Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

Off gaza getirdiniz beni, ben de başladım final dönemi. Leed United'ın başına geçtim.

Takımda hedef şampiyonluk, coca cola 1'den championship'e çıkmak ilk seneden. Ama kadro dökülüyo. Hemen transfer çalışmalarına başladım. Tabii para olmadığından beleş transferlere yöneliyorum.

Malum, düşük liglerde önemli olan defansif tarafı daha çok oyunun. İlk hedefim 35'lik ihtiyar delikanlı Edgar Davids'ti. Adi adam fıstık gibi teklifimi geri çevirdi. Daha sonra carlos vela falan için kiralama teklifinde bulundum, reddettiler.

Bunun üzerine yine bedavaya Raul Garcia ve Gerard'ı (ispanyol, eski barca'lı olan) kattım. biri 31 biri 29unda çok yaşlı sayılmazlar.

Gambia'lı seyfo soley diye bi adam buldum daha 26sında, hem dmc hem dc oynuyo, statleri fena değil gibi ama bakalım görücez.

Defans açık veriyordu, orada oynatacam, bir de Kuffour'a teklifte bulundum ama o da başka takıma gitti.

Bir de yine brezilyalı çıkardım 26 yaşında 12-14 arası statler, onu da katmaya çalışıyorum work permit alabilirse, forveti de biraz adam etmiş olacam böylece.

Riskli transferler, ama tutarsa tadından yenmez. Hadi hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

benim beşiktaş kariyeri , milletin de içindeki fm aşkını canlandırdı herhalde :D

3 haftadır galibiyetim yok ligde , uefadan da elendim. allahtan alttaki takımlar da puan kaybediyor da 4 puanlık fark devam ediyor. holosko nobre sakatlanınca , yeni forvetlerin de uyum sorunuuyla beraber tgol yollarında büyük sıkıtı çekmeye başladık. hadi hayırlısı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe FM08'de beckford diye bi adam vardı, statleri kötü olmasına rağmen döktürüyodu. Biraz bakınmıştım gerçekte de baya gol atmış geçen sene falan. Bu yeni oyunda çok iyi değil ama kıyıp da kesemiyorum takımdan.

İlk hz. maçımı 1-0 kaybetmemle beraber (ve aldığım bir oyuncuyu taraftar da beğenmeyince) bayağı taraftar baskısı oluştu dakka 1 gol 1. Ama ikinci maçımı biraz abartıp 8-1 kazanınca (1 tane elle atıldı diye sayılmayan gol 1 de kaçan penaltı var, rakibin de golü orta açıcam derken aşırtma girdi :D) sustular hehe
Sosyal ağlarda paylaş

öyle hemen oturmuyor abi sistem , benim adamlar anca ilk yarının sonunda adam gibi oynamaya başladı, sonra ben transferleri yapınca bi de onların takıma oturmasını bekledim. daha yeni yeni oturuyor takım.

ama şu topiğin başlarından itibaren benim şikayetim vardır , forvetler kötü oynuyor ve oyuna katkıları az diye , anlıyorum seni yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

filitreden expired veya unprotected diceksin.

size fıstık gibi forvet söyledim hala ilgilenmedi kimse :(

PAZZINI !

edit: ayrıca sizin yüzünüzden bende oynamak istiyorum ama laptop kaldırmıyor diye oynuyamıyorm. cm 01 02 ye talibim artık. hiç de oyuncu filan bilmiorm.

ibrahim toraman, rafael marquez filan striker oyunda
essien ve ernst DC
değişik şeyler var oyunda :D
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

başkasıyla karıştırdı herhalde cat :)

kupadan elendim , sezonun en acı mağlubiyetiydi , deplasmanda trabzondan 5 yedim :D

5iktaş olduk tam anlamıyla.. ama ligde son 8 maça 7 puan önde giriyorum. inançlıyız , kazanıcaz!

yok abi international manager başlamş heralde o yüzden söyledim :D öyle başlayınca 2.lig takımında bile olsan berbat bile gitsen ilk sezonunda sevilla fiorentina vs gelip istiyo seni takımına işte ilk senede tek kupayla world class olunuyo :p
Sosyal ağlarda paylaş

catlikethiief said:

tunch said:

başkasıyla karıştırdı herhalde cat :)

kupadan elendim , sezonun en acı mağlubiyetiydi , deplasmanda trabzondan 5 yedim :D

5iktaş olduk tam anlamıyla.. ama ligde son 8 maça 7 puan önde giriyorum. inançlıyız , kazanıcaz!

yok abi international manager başlamş heralde o yüzden söyledim :D öyle başlayınca 2.lig takımında bile olsan berbat bile gitsen ilk sezonunda sevilla fiorentina vs gelip istiyo seni takımına işte ilk senede tek kupayla world class olunuyo :p

abi international manager olayı ne ?

nasıl olunuyo ?
Sosyal ağlarda paylaş

catlikethiief said:

tactic guide linki atabilcek varmı

Tactical Theorems & Frameworks diye ara google'dan

ama hayatımda okuduğum en kallavi ve anlaması zor şeylerden biri :P

benim önerim,al takımı,koy koyabildiğin kadar friendly.
kadrona göre standart bir formasyon seç
bak sonra
defansların adam tutamıyormu? ver man-tight marking.
tutuyor ama atağa geçince katkı yapamıyorlar? zonal-tight
pasların ulaşmıyor? -short
kanat oyuncuların orta yapamıyor? wideness'ı kıs.
böyle böyle ihtiyacın olan değişiklikleri yapa yapa kendi taktiğini oluştur.

yok ama ben çözemedim bu olayları diyorsan oyna 2-3 sezon
netten fln bulduğun taktikleri değiştire değiştire oyna
her birinde takımının gösterdiği farklı tepkileri anlayıp
ona göre bi taktik akfasına girersin sonra =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...