shadowlords 4 - Stonemeet
Buraya tıkla

Shadowlords 5 - Enter the Shadow
Buraya tıkla

Shadowlords hak pack dosyası:
]Buraya tıkla

Bu modülleri oynarken biri bittiğinde diğerine otomatik olarak geçecektir, tabi hepsini çekerseniz. Ancak Shadowlords serisi bittiğinde Dreamcather'a otomatik olarak geçmiyor. Fakat karakterinizi export edecektir. O yüzden diğer seriye geçerken bu karakteri kullanabilirsiniz, hatta kullanmalısınız da yoksa oyundaki birçok güzel detayı kaçırabilirsiniz.

Şimdi de Dreamcatcher serisinin adreslerini veriyim. Asıl eğlence bu seride başlıyor:)

Dreamcatcher 1 - Skyfall
Buraya tıkla
Dreamcatcher 1 hak pack dosyası :
Buraya tıkla
Dreamcatcher 1 movie dosyası (Bunu yüklemeniz şart değil ama yüklemek isterseniz *.bik uzantılı dosyayı "movies" klasörünün altına kopyalayın)
Buraya tıkla

Dreamcatcher 2 - Ocean Dreams
Buraya tıkla
Dreamcatcher 2 hak pack dosyası :
Buraya tıkla
Dreamcatcher 2 movie dosyası :
Buraya tıkla

Dreamcatcher 3 - Pit of Stars
Buraya tıkla
Dreamcatcher 3 hak pack dosyası :
Buraya tıkla
Dreamcatcher 3 movie dosyası :
Buraya tıkla

Yapımcı şu anda Dreamcatcher serisinin 4.sü üzerinde uğraşmaya devam ediyor. Eğer bunları oynarsanız ve hoşunuza giderse 4.sü çıktığında haber veririm. Eğer yüklemede yada oynamada herhangi bir sorun yaşarsanız yardımcı olmaya
çalışırım. Hadi iyi eğlenceler.
Not: Bu arada oyuna 1. lvl 1 karakterle başlayın ve 1.29 yamasını çekmenizde fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

Elegia Eternum

Bu sefer de fazla oynamayanlar için biraz kısa bir module yazayım. Bu module en fazla 3 saatinizi alacaktır, ama bu hiç de kötü olduğu anlamına gelmiyor. Elegia Eternum aslında çok basit bir görevle başlayan ama gittikçe karmaşık ve dramatik bir hal alan module. 5 ila 8. level karakterler için oldukça uygun. Full ve lite olmak üzere 2 ayrı sürümü var. Ben full sürümü çekmenizi tavsiye ederim çünkü bütün konuşmalar seslendirilmiş ve ekstra müzikler var, ama yaklaşık 19 MB'lık bir dosya.

Full Version:
Buraya tıkla

Lite Version:
Buraya tıkla
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Capulcu, 22 Mart 2003 04:28 tarihinde demiş ki:
Hazır bişiyler yazmışken bari 1 tavsiyede daha bulunayım. Bunu daha önce başka bir yerde daha yazmıştım.

Shadowlords ve Dreamcatcher Serisi

Shadowlords ve Dreamcatcher serileri Forgotten Realms'de geçen, küçük sayılabilecek ama birbirinin devamı niteliğinde olan modüllerden oluşuyor. Oyunu ister single ister multiplayer oynayabilmek mümkün. Oyunun hikayesi de oldukça güzel ve gittikçe daha ilgi çekici bir hale geliyor. Özellikle Dreamcather serisi büyüleyici nitelikte. Henchmanler de çok güzel ayarlanmış, aynen Baldur's Gate'deki gibi sizinle bazen konuşuyorlar, durumunuzla veya yaptıklarınızla ilgili yorumlarda bulunuyorlar, vs. Diyaloglar da oldukça güzel ve eğlendirici, hoşunuza gideceğini tahmin ediyorum. Ayrıca good - evil seçimler yapmakta mümkün, oyun ilerledikçe daha da belirginleşiyor. Bu modülün yapımcısının oldukça uğraşmış olduğu kesin. Neyse daha fazla konuşmadan ben size adresleri veriyim:

Shadowlords serisi 5 modülden oluşuyor. Ayrıca hak pack dosyasını da çekmeyi unutmayın. Bu ilk 5 seri aynı hak dosyasını kullanıyor, o yüzden sadece 1 kere yüklemeniz yeterli.

Shadowlords 1 - The Message
Buraya tıkla

Shadowlords 2 - Hills' Edge
Buraya tıkla

Shadowlords 3 - Skull Gorge
Buraya tıkla

Shadowlords 4 - Stonemeet
Buraya tıkla

Shadowlords 5 - Enter the Shadow
Buraya tıkla

Shadowlords hak pack dosyası:
]Buraya tıkla

Bu modülleri oynarken biri bittiğinde diğerine otomatik olarak geçecektir, tabi hepsini çekerseniz. Ancak Shadowlords serisi bittiğinde Dreamcather'a otomatik olarak geçmiyor. Fakat karakterinizi export edecektir. O yüzden diğer seriye geçerken bu karakteri kullanabilirsiniz, hatta kullanmalısınız da yoksa oyundaki birçok güzel detayı kaçırabilirsiniz.

Şimdi de Dreamcatcher serisinin adreslerini veriyim. Asıl eğlence bu seride başlıyor:)

Dreamcatcher 1 - Skyfall
Buraya tıkla
Dreamcatcher 1 hak pack dosyası :
Buraya tıkla
Dreamcatcher 1 movie dosyası (Bunu yüklemeniz şart değil ama yüklemek isterseniz *.bik uzantılı dosyayı "movies" klasörünün altına kopyalayın)
Buraya tıkla

Dreamcatcher 2 - Ocean Dreams
Buraya tıkla
Dreamcatcher 2 hak pack dosyası :
Buraya tıkla
Dreamcatcher 2 movie dosyası :
Buraya tıkla

Dreamcatcher 3 - Pit of Stars
Buraya tıkla
Dreamcatcher 3 hak pack dosyası :
Buraya tıkla
Dreamcatcher 3 movie dosyası :
Buraya tıkla

Yapımcı şu anda Dreamcatcher serisinin 4.sü üzerinde uğraşmaya devam ediyor. Eğer bunları oynarsanız ve hoşunuza giderse 4.sü çıktığında haber veririm. Eğer yüklemede yada oynamada herhangi bir sorun yaşarsanız yardımcı olmaya
çalışırım. Hadi iyi eğlenceler.
Not: Bu arada oyuna 1. lvl 1 karakterle başlayın ve 1.29 yamasını çekmenizde fayda var.

Verdigin linklerin hicniri calismyor
Sosyal ağlarda paylaş

The_Guradian:
Hepsi çalışıyor olmalı, kontrol etmiştim. Ama eğer hala sorun yaşıyorsan, istersen linkleri açık olarak yazıyım.
Sufi:
Yeni yamanın cracked version ile sorun çıkartıp çıkartmayacağı hakkında birşey diyemeyecem ama critical patch dosyasını çekeresen büyük olasılıkla sorun çıkmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

nwmain.exe dışında sorun çıkarmıyor, çünkü o değiştirilmiş olduğu için doğru checksum vermiyor. orjinal nwmain.exe'yi tekrar koyarak sorun çözülür, ya da 47 mb dload ederek kritik apdeyt ile de çözülebilir :)

şu oyunların orjinallerini rahatça bulabilsek de artık uğraşmasak böyle şeylerle :(
Sosyal ağlarda paylaş

sınıfımı geçsem ekran kartımı değiştirsem, nwn orjinal alsam ne güzel olcak ama...

peki dragonlance ile ilgili güzel şeyler ne var?[hline]Arkaplanda Kanada, altımda güçlü bir mustang, elimde long sword dururken;
arabalar, trafik, bu karmaşa, bu boğucu kent niye?
Sosyal ağlarda paylaş

Dayan kaptan, fazla birşey kalmadı. Sınıfı geçince ekran kartıda alırsın. Hem o zamana kadar expansion pack de çıkacak, ikisini birden alırsın.
Dragonlance'a gelince, single player için benim bildiğim öyle "süper" bir mod yok, ama istersen birkaç tane yazıyım. Multiplayer'a gelince durum biraz değişiyor. Çok iddialı serverlar var, hatta 96 kişilik bir Krynn serverı bile var. Tabi bu serverlardan yararlanamabilmek için orjinale ihtiyacın olacak. Bunun dışında oyununun çıktığı günden beri DL modu yapmaya uğraşan bir grup var. Yaklaşık 14 modülden oluşan bir seri planlıyorlar. Ancak bu serinin de multiplayer olması planlanıyor. Daha fazla bilgi için www.dladventures.com adresine bakabilirsin.

[Bu mesaj Capulcu tarafından 26 Mart 2003 16:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Necromancery, 27 Mart 2003 21:52 tarihinde demiş ki:
capulcu bana ayrıntılı anlatır mısın pek anlamadım ilk hangilerini yüklücem ne yapcam yükleyip

Şimdi diyelimki sen Shadowlords ve Dreamcatcher serilerini yükleyip oynamak istiyorsun. İlk olarak son yamayı çekeceksin. Bunu yapmanın en kolay yolu update tuşuna basarak tabi, ama eğer herhangi bir sorunla karşılaşırsan manuel yüklemek için aşağıdaki linke bakabilirsin:
http://nwn.bioware.com/support/patch_english.html
Daha sonra yukarıda verdiğim linklerdeki bütün dosyaları çekeceksin. Bu zipli dosyaları açtıktan sonra:
- Zip'li dosyanın içindeki .mod uzantılı dosyayı nwn'yi
yüklediğin klasörün altındaki "modules" klasörünün içine kopyalayacaksın.
- .hak uzantılı dosyayı "hak" klasörünün altına kopyalayacaksın.
- .bik uzantılı olanı da "movies" klasörünün altına yollayacan.
Daha sonra oyunu çalıştırıp ana menüden new - other modules'e gideceksin. Yüklediğin modülü seçip oyuna başlayabilirsin.
Umarın anlatabilmişimdir. Aslında "Modüller Nasıl Yüklenir" diye bir topic açıp oraya da yazsam fena olmayacak gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...